„Barclays“ stabdo operacijų centro veiklą Lietuvoje, atleis dalį darbuotojų

Likusios apie 260 darbo vietų bus naikinamos, pasiūlant išeitines kompensacijas, pranešė „Barclays“ ir HCL. Dar apie 80 darbo vietų yra laikinai suspenduotos, BNS pranešė „Barclays“. Įmonėje šiuo metu dirba apie 800 darbuotojų.

„Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (BGOL) stabdo veiklą ir ketina perkelti apie 460 darbo vietų į HCL<br>J.Stacevičiaus nuotr.
„Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (BGOL) stabdo veiklą ir ketina perkelti apie 460 darbo vietų į HCL<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Nors ekonomistas Žygimantas Mauricas teigė tokį verslo milžino pasitraukimą iš Lietuvos rinkos vertinantis kaip natūralų procesą versle, priežastis, kodėl taip galėjo įvykti, jis mato dvi.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Nors ekonomistas Žygimantas Mauricas teigė tokį verslo milžino pasitraukimą iš Lietuvos rinkos vertinantis kaip natūralų procesą versle, priežastis, kodėl taip galėjo įvykti, jis mato dvi.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 4, 2018, 9:38 AM, atnaujinta Dec 5, 2018, 8:14 AM

Likusios apie 260 darbo vietų bus naikinamos, pasiūlant išeitines kompensacijas, pranešė „Barclays“ ir HCL. Dar apie 80 darbo vietų yra laikinai suspenduotos, BNS pranešė „Barclays“. Įmonėje šiuo metu dirba apie 800 darbuotojų.

Barclays“ teigimu, permainas Lietuvoje lėmė plečiamas strateginis bendradarbiavimas su HCL, kuri visame pasaulyje tampa „Barclays“ informacijos technologijų paslaugų partnere. „Barclays“ ir HCL taip pat įsipareigojo bendradarbiauti pasauliniu mastu, išskirtinį dėmesį skiriant skaitmeninių darbo vietų sprendimams.

Pasak „HCL Technologies“ finansinių technologijų paslaugų centrų vadovo Rahulo Singho, partnerystė su „Barclays“ yra svarbus HCL skaitmeninių darbo vietų kūrimo ir automatizavimo paslaugų įvertinimas.

„Europoje jau esame įdarbinę daugiau nei 10 tūkst. žmonių, čia aptarnaujame virš 200 klientų. Minėto susitarimo pagrindu, pradėsime teikti paslaugas „Barclays“ ir kitiems stambiems klientams Lietuvoje. Daug gerai žinomų bendrovių jau yra įsteigusios savo centrus Lietuvoje, tad įžvelgiame šalies potencialą ir dėl patrauklaus investicinio klimato bei talentingų specialistų“, – pranešime spaudai sakė R. Singhas.

Sutartis tarp HCL ir „Barclays“ dar nėra galutinė – laukiama priežiūros institucijų pranešimo. Bendrovės tikisi užbaigti sandorį pirmąjį 2019 metų ketvirtį.

„Iki 2019 metų pabaigos „Barclays“ ketina ir toliau dirbti tame pačiame pastate „Green Hall“. „HCL Technologies“ šiuo metu konsultuojasi su šio pastato savininkais dėl galimybės perimti patalpų nuomą“, – BNS sakė „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vadovas Marianas Andrade Gonzalezas.

Anot jo, pagal susitarimą į HCL turėtų būti perkelti „Barclays“ IT paslaugų centro, GTIS (globalių technologijų infrastruktūros centras) ir IT mainframe paslaugas teikiantys darbuotojai. Darbuotojai, kuriems bus suteikta galimybė pereiti į HCL, tai galės padaryti tokiomis pat ar panašiomis darbo sąlygomis, kokios šiuo metu taikomos „Barclays“.

Barclays“ centras Vilniuje įsteigtas 2009 metais, jis yra tarptautinės „Barclays“ finansinių paslaugų grupės dalis, kuri teikia asmeninės, verslo ir investicinės bankininkystės, turto ir investicijų valdymo paslaugas daugiau nei 40 valstybių. Centras Lietuvoje teikia technologinius sprendimus ir platų spektrą IT bei žmogiškųjų išteklių valdymo paslaugų įmonės filialams visame pasaulyje.

