Bendruomenių projektams „Maxima“ šiemet skyrė rekordinę sumą – 70 tūkst. eurų

Valstybės Šimtmetis šiemet įkvėpė „Maximos“ įgyvendinamos bendruomenių programos „Mes – bendruomenė“ temą. „Šimto metų laikotarpį dalijasi kelios kartos, tad šiemet kviečiame bendruomenes skleisti pilietiškumo ir bendrystės idėjas sutelkiant skirtingų kartų žmones ir parodant, kad mūsų valstybę drauge kuria ir jaunas, ir senas“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

 „Mes – bendruomenė“<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
 „Mes – bendruomenė“<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
Pilaitės futbolo aikštelė.<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
Pilaitės futbolo aikštelė.<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
Pilaitės futbolo aikštelė.<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
Pilaitės futbolo aikštelė.<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
Pilaitės futbolo aikštelė.<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
Pilaitės futbolo aikštelė.<br> „Maxima“ archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Nov 2, 2018, 10:20 AM

Ketvirtus metus iš eilės bendruomenių iš įvairių Lietuvos vietų atstovai aktyviai dalyvavo ir pristatė originalias iniciatyvas, kurias vienijo tikslai – puoselėti bendrą laisvalaikio erdvę, mažinti atskirtį, kurti bendruomenės atminties simbolius.

Skatina skirtingų kartų bendravimą ir ryšį

„Mūsų tinklo parduotuvės yra įsikūrusios daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, mums svarbu, kuo jie gyvena, kokius lūkesčius puoselėja jų bendruomenės. Kasmet gauname dešimtis paraiškų, kurios įrodo, kokie kūrybingi ir iniciatyvūs yra Lietuvos žmonės. Atsigręžus atgal matau – įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik naujos erdvės, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe. Tikiu, jog šių metų konkursas padės stiprinti skirtingų kartų ryšius bendruomenėse, atneš dar daugiau įsimintinų patirčių“, – sako K. Meidė.

Pasak jos, „Mes – bendruomenė“ programa gimė iš vieno svarbiausių „Maximos“ socialinės atsakomybės principų – siekio būti geru kaimynu. Šia iniciatyvaMaxima“ prisideda prie vietos bendruomenių aplinkos tvarkymo, infrastruktūros vystymo, didesnio gyventojų užimtumo.

Šiemet konkurso dalyviai pateikė 40 originalių projektų idėjų, iš kurių nugalėtojas rinko ne tik suburta ekspertų komisija, bet ir visos Lietuvos gyventojai. Per balsavimą internetu buvo surinkta daugiau negu 56 tūkst. balsų. Iš 12 konkurso finalininkių išrinktos 8 bendruomenės savo sumanytų projektų įgyvendinimui pasidalino 70 tūkst. eurų fondą, įsteigtą prekybos tinklo „Maxima“. Ketvirtus metus iš eilės vykdomos programos fondas šiemet buvo rekordinio dydžio.

Konkursui pateiktas bendruomenių iniciatyvas vertino iš psichologijos, šiuolaikinio meno, aplinkotvarkos sričių ekspertų suburta komisija, taip pat atlikėjas ir visuomenininkas Jurgis Didžiulis. Paskutiniame konkurso etape, į kurį buvo atrinkta 12 iniciatyvų, vyko gyvi bendruomenių pristatymai komisijai, kurią sudarė Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė bei 5 „Maximos“ tinklo atstovai.

Praturtina bendruomenių aplinką

Programos organizatoriai pastebi, kad „Mes – bendruomenė“ populiarumas auga – sulaukiama vis daugiau originalių idėjų, o projektus jau įgyvendinusios bendruomenės aktyviai skleidžia žinią apie sėkmingai įgyvendintus projektus, pakeitusius bendruomenės aplinką ir santykius. Per trejus ankstesnius metus programos dalyviams pavyko įgyvendinti daugiau kaip 20 įvairių projektų, skirtų bendruomenės gerovei didinti.

„Jau ketvirtus metus besitęsianti programa „Mes – bendruomenė“ dar kartą parodė, kiek mūsų šalyje daug puikių, kūrybingų, iniciatyvių ir pilietiškų žmonių. Valstybės šimtmečio įkvėpti konkurso dalyviai šiemet pateikė itin originalias idėjas, iš kurių išrinkti nugalėtojas buvo itin nelengva užduotis. Tikime, kad atrinktos 8 iniciatyvos ne tik praturtins bendruomenių aplinką, bet ir prisidės prie skirtingų Lietuvos kartų tarpusavio ryšio stiprinimo. Šią iniciatyvą tęsime ir ateinančiais metais – vykdydami veiklą daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, matome prasmę dalintis savo laimėjimais su vietos bendruomenėmis, prisidedant prie jų iniciatyvų įgyvendinimo“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Bendruomenes suvienija ir choras, ir Parako sandėlis

Šiais metais „Maxima“ prisidės prie Rokiškio bendruomenės „Velykalnis“ iniciatyvos, kurios metu numatyta įrengti patogias maudyklas vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukus su atlošais, vaikų žaidimų aikšteles, smėlio dėžes, sūpuokles, dviračių laikiklius, lauko treniruoklius. Bendruomenė planuoja įkasti batutą, įrengti specialią rampą, skirtą patogiam pasiplaukiojimui valtimis, vandens dviračiais. Rokiškyje tai bus vienintelė erdvė, kurioje laisvalaikio formos bus pritaikytos vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms auginančioms vaikus bei jaunimui.

Kita konkurse nugalėjusi iniciatyva – tai vienintelio Kalvarijos mieste veikiančio choro „Sonantem“ projektas „Mums choras svarbus kaip oras“. Už gautas lėšas 26 žmones telkiantis choras planuoja įsigyti kokybišką pianiną, choro laiptus, taip pat atsiliepti į kvietimą ir surengti koncertą Italijoje. Nuo 12 iki 76 metų amžiaus dainuojančius žmones buriantis choras planuoja plėsti koncertinę veiklą provincijoje, tuo džiugindamas bendruomenes bei senelių namų gyventojus. Šio projekto globėju visus metus nusprendė būti atlikėjas Jurgis Didžiulis.

„Maxima“ finansuos ir apšvietimo įrengimą Parako sandėlyje, kuris yra Kauno tvirtovės dalis. Šį 1894 m. pastatytą sandėlį prieš kurį laiką atrado ir ėmėsi tvarkyti Kaune veikiančios asociacijos „Kauno Tvirtovė“ nariai. Ši tvarkymo iniciatyva pritraukia vis daugiau jaunų ir vyresnių aplinkinių gyventojų, o kadaise apleistas Parako sandėlis pamažu virsta erdve, kuri tarnaus bendruomenės susibūrimams ir renginiams.

Kita remiama iniciatyva – tai Alytuje veikiančios viešosios įstaigos „Bonsai studija“ projektas „Kultūra suvienijanti kartas“. Jo metu bus organizuojami įvairūs edukaciniai užsiėmimai – paskaitos apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymai ir medžių formavimo (Bonsai) dirbtuvės. Šiomis veiklomis siekiama ne tik užmegzti dialogą tarp skirtingų Alytaus mieste gyvenančių kartų, bet ir didinti tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus žmonių užimtumą.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ taip pat prisidės ir prie asociacijos „Lietuvos skautija“ įgyvendinamos iniciatyvos „Nuspalvink Lietuvą“. Jos metu skautai pasirinks nuo 3 iki 5 vargingai gyvenančių šeimų arba senolių medinius namus ir atliks namo renovaciją, jį nudažant.

Ukmergėje veiklą vykdanti Všį „Jaunimo laisvalaikio centras“ taip pat sulaukė „Maximos“ finansinio indėlio, kuris bus skirtas vidinio centro kiemelio sutvarkymui ir įrengimui, pritaikant jį bendruomenės reikmėms. Laisvalaikio centre veikiančios organizacijos – skautai, „Yamaha“ mokyklėlė vaikams, dailės, sporto, aerobikos studijos, „Bočių“ sąjunga – šiltuoju metų laiku įgis galimybę organizuoti užsiėmimus lauke.

Rumšiškėse atgims fontanas, Anykščiuose žaliuos gamtos oazės

Prekybos tinklas „Maxima“ taip pat finansuos ir Rumšiškių miestelio fontano, įrengto šalia kultūros centro esančioje aikštėje, modernizavimą. Rumšiškių veiklos centro „Kokalnis“ sugalvoto projekto „Mus vienija fontanas“ metu bus renovuotas miestelyje kadaise veikęs fontanas, tuo sukuriant bendruomenės traukos objektą, buriantį visų kartų gyventojus į miestelio centrinę aikštę bendrauti ir švęsti įvairias šventes.

„Maxima“ taip pat prisidės ir prie Anykščių naujų vėjų bendruomenės iniciatyvos „Gyvenimo ratas“ įgyvendinimo. Jos metu Anykščių miesto parke bus įrengtas žaliųjų oazių kompleksas, kuriame miesto bendruomenė bursis kurti, mokytis senųjų amatų, pažinti gamtą ir jos gyvavimo ciklus. Anykštėnų kuriamoje oazėje žaliuos ne tik daržovės, gėlės, bet ir vaistiniai, prieskoniniai augalai ar netgi medžiai. Bendruomenės nariai, kurdami žaliąją oazę, o vėliau palaikydami jos tęstinumą, dalinsis patirtimi, pasakos apie žolynų, prieskonių naudojimą ne tik maistui, bet ir vaistams, organizuos talkas, įvairias dirbtuves.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.