Minimalios algos į kišenę galėtų įkristi pusšimčiu daugiau – tereikia vienos sąlygos

Sprendimas pakelti minimalią mėnesio algą (MMA) iki 607 eurų yra pamatuotas, tačiau nemažai priklausys nuo to, kokiu tempu ekonomika augs kitąmet, mano „SEB“ banko vyriausiasis ekonomistas Tadas Povilauskas.

Vyriausybė pritarė, kad nuo kitų metų MMA didėtų iki 607 eurų.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vyriausybė pritarė, kad nuo kitų metų MMA didėtų iki 607 eurų.<br>M.Patašiaus nuotr.
T.Povilauskas.<br>SEB banko nuotr.
T.Povilauskas.<br>SEB banko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 5, 2019, 9:16 AM

Ekonomistas atkreipė dėmesį ir į tai, kad MMA padidinimas yra ganėtinai žymus – nuo 555 iki 607 eurų. Tai, pasak jo, kartu su galimu neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimu, reikštų, jog atlyginimas atskaičius mokesčius galėtų išaugti netgi beveik 50 eurų.

„Dar turime iš praeitų metų paliktą pasižadėjimą šiems metams maksimalų NPD padidinti nuo 300 iki 400 eurų. Tai reiškia, kad MMA gaunantiems asmenims alga atskaičius mokesčius kitais metais gali didėti beveik 50 eurų. Augimas yra pakankamai didelis – MMA gaunantys asmenys gaus iš darbdavių daugiau, tuo pačiu per didesnį NPD gaus daugiau į rankas. Iš esmės pinigų padidėjimas jiems bus labai žymus“, – naujienų agentūrai „Elta“ teigė T.Povilauskas.

Anot ekonomisto, galbūt reikėjo parodyti didesnį atsargumą galvojant, kad kitais metais ekonomikos augimas bus lėtesnis, o tokiu atveju regionams bus šiek tiek sudėtingiau, tačiau, pasak jo, dramos verslininkams kurti nereikia.

„Suprantama, kad regionuose darbdaviai kai kurie nukentės, bet tai ne pirmas ir ne paskutinis MMA didinimas. Visi tą supranta, kad MMA ir toliau didės, tik klausimas verslams, kaip prie to prisitaikyti“, – sakė T.Povilauskas.

Ekonomistas atkreipė dėmesį, kad mokesčių dalis, gaunantiems MMA, Lietuvoje yra 30 proc., o tai ES mastu – maži skaičiai.

„Panašiai kaip ir Estijoje. Latvijoje yra didesnė mokesčių dalis, tenkanti gaunantiems MMA, virš 40 proc., Lenkijoje taip pat. Lietuvoje MMA yra apmokestinama pakankamai nedaug. Jei dar NPD kitais metais didės, tai MMA gavėjai Lietuvoje ES mastu bus mažai apmokestinami“, – sakė T.Povilauskas.

Pasak jo, nepaisant to, kad MMA didinimas padarytas pagal formulę ir normos ribose, yra nerimo, kad kitąmet ekonomikos augimas bus lėtesnis, o MMA augs sparčiau už darbo užmokestį.

Primename, kad Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė, kad nuo kitų metų MMA didėtų iki 607 eurų. Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas perspėja, kad toks didinimas neatitinka ekonominės verslo situacijos.

Lietuvoje apie 156 tūkst. darbuotojų gauna MMA ir mažiau, iš jų biudžetinėse įstaigose – apie 28 tūkst.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.