Pasak M. A. Gonzalezo, „Barclays“ buvo pirmoji užsienio bendrovė, įsteigusi savo paslaugų centrą Lietuvoje. Tai, jo teigimu, paskatino ir kitų stambių užsienio įmonių kūrimąsi šalyje.

„Stipriai prisidėjome prie IT ir paslaugų centrų sektoriaus augimo, įskaitant ir sudėtingesnių operacijų valdymo perkėlimą į Lietuvą. Visgi, remdamiesi „Barclays“ ilgalaike pasauline strategija, (...) nuolat peržiūrime savo veiklą. Vienu šios strategijos įgyvendinimo žingsnių buvo priimtas sprendimas optimizuoti centro operacijas Lietuvoje, perkeliant dalį darbo vietų į HCL, su kuria jau keletą metų glaudžiai bendradarbiaujame“, – pranešime spaudai sakė M. A. Gonzalezas.

HCL veikia 43 šalyse, bendrovės konsoliduotos pajamos per 12 mėnesių, šių metų rugsėjo 30 dienos duomenimis, siekė 8,2 mlrd. JAV dolerių (7,2 mlrd. eurų). HCL teikia paslaugas finansinių paslaugų, gamybos, telekomunikacijų, medijų, leidybos, pramogų, prekybos, sveikatos apsaugos ir gyvosios gamtos mokslų, naftos ir dujų, energetikos ir komunalinių paslaugų, kelionių, transporto ir logistikos ir valdžios institucijų srityse.

Pastaruoju metu iš Lietuvos jau pasitraukė viena didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) ir pasaulinė aukštos kokybės techninio pluošto gamintoja Suomijos „Ahlstrom“, turėjusios čia paslaugų centrus.

Vilniuje taip pat veikia „Barclays“ įsteigta verslo startuolių darbo erdvė „Rise Vilnius“.

Ž. Mauricas: Lietuvai reikia susimąstyti

Nors ekonomistas Žygimantas Mauricas teigė tokį verslo milžino pasitraukimą iš Lietuvos rinkos vertinantis kaip natūralų procesą versle, priežastis, kodėl taip galėjo įvykti, jis mato dvi.

„Pirmoji tokia, kad didėjant automatizacijos reikšmei vis didesnė įmonių dalis keliasi į technologijų centrus. Valstybių plotmėje tai būtų JAV, kai kurios Vakarų Europos šalys. Jos yra pasirengusios mokėti darbuotojams didesnius darbo užmokesčius, tačiau jie turi žymiai didesnę patirtį, produktyvumą, polinkį inovacijoms.

Dėl to matome, kad nemaža dalis centrų grįžta į išsivysčiusias rinkas. Jiems reikia mažesnio kiekio darbuotojų, bet reikia labiau inovatyvių, kvalifikuotų, turinčių idėjų darbuotojų. Jei Lietuva nepasiūlys tokių žmonių, ji rizikuos prarasti dalį investicijų“, – kaip vieną iš problemų įvardijo Ž.Mauricas.

Antroji, anot jo, paprastesnė.

„Lietuva tampa nebe tokia pigia valstybe. Dalis įmonių gali ryžtis judėti toliau į Rytus ar Pietryčių Aziją, netgi į tą pačią Ukrainą.

Mes esame per vidurį. Kadangi darbo užmokestis, panašu, ir toliau kils, turime iššūkį pereiti į kokybinį lygmenį, pasiūlyti aukštos kvalifikacijos specialistus“, – sakė jis.

Tiesa, anot ekonomisto, „Barclay“ atėjimo į Lietuvą poveikis buvo žymiai labiau teigiamas, nei išėjimo neigiamas.

„Yra atbėgę paskui kitų investicijų, ypatingai iš Skandinavijos, Vokietijos, JAV. Manau, kad tai nebus tendencijos pradžia, tai signalas, verčiantis susimąstyti apie tas dvi priežastis“, – kalbėjo jis.

