Atveria duomenis apie elektros sąnaudas ir tai, kiek jos prigaminama

Energetikos įmonių grupės  „Lietuvos energijos“ Inovacijų centras, anksčiau atvėręs energetikos infrastruktūrą, imasi naujo sumanymo – pradeda skelbti atvirų duomenų rinkinius. Tikimasi, kad tokių duomenų analizė ir panaudojimas padės kurti naujas energetikos inovacijas ir paslaugas.

Duomenų rinkinyje galima rasti elektrą gaminančių vartotojų geografinį pasiskirstymą ir įdiegtą gamybos galią.<br> J.Stacevičiaus nuotr.
Duomenų rinkinyje galima rasti elektrą gaminančių vartotojų geografinį pasiskirstymą ir įdiegtą gamybos galią.<br> J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 9, 2019, 11:29 AM, atnaujinta Aug 9, 2019, 11:31 AM

Pirmuoju etapu visi suinteresuotieji rinkos dalyviai gali lengvai ir nemokamai pasinaudoti keturiais „Energijos skirstymo operatoriaus“ pateiktais duomenų rinkiniais, kurie atitinka viešai skelbiamų duomenų reikalavimus.

Viešai yra publikuojami duomenys apie įrengtus elektros energijos gamybos pajėgumus, kurie yra prijungti prie skirstomojo tinklo, gaminančių vartotojų gautą iš tinklo ir atiduotą į tinklą energijos kiekį bei bendrą elektros energijos suvartojimą.

„Atvirų duomenų reikšmė ekonomikos augimui ir aplinkosaugos gerinimui didėja. Tikimės, kad atverti duomenys ne tik prisidės prie didesnio pasitikėjimo įmone bei skaidrumo augimo, bet ir paskatins naujų paslaugų ir technologijų sukūrimą“, – sakė „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.

Atverti duomenys gali tapti svarbiu įrankiu ne tik verslui, kuris gauna galimybę naudoti duomenis komerciniais tikslais, bet ir privatiems klientams. Jie duomenis gali naudoti švietimo ar asmeniniais tikslais.

Energetikos sektoriaus dalyviai duomenis gali naudoti savo paslaugų kokybės tobulinimui ir verslo valdymo efektyvinimui. Atvėrus duomenis didėja verslo skaidrumas ir klientų įsitraukimas bei pasitikėjimas.

„Lietuvos energijai“ atvėrus duomenis atsiranda kanalas, per kurį suinteresuotos pusės gali lengvai ir paprastai pasiekti su energetika susijusius duomenis, taip pat išsakyti savo turimą poreikį tokiems duomenims. Labai kviečiame visus, kuriems turimi duomenys gali būti aktualūs, teikti pasiūlymus ir prašymus“, – sakė „Energijos skirstymo operatoriaus“ Inovacijų ir paslaugų vystymo skyriaus vadovas Mindaugas Pranaitis.

Atverti „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro duomenys yra lengvai prienami ir nemokami. Juos galima rasti interneto svetainėje adresu www.leinnovationhub.com/open-data.

Šiuo metu patalpinti 4 atvirų duomenų rinkiniai.

Vienas jų – elektros energijos gamybos pajėgumai prijungti prie skirstomojo tinklo. Šiame rinkinyje galima rasti duomenis apie elektrines: jų tipą, įdiegtą gamybos galią. Į šiuos duomenis nėra įtraukti gaminantys vartotojai.

Kitas rinkinys – tai elektra gaminantys vartotojai, kurie turi  saulės bei vėjo elektrines ir gamina energiją savo reikmėms. Šiame duomenų rinkinyje galima rasti gaminančių vartotojų geografinį pasiskirstymą ir įdiegtą gamybos galią.

Gaminančių vartotojų paros profiliai – kas valandą iš tinklo gautos ir atiduotos į tinklą elektros energijos duomenys.

Bendras elektros energijos suvartojimas – duomenys per 2018 metus surinkti iš maždaug 1,7 milijonų elektros vartotojų Lietuvoje. Duomenys apima tiek buitinius, tiek verslo vartotojus.

Atverti duomenys pasižymi pasiekiamumu ir prieinamumu – jie pateikti struktūruotu, pritaikytu skaityti tiek žmogui, tiek ir kompiuterinėms programoms formatu.

Duomenys lengvai skaitomi, kopijuojami, redaguojami, platinami. Kiekvienas turi teisę pakartotinai naudoti bei platinti duomenis, neatsižvelgiant į tai, koks asmuo ar grupė bei kokioje srityje tai atlieka.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.