Atskleidė Lietuvos bankui pateiktas akcijų supirkimo kainas

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“, pasikonsultavusi su Lietuvos banku, skelbia informaciją apie oficialių siūlymų cirkuliaruose numatytas sąlygas smulkiesiems dukterinių bendrovių akcininkams. Juose numatyta ne tik siūloma kaina, įskaitant ir premiją už akcijas, bet ir galimybė gauti galimų dividendų dydžio papildomą premiją.

 Apie planus delistinguoti dukterines bendroves „Ignitis grupė“ pranešė lapkričio 11 dieną.<br> A.Srėbalienės nuotr.
 Apie planus delistinguoti dukterines bendroves „Ignitis grupė“ pranešė lapkričio 11 dieną.<br> A.Srėbalienės nuotr.
Bendrovės „ESO“ prekybos akcijomis duomenys.
Bendrovės „ESO“ prekybos akcijomis duomenys.
Bendrovės „Ignitis gamyba“ prekybos akcijomis duomenys.
Bendrovės „Ignitis gamyba“ prekybos akcijomis duomenys.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jan 10, 2020, 4:38 PM, atnaujinta Jan 10, 2020, 5:06 PM

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ir „Ignitis gamybos“ cirkuliarai Lietuvos bankui pateikti dar prieš tai, kai keletas smulkiųjų akcininkų sustabdė delistingavimo procesą. Šiuose cirkuliaruose pateiktos kitokios negu skelbtos preliminarios supirkimo kainos.

Dar iki viešai paskelbiant naujai siūlomas akcijų supirkimo kainas, keletas smulkiųjų akcininkų teisminiuose procesuose sustabdė ESO bei „Ignitis gamybos“ delistingavimo procesus. Todėl Lietuvos bankas nespėjo pasisakyti dėl pasiūlytų kainų už akcijas.

Bendrovės vertinimu, delistingavimo procesas stabdomas nepagrįstai ir dirbtinai. Be to, tai daro žalą smulkiesiems bendrovių akcininkams, kurie dėl keleto smulkiųjų akcininkų bandymo teisminiu keliu sustabdyti delistingavimo procesą, užkerta kelią ne tik Lietuvos bankui pasisakyti dėl kainos, bet ir kitiems smulkiesiems akcininkams parduoti akcijas palankiomis sąlygomis.

„Esame suinteresuoti, kad maksimalią vertę gautų ir smulkieji akcininkai, ir valstybė bei visa šalies visuomenė“, – sako „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Siekdami sklandžiai įvykdyti „Ignitis grupės“ dukterinių bendrovių delistingavimo procesus bei suprasdami smulkiųjų akcininkų indėlį formuojant įmonių kapitalą ir atsižvelgdami į tai, kad įgyvendinus oficialius siūlymus ketinama inicijuoti privalomo akcijų išpirkimo procesus, esame linkę sumokėti premiją prie akcijų supirkimo kainos.

Svarbu pabrėžti, kad po dialogo su investuotojais, nusprendėme padidinti premijas už superkamas akcijas.

Ignitis grupė“ pasiūlė už vieną ESO akciją mokėti 0,880 euro. Ši kaina susideda iš 6 mėnesių vidutinio svertinio akcijų rinkos kainos vidurkio, siekiančio 0,703 euro, ir priedo, kuris siekia 0,177 euro bei yra beveik 37 proc. didesnė, palyginti su 2019 metų pradžia ir beveik 12 proc. didesnė, nei siūlyta preliminari supirkimo kaina.

Už „Ignitis gamybos“ vieną akciją pasiūlyta 0,640 euro kaina. Ji susideda iš 6 mėnesių vidutinio svertinio akcijų rinkos kainos vidurkio, siekiančio 0,550 euro, ir priedo, kuris siekia 0,090 euro bei yra 23 proc. didesnė nei 2019 metų pradžioje ir daugiau nei 11 proc. didesnė, palyginti su preliminariai siūlyta supirkimo kaina.

Cirkuliaruose taip pat numatyta, kad jeigu ESO arba „Ignitis gamybos“ eiliniuose visuotiniuose akcininkų susirinkimuose šiemet būtų nuspręsta išmokėti dividendus už 2019 metus, net ir akcijas „Ignitis grupei“ pardavusiems akcininkams būtų išmokėta papildoma premija, lygi dydžiui dividendų, kuriuos tokie akcininkai būtų gavę proporcingai už savo turėtas ir oficialaus siūlymo metu parduotas akcijas.

Toks siūlymas pateiktas, siekiant užtikrinti, kad nei vienas smulkusis akcininkas delistingavimo metu nenukentėtų. Tačiau svarbu pažymėti, kad tokia galimybe smulkieji akcininkai pasinaudoti galėtų tik sklandžiai vykstant delistingavimo procesui.

Apie planus delistinguoti dukterines bendroves „Ignitis grupė“ pranešė lapkričio 11 dieną.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.