„Investuok Lietuvoje“: Lietuva niekuo dėta

„Investuok Lietuvoje“ investicijų plėtros departamento direktorius Gediminas Koryzna sakė, kad, kaip pažymi pati įmonė, „Barclays“ pasitraukimas nepriklausė nuo Lietuvos, kadangi šis sprendimas buvo globalios „Barclays“ optimizavimo strategijos dalis.

„Ši strategija vykdoma nuo 2014, kai bankas paskelbė per trejus metus atsisakysiantis 19 tūkst. etatų. Remiantis viešais duomenimis, 2014-2016 metais „Barclays“ atleido 20 tūkst. darbuotojų, iš kurių 10 tūkst. buvo atleista 2016 metais.

Apie stambaus masto veiksmus, orientuotus į backoffice procesų optimizavimą, buvo pranešta 2017 m. Remiantis žiniasklaida, pasikeitimai turėtų paliesti 10 tūkstančių žmonių atliekančius tokio pobūdžio darbus 17 pasaulio šalių“, – sakė G. Koryzna.

Pasak jo, „Investuok Lietuvoje“ konsultacijos su „Barclays“ vyko pusę metų.

„Tiek „Investuok Lietuvoje“, tiek vyriausybės atstovai pusę metų dalyvavo derybose dėl paslaugų centro Lietuvoje ateities. Visgi galutinis sprendimas priklausė nuo globalios įmonės strategijos. Vertiname, kad verslo pardavimas kitai įmonei, kuri toliau vystys verslą Lietuvoje yra geriausias sprendimas mūsų šaliai“, – teigė departamento direktorius.

Jo teigimu, tokio žaidėjo kaip „Barclays“ praradimas nemalonus, bet rinka yra pakankamai didelė ir išsivysčiusi, kad šis įvykis neturėtų didelių padarinių.

„Kitą vertus, „HCL Technologies“ – vienos stambiausių savo srities globalių – žaidėjų įsitvirtinimas yra labai geras ženklas Lietuvai“, – teigė G. Koryzna.

Nesureikšmina sprendimo trauktis

Premjeras nesureikšmina Jungtinės Karalystės banko „Barclays“ sprendimo trauktis iš Lietuvos. Saulius Skvernelis sako, kad šalis jokių nuostolių dėl to nepatirs.

„Nemanau, kad kokie nuostoliai – kiekvienos įmonės išėjimas, jeigu į jos vietą neateina kitas investuotojas, yra nuostolis. Šiuo atveju yra sklandus pasikeitimas“, – antradienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

„Tuščias vieta nebūna, iškart ateina kita įmonė, kuri bendradarbiavo su „Barclays“ banku ir praktiškai visi darbuotojai, kiek man žinoma, turės galimybę kitoje įmonėje tęsti darbą. Tiesiog įmonė pasirenka kitą plėtros kelią, paslaugų centrai tokią galimybę turi, labai lengvai verslas perkeliamas – tokia įmonės strategija“, – kalbėjo premjeras.

Barclays“ antradienį paskelbė, kad apie 460 darbo vietų iš maždaug 800 ji perkelia į Vilniuje veikiančią tarptautinę programavimo ir informacinių technologijų bendrovę „HCL Technologies“ (HCL). Likusios darbo vietos bus naikinamos, pasiūlant išeitines kompensacijas.

Sutartis tarp HCL ir „Barclays“ dar nėra galutinė – laukiama priežiūros institucijų leidimo. Bendrovės tikisi užbaigti sandorį pirmąjį 2019 metų ketvirtį.

Barclays“ buvo pirmoji užsienio bendrovė, 2009 metais įsteigusi paslaugų centrą Lietuvoje. Jis yra tarptautinės „Barclays“ finansinių paslaugų grupės, teikiančios asmeninės, verslo ir investicinės bankininkystės, turto ir investicijų valdymo paslaugas daugiau nei 40 valstybių,dalis.

Centras Lietuvoje teikia technologinius sprendimus ir platų spektrą IT bei žmogiškųjų išteklių valdymo paslaugų įmonės filialams visame pasaulyje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.