Pardavė IBC verslo centrą – paaiškino, kam panaudos gautus milijonus

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ už 33 mln. eurų pardavė Vilniuje esantį verslo centrą IBC, kurį įsigijo investicinio fondo „Lords LB Baltic Green Fund (V)“ valdomos įmonės. Iš sandorio gautos lėšos bus panaudotos išmokoms „INVL Baltic Real Estate“ akcininkams bei paskoloms mažinti.

Vilniuje esantį verslo centrą IBC įsigijo investicinio fondo „Lords LB“ valdomos įmonės.<br> Organizatorių nuotr.
Vilniuje esantį verslo centrą IBC įsigijo investicinio fondo „Lords LB“ valdomos įmonės.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 6, 2020, 5:06 PM, atnaujinta Mar 6, 2020, 5:20 PM

Sandoris užbaigtas kovo 6 dieną. Vertinama, kad jo įtaka „INVL Baltic Real Estate“ pelnui 2019 m. sieks 7,6 mln. eurų, o bendrovės grynųjų aktyvų vertei (GAV) vienai akcijai – 0,58 euro. 2019 m. rugsėjo pabaigoje „INVL Baltic Real Estate“ GAV akcijai buvo 2,72 euro.

„Džiaugiamės sėkmingai užbaigę šį sandorį ir padidinę „INVL Baltic Real Estate“ akcijų vertę.

Konkuruodami su kitais biržoje listinguojamