A. Avulis: ar valstybei iš tiesų reikia 154 pirčių ir beveik 300 poilsiaviečių?

Ieškant pinigų streikuojantiems mokytojams ar svarstant, kaip pagerinti gaisrininkų aprūpinimą specialia įranga, derėtų susimąstyti, ar valstybei priklausančioms įstaigoms iš tiesų reikia, jo žiniomis, turimų 154 pirčių ir net 296 poilsiaviečių, kurių bendras plotas siekia 106 tūkst. kv. metrų, pirmadienį interviu "Žinių radijui" sakė nekilnojamojo turto bendrovės "Hanner" valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Seimo kanceliarijos poilsiavietė Palangoje.<br>B.Beinoravičiaus nuotr.
Seimo kanceliarijos poilsiavietė Palangoje.<br>B.Beinoravičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 19, 2018, 10:15 AM

Pasak jo, nėra racionalu, kai šie valstybės įstaigų, urėdijų ir kitų institucijų darbuotojų poilsiui skirti nekilnojamojo turto objektai išlaikomi iš visų mokesčių mokėtojų pinigų.

"Kad būtų lengviau įsivaizduoti valdiškų pirčių užimamą plotą, galiu pasakyti, kad mūsų pastatytas "Marriot" viešbutis Vilniuje yra 7 tūkstančių kvadratinių metrų. Taigi, įvairioms įstaigoms priklausančios valdiškos pirtys užima didesnį plotą nei 6 tokie viešbučiai", - sakė jis.

Valstybei priklausantys poilsio namai ir nameliai, anot A. Avulio, iš viso užima 60 tūkstančių kvadratinių metrų plotą: "Ar valstybei reikia tiek poilsiaviečių, ar valstybės tarnautojai negali ilsėtis taip, kaip ir visi kiti dirbantieji?"

Vertindamas Vyriausybės pastangas kovoti su didelėmis kainomis, A. Avulis sako, kad pirmiausia reikėtų pradėti racionaliau tvarkytis savo kieme - parduoti didelį kiekį ne pirmos būtinybės valstybei priklausančio nekilnojamojo turto.

"Kalbant apie maisto produktų kainų mažinimą, efektyviau už visas kitas priemones būtų PVM maisto produktams sumažinimas. Pažiūrėkime, kaip elgiasi mūsų kaimynai: kol Lenkijoje PVM maisto produktams bus 5 procentai, o pas mus 21, maisto kainos niekada nebus vienodos", - įsitikinęs verslininkas.

Kaip skelbia Turto bankas, šių metų pradžioje Vyriausybės sprendimu Viešame aukcione parduodamo valstybės nekilnojamojo turto sąrašas papildytas rekordiniu skaičiumi naujų objektų - 573 objektais. Į sąrašą įtraukta daugiau kaip 140 gyvenamosios paskirties objektų, beveik 100 ūkinių pastatų, 7 poilsio paskirties objektai, 30 sandėlių ir 59 garažai, 13 dirbtuvių ir laboratorijų, 6 parduotuvės ir valgyklos, 33 administracinės paskirties nenaudojami objektai ir kiti valstybės turto valdytojų nenaudojami nekilnojamojo turto objektai.

Atsisakyti valstybei nereikalingo ir turto valdytojų nenaudojamo nekilnojamojo turto, sumažinti lėšas tokio turto išlaikymui ar šiam tikslui jų neskirti yra vienas iš prioritetinių centralizuoto turto valdymo tikslų, teigia Turto bankas. Šių metų patvirtintame Viešame aukcione parduodamo valstybės nekilnojamojo turto sąraše buvo 919 parduodamo nekilnojamojo turto objektų, o nuo šio sąrašo pirmojo patvirtinimo (2015 m.) parduota 218 objektų už 2,572 mln. eurų.

Mindaugas Grinius

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.