Užkandinę įkūręs vyras sulaukė degalinių tinklo akibrokšto – klientai negali įeiti

Lazdijų rajono Nekrūnų kaime atidaręs greitai paruošiamo maisto užkandinę ir restoraną Arūnas Noselis nesitikėjo dėl to užsitrauksiantis vieno didžiausių Lietuvoje degalinių tinklų „Circle K“ nemalonę.

lrytas.lt koliažas
lrytas.lt koliažas
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
A.Noselio nuotr.
J.Stacevičiaus nuotr.
J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Dec 11, 2019, 6:51 PM, atnaujinta Dec 11, 2019, 7:18 PM

Viename iš aukščiausią nedarbingumo lygį turinčių Lietuvos rajonų 16 žmonių įdarbinęs vyras sakė, kad jeigu situacija nebus išspręsta, dėl „Circle K“ veiksmų turės uždaryti savo maitinimo įstaigas.

„Pernai šalia „Circle K“ nusipirkau sklypą ir atidariau užkandinę „Fast Food & Pizza“. Metus dirbome, ir viskas buvo gerai“, – istoriją pradėjo pasakoti A.Noselis.

Šiemet vyras nusprendė plėstis ir toje pačioje teritorijoje įrengė restoraną. Praėjusį penktadienį buvo numatytas naujojo restorano atidarymas, tačiau ketvirtadienį vyras išvydo, kad jo naujasis restoranas ir užkandinė aptverti neįveikiama tvora.

„Vieną dieną prieš restorano atidarymą kaimynystėje esanti degalinė „Circle K“ be jokio pranešimo ant sklypų ribos užtvėrė 1,5 metro aukščio ir 200 metrų ilgio tvorą, neįrengdama jokios vietos žmonėms praeiti“, – piktinosi verslininkas.

Vyras teigė, kad užtvėrus tvorą buvo smarkiai apribota užkandinės veikla. Jei tvoroje neatsiras vieta žmonėms praeiti, jis bus priverstas užkandinę uždaryti.

Apgaulingas planas

A.Noselis konsultavosi ir su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, ir su Lazdijų rajono Architektūros ir aplinkosaugos skyriumi. Specialistų teigimu, netikėtai pastatyta tvora nepažeidža statybos įstatymo. Tačiau, A.Noselio teigimu, šiuo atveju galimai pažeidžiamas Konkurencijos įstatymas.

„Circle K" atliko degalinės rekonstrukciją, antradienį joje pradės veikti restoranėlis „Mexican“. Kad žmonės neitų pas mane, o eitų pas juos, jie užtvėrė tvorą.

Degalinės rekonstrukciją atliekančio vadovo paklausiau, kieno nurodymu atsirado ši tvora, ir jis atsakė, kad tai buvo vienasmenė „Circle K Lietuva“ mažmeninės prekybos plėtros vadovo Zigmundo Kepalo iniciatyva“, – teigė A.Noselis.

Verslininkas pasakojo dalyvavęs ir pavasarį vykusiame „Circle K“ rekonstrukcijos projekto pristatyme, tačiau pristatytame rekonstrukcijos plane jokia tvora nebuvo numatyta.

„Projektuotojos kelis kartus paklausiau, ar nėra numatyta įrengti tvoros ar panašaus statinio, nes projekte ji nebuvo pavaizduota. Projektuotoja atsakė, kad nei rekonstrukcijos metu, nei vėliau nėra planuojama įrengti jokios tvoros, kadangi tam nėra jokio reikalo, nėra nuo ko saugotis. Tada aš ir pasirašiau, kad su projektu susipažinau“, – kalbėjo verslininkas.

A.Noselis teigė buvęs perspėtas, kad „Circle K“ gali imtis panašių veiksmų.

„Man daug kas sakė – ir tu, ir „Circle K“ pardavinėjate greitai paruošiamą maistą, todėl jie tau uždės tvorą. Nenorėjau tuo tikėti, nes jie per daug stiprūs ir galingi, kad aš su jais konkuruočiau“, – nuostabos neslėpė verslininkas.

Pažeista konkurencijos teisė?

Vyras tokį „Circle K“ žingsnį mato kaip sąmoningą konkurencijos šalinimą.

„Konkurencijos įstatyme parašyta, kad draudžiama ūkio subjektams atlikti veiksmus, kurie riboja ar gali riboti konkurenciją, nesvarbu, kokio pobūdžio jų ūkinė veikla“, – teigė A.Noselis.

Vyras sakė norintis sužinoti oficialią „Circle K“ poziciją, ar šie veiksmai kilo siekiant apriboti konkurenciją, ar dėl saugumo: „Jei dėl saugumo, kad meškos ar kažkas kitas neužpultų, gerai – galiu tvoroje įrengti uždarinėjamus vartelius“.

Tačiau į A.Noselio laiškus „Circle K“ vadovai neatsako.

Konkurencijos taryba teigė, kad šio klausimo nagrinėjimas nėra priskirtas tarybos kompetencijai, nes tarp dviejų ūkio subjektų kilęs ginčas dėl tvoros susijęs su civiliniais teisiniais santykiais.

Pasak tarybos atstovų, jei vienas ūkio subjektas mano, kad jo interesai yra pažeisti ir jis dėl to patyrė žalą, jis turėtų civiline tvarka kreiptis į teismą.

 

Teigia ne kartą padėję

„Circle K Lietuva“ mažmeninės prekybos plėtros vadovas Zigmundas Kepalas teigė, kad degalinėms dėl jų veiklos pobūdžio taikomi ypatingi saugumo reikalavimai. Todėl, norėdama užtikrinti gyventojų saugumą, „Circle K“ komanda siekė riboti pėsčiųjų judėjimą, jog jis nesikirstų su transporto srautais.

„Lazdijuose esančioje „Circle K“ degalinėje susiklostė padėtis, kuomet į degalinę atvykę žmonės pasistato automobilį už jos pastato ir eidami iki šalia esančių viešojo maitinimo vietų kerta teritoriją, tiesiog išlįsdami iš už kampo prieš važiuojančius lengvuosius automobilius bei sunkųjį transportą.

Pasitaikydavo ir tokių vairuotojų, kurie savo automobilius palikdavo tiesiog ant įvažiavimo į degalinę, taip apsunkindami kelio matomumą ir kitų transporto priemonių judėjimą.

Maža to, pėsčiųjų „tranzitas“ vyko degalų rezervuarų apsaugos zonoje, ko išvis negali būti. Pagal taisykles, rezervuarai turi būti apsaugoti atitvaromis ar kitomis priemonėmis, kad nebūtų galimybės jų pažeisti, taip pat būtina apsaugoti žmones nuo potencialiai sprogios, degios aplinkos“, – situaciją komentavo Z.Kepalas.

Z.Kepalas neigė ir galimus konkurencinės kovos veiksmus.

„Šalia savo verslą įkūrusiai įmonei prieš dvejus metus leidome savo sklype nutiesti ir elektros kabelių liniją, ir prisijungti prie vandentiekio trasos, todėl bandymas eskaluoti konkurencinės kovos klausimą yra visiškai nepagrįstas.

Juo labiau kad šalia įsikūrusios maitinimo įstaigos turi savo įvažiavimą ir parkavimo vietas klientams, todėl šiuo aspektu jų verslo sėkmė nuo mūsų nepriklauso“, – kalbėjo Z.Kepalas.

Jo teigimu, Lazdijų „Circle K“ degalinė nėra vienintelė tinklo degalinė, kurioje įmonė yra įdiegusi fizinius sprendimus, padedančius padidinti saugumą ir išvengti eismo įvykių, finansinių žalų, žmonių sužalojimų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.