Elektroninės apklausos pakeis namų priežiūrą

Prakiuro daugiabučio stogas, sugedo liftas, o galbūt laikas keisti seną vamzdyną? Atlikti šiuos darbus galima tik pritarus gyventojų daugumai.

 Balsuoti dėl daugiabučio priežiūros netrukus turėtų būti galima ir internetu.
 Balsuoti dėl daugiabučio priežiūros netrukus turėtų būti galima ir internetu.
 Balsuoti dėl daugiabučio priežiūros netrukus turėtų būti galima ir internetu.
 Balsuoti dėl daugiabučio priežiūros netrukus turėtų būti galima ir internetu.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 1, 2018, 8:22 AM

Bet neretai tam koją kiša namo bendraturčių pasyvumas ir nenoras dalyvauti susirinkimuose. Vis dėlto išeitis yra, o tokį sprendimą jau pradėjo įgyvendinti bendrovė „Mano būstas“.

Daugiabučių namų priežiūros specialistai pastebi, kad vienas didžiausių kliuvinių tvarkant bendrąsias namo sistemas – gyventojų daugumos pritarimas darbams atlikti. Net jeigu daugiabučio bendraturčiai, diskutuodami tarpusavyje arba su pastato valdytoju, ir pritaria, kad būtini vienokie ar kitokie darbai, dažnai surinkti daugumos parašus būna neįmanoma.

Gyventojai vangiai dalyvauja susirinkimuose, kuriuose sprendžiami namo ir aplinkos tvarkymo klausimai. Dalis būstų savininkų gyvena ne Lietuvoje, butus nuomoja, o nuomininkai dažniausiai neturi juridinės galios priimti sprendimus.

Tad susidaro užburtas ratas – dalis gyventojų nori permainų, tačiau negali jų įgyvendinti. Ši problema labiausiai juntama šalies didmiesčiuose ir miestų senamiesčio zonose, kur nemažai butų yra nuomojama.

„Gaila iniciatyvių gyventojų, kurie nori gyventi gražiai, šiltai, taupiai, nes dažniausiai daugiabutyje yra keletas aktyvių žmonių, kurie rūpinasi namo reikalais. Jie tariasi su mumis ir kaimynais, ieško būdų, kaip atnaujinti pasenusias pastato konstrukcijas, inžinerines sistemas, tačiau kai ateina laikas priimti sprendimus, visos jų pastangos atsimuša tarsi į sieną. Tiesiog tampa neįmanoma surinkti gyventojų daugumos ir priimti atitinkamų sprendimų“, – sakė bendrovės „Mano būstas“ Daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys.

Jo teigimu, parašų rinkimas vaikštant po butus nebėra tinkamas sprendimas technologijų revoliucijos amžiuje. Tam pritarė ir „Mano būsto“ vykdomasis direktorius Ignas Krasauskas. Pasak jo, šiandien technologiniai sprendimai sudaro galimybę gyventojams pabėgti iš šio užburto rato.

Išeitis – atsisiųsti mobiliąją programėlę „eBūstas“, kurioje, be kitų patogių funkcijų, jau dabar galima dalyvauti apklausose. Šia paslauga gali naudotis visi grupės įmonių klientai. 

„Per daugelį veiklos metų įsitikinome, kad suburti daugiabučių gyventojus visuotiniuose susirinkimuose yra ganėtinai sudėtinga. Vieni neturi laiko, kiti gyvena ne Lietuvoje, treti iš viso nesirūpina namo reikalais. Iš tiesų gali būti įvairiausių priežasčių, kodėl žmonės yra neaktyvūs spręsdami savo turto priežiūros klausimus. Todėl jau dabar savo klientams per išmaniąją programėlę pristatėme apklausų modulį. Tai įrankis mūsų vadybininkui apklausti namo ar bendrijos gyventojus ir gauti iš jų grįžtamąjį ryšį“, – pasakojo I.Krasauskas.

Kol kas šios apklausos skirtos susidaryti bendrai nuomonei apie klientų pasitenkinimą, bet, anot I.Krasausko, realu, kad jau šįmet „e-Būstas“ platformoje bus galima vykdyti ir juridinę galią turinčius balsavimus.

„Toks gyventojų apklausos metodas pirmiausia naudingas patiems namo bendraturčiams, nes visus sprendimus jie galės priimti nekeldami kojos iš namų ar biuro, o gal netgi būdami bet kurioje pasaulio vietoje, kur veikia internetas“, – pridūrė „Mano būsto“ vykdomasis direktorius.

Nors galimybė reikšti nuomonę ar balsuoti dėl darbų daugiabutyje yra neabejotina netolima ateitis, tai nereiškia, kad išnyks popieriniai protokolai, o namo administratorius neberengs susirinkimų.

I.Krasausko teigimu, išmanioji programėlė tik papildys apklausų ir balsavimų galimybių arsenalą, o tradiciniai būdai bus vykdomi ir toliau.

„Dalis žmonių šiandien apsiperka internetu, bet dauguma eina į parduotuves. Vieni apmoka sąskaitas internetu, o kiti neša sąskaitas į atsiskaitymo vietas. Todėl ir elektroninės apklausos bei balsavimai kol kas – ne kas kita, kaip tik patogi alternatyva daugiabučių gyventojams, taupantiems laiką. Tikime, kad ateityje pasitelkus išmaniąsias programėles spręsti daugiabučio namo priežiūros klausimus taps dar paprasčiau ir efektyviau“, – neabejojo I.Krasauskas.

Vartotojų gausėja

- Praėjusių metų vasarą pradėjusi veikti „Mano būsto“ interneto platforma ir mobilioji programėlė „e-Būstas“ populiarėja tarp įmonės klientų.

- Jau dabar ji turi daugiau nei 40 tūkst. vartotojų, kurie bent kartą per mėnesį naudojasi programos teikiamomis galimybėmis.

- „Mano būsto“ tikslas per šiuos metus – toliau sparčiai populiarinti mobiliąją programėlę ir aktyvių vartotojų skaičių padidinti iki 100 tūkst.(LR) 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.