Seimo sprendimu mažus ūkius turintiems asmenims galės būti suteiktas bedarbio statusas

Seimas pritarė siūlymui pakeisti bedarbio statuso suteikimo sąlygas asmenims, turintiems mažus ūkius ir dėl to negalintiems gauti šio statuso. Užimtumo įstatyme įtvirtinta, kad bedarbio statusas galės būti suteiktas individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems fiziniams asmenims, kai jų turimos žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. yra mažesnis nei 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV) (1 EDV yra lygus 1 tūkst. 200 eurų).

Užimtumo įstatymo pataisoms Pritarė 100 Seimo narių, nė vienas nebalsavo prieš, trys susilaikė. Pataisos įsigalios kitų metų sausio 1 d. <br>D.Umbraso nuotr.
Užimtumo įstatymo pataisoms Pritarė 100 Seimo narių, nė vienas nebalsavo prieš, trys susilaikė. Pataisos įsigalios kitų metų sausio 1 d. <br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 28, 2019, 11:33 AM

Užimtumo įstatymo pataisoms Pritarė 100 Seimo narių, nė vienas nebalsavo prieš, trys susilaikė. Pataisos įsigalios kitų metų sausio 1 d.

„Gyventojai, netekę darbo, bet turintys net ir nedidelę žemės valdą ar žemės ūkį, neturi teisės į bedarbio statusą ar išmokas, nors dirbdami buvo draudžiami nedarbo draudimu. Netgi nepaisoma fakto, ar iš tos žemės žmogus gauna kokių nors pajamų. Ir dar labai svarbu, kad jis, netekęs šito statuso, netgi negali dalyvauti darbo perkvalifikavimo procese, nes Darbo birža irgi negali šitos paslaugos finansuoti“, –sakė vienas pataisų iniciatorių Algirdas Butkevičius.

Šiuo metu galiojančiomis Užimtumo įstatymo nuostatomis įtvirtinta, kad bedarbio statusas nesuteikiamas arba panaikinamas visiems, be išimties, fiziniams asmenims, kurie yra įregistravę žemės ūkio valdą, ūkininko ūkį ar ūkinius gyvūnus arba tapę ūkininko partneriu ar žemės ūkio valdos partneriu, t. y. vykdo individualią žemės ūkio veiklą, neatsižvelgiant į tai, ar iš šios veiklos gaunamos pajamos (jei tokių gaunama) padengia sąnaudas ir užtikrina bent minimalų pragyvenimo lygį.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.