Į darbą pagal sutartis – aukštesnės konkursų kopėčios

Daugėja valstybės ir savivaldybių įstaigose pagal darbo sutartį dirbančių darbuotojų pareigybių, į kurias privaloma rengti konkursus, o šiuos – skelbti Valstybės tarnybos portale.

 Atsirado daugiau pareigybių, kurias užimti bus sunkiau – reikės dalyvauti konkursuose.    <br> V.Ščiavinko asociatyvi nuotr. 
 Atsirado daugiau pareigybių, kurias užimti bus sunkiau – reikės dalyvauti konkursuose.    <br> V.Ščiavinko asociatyvi nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 10, 2018, 11:58 AM, atnaujinta Dec 10, 2018, 1:51 PM

Vyriausybė pakeitė pareigybių, dėl kurių rengiamas konkursas, sąrašą. Juo vadovaujantis nuo šių metų gruodžio 1 d. padaugėjo valstybės ir savivaldybių įstaigose pagal darbo sutartį dirbančių darbuotojų pareigybių, į kurias privaloma skelbti konkursus.

Šia naujove siekiama užtikrinti didesnį darbuotojų atrankos skaidrumą ir pritraukti į konkursus daugiau kandidatų.

Iki šiol įstaigos privalėjo rengti konkursus ir juos skelbti Valstybės tarnybos departamento valdomame Valstybės tarnybos portale į šias darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, pareigybes: įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, įstaigų struktūrinių padalinių vadovų, vyriausiųjų buhalterių, darbuotojų, gaunančių darbo užmokestį iš Europos Sąjungos struktūrinės, kitos Europos Sąjungos finansinės paramos ir tarptautinės finansinės paramos lėšų. Kitus darbuotojus įstaigos priimdavo pagal savo pasitvirtintą tvarką.

Nuo gruodžio 1 d. privaloma organizuoti ir Valstybės tarnybos portale skelbti konkursus į visas darbuotojų pareigybes, kurioms būtinas ne žemesnis kaip aukštasis koleginis išsilavinimas su profesinio bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu: finansų valdymo ir buhalterinės apskaitos, viešųjų pirkimų, personalo administravimo specialistų, vidaus auditorių, teisininkų, taip pat darbuotojų, atsakingų už leidimų (licencijų) išdavimą, vykdančių ūkio subjektų veiklos priežiūrą ir kitas pareigybes.

Atkreipiame dėmesį, kad už tinkamą konkursų paskelbimą Valstybės tarnybos portale bus atsakingos įstaigos, organizuojančios konkursus.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.