Kaunas kuria pirmą šalyje startuolių akceleratorių

Kauno miesto savivaldybės viešoji įstaiga, atsakinga už turizmo ir verslo investicijų skatinimą bei miesto rinkodarą „Kaunas IN“, pradeda įgyvendinti programą „Kauno startuoliai“, kurios metu pirmą kartą Lietuvoje bus vykdomos startuolių akceleravimo veiklos.

„Kaunas IN“ pradeda įgyvendinti programą „Kauno startuoliai“, kurios metu pirmą kartą Lietuvoje bus vykdomos startuolių akceleravimo veiklos. <br>G.Bitvinsko nuotr.
„Kaunas IN“ pradeda įgyvendinti programą „Kauno startuoliai“, kurios metu pirmą kartą Lietuvoje bus vykdomos startuolių akceleravimo veiklos. <br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno vicemeras Simonas Kairys.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno vicemeras Simonas Kairys.<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Kaunas IN“ pradeda įgyvendinti programą „Kauno startuoliai“, kurios metu pirmą kartą Lietuvoje bus vykdomos startuolių akceleravimo veiklos. <br>M.Patašiaus nuotr.
„Kaunas IN“ pradeda įgyvendinti programą „Kauno startuoliai“, kurios metu pirmą kartą Lietuvoje bus vykdomos startuolių akceleravimo veiklos. <br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Sep 15, 2018, 4:00 PM

Tai precedento Lietuvoje neturinti programa, kurios metu tarptautinio lygio verslo profesionalai net du mėnesius intensyviai dirbs kartu su startuoliais, siekdami tobulinti ir stiprinti programos startuolių kuriamų produktų išvystymo lygį.

Savo srities asai startuolius mokys tinkamai ir paveikiai atskleisti savo sukurto produkto savybes bei jį pozicionuoti, padės atrasti ir tinkamai komunikuoti turimus konkurencinius pranašumus, skverbiantis į užsienio rinkas.

„Kaunas – vienintelė savivaldybė Lietuvoje, turinti startuoliams skirtą programą. Ši programa pakeitė savo pobūdį. Nuo šiol bus finansuojamos ne atskiros, pavienės idėjos, o lėšos nukreipiamos į aksceleravimą ir tinklinimąsi.

Kitaip tariant, tiek lėšos bus naudojamos efektyviau, tiek programos dalyviai galės pasinaudoti išplėstomis galimybėmis“, – teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Akceleravimas yra unikalus tuo, kad su į programą atrinktais startuoliais dirbs keturios dešimtys mentorių iš Lietuvos ir užsienio. Bendroms sesijoms, diskusijoms ir asmeninėms konsultacijoms mentoriai skirs daugiau nei 100 valandų.

„Neabejojame, kad „Kauno startuolių“ akceleratorius ne tik leis programos dalyviams perimti ekspertinę patirtį ir žinias, bet ir duos stiprų impulsą bendrai Kauno startuolių ekosistemai mieste“, – teigia Tadas Stankevičius, „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas.

Vienas iš „Kauno startuoliai“ mentorių – tikras pasaulinės startuolių ekosistemos „liūtas“ – amerikietis Wallacas Greenas. Jis – ne vienos kūrybiškos verslo strategijos kūrėjas, kuris jau daugiau nei dešimtmetį sėkmingai padeda augti pasaulinio lygio strateginiams projektams bei yra prisidėjęs prie „Capgemini Consulting“, „Telenor“, „Vodafone“ įmonių sėkmės.

Kita programos „Kauno startuoliai“ pasaulinės startuolių ekosistemos žvaigždė – Cristobalis Alonso. Jis – buvęs ryšio operatoriaus „Bitė“ technikos direktorius Lietuvai ir Latvijai. C. Alonso taip pat yra Baltijos šalyse lyderiaujančio, verslas-verslui skirto startuolių akceleratoriaus „Startup Wise Guys“ direktorius, taip pat – vienas iš žinomų mobiliųjų aplikacijų startuolių „Mabofree“ ir „mmmCHANNEL“ įkūrėjų. Programos metu, C. Alonso dalinsis ir savo sėkmės istorija apie pritrauktą net 2 mln. Eur rizikos kapitalo investiciją.

Išmokti atskleisti geriausias savo startuolio savybes ir įtikinti jomis kitus „Kauno startuolių“ akceleravimo programos dalyvius mokys Mario Krivokapic – įmonės „Content Insights AD“ pardavimų viceprezidentas, akceleratoriaus „Startup Wise Guys“ ir privataus investicinio fondo „ICT Hub Venture“ pardavimų mentorius.

Anot „Kauno startuolių“ akceleratoriaus sumanytojų, didžiausia tokios programos pridėtinė vertė – tai išties unikali proga per ypač trumpą laiką pasisemti žinių ir gauti asmeninių patarimų iš didelę tarptautinę patirtį sukaupusių Lietuvos ir Europos startuolių ekosistemos ekspertų bei gauti neįkainojamos patirties bei sėkmingai praplėsti savo profesinių kontaktų ratą.

„Kaunas iš kitų Lietuvos miestų išskirtinis tuo, jog mieste yra susitelkęs didelis technologijų srities išsilavinimą įgijusių specialistų skaičius. Technologinės krypties startuoliams akceleratorius suteikia išskirtinę galimybę padirbėti su tikrais startuolių ekosistemos profesionalais.

Iki dabar, tokių pačių arba panašių akceleratorių vietos startuoliai turėjo ieškoti užsienyje, nes Lietuvoje panašių programų iki šiol neturėjome. Džiaugiamės, kad šiandien užtikrintai galime pakviesti mūsų startuolių bendruomenę tarptautinės patirties ir žinių semtis čia, Kaune“, – teigia akceleratoriaus veiklas įgyvendinančios UAB „Civitta“ projektų vadovė Jonė Vaitulevičiūtė.

„Kauno startuolių“ akceleratorius šiais metais siekia pritraukti technologijų, informacinių ryšių bei medicinos technologijų, finansinių technologijų (angl. fintech), robotikos srityse veikiančius startuolius. Akceleratoriaus veiklos bus nukreiptos į praktinių žinių perdavimą ir gilinimą, pardavimo kompetencijų ugdymą, idėjos vystymo įgūdžių lavinimą, rinkodaros, teisės ir finansų valdymo žinių stiprinimą.

Pagrindiniai reikalavimai dalyviams – turėti kuriamą produktą ir galėti skirti 2 mėn. dalyvavimui intensyviose programos veiklose.

Akceleratoriaus finalas – baigiamasis renginys, kuriame visi akceleratoriaus startuoliai turės progą pristatyti savo verslo idėjas potencialiems investuotojams.

Kauno miesto savivaldybė jau 4 metus iš eilės teikia paramą Kauno miesto startuolių ekosistemai stiprinti ir geriausioms idėjoms finansiškai skatinti. Tarp sėkmingiausių programos „Kauno startuoliai“ verslų: „Helis“, kurio darbuotojų skaičius nuo keletos savo srities ekspertų išaugo iki daugiau nei 100 darbuotojų; „Sviestas sviestuotas“ – riešutų sviestą gaminanti įmonė; „Findens“ – artrito ir raumenų traukulių problemas sprendžianti inovacija medicinos srityje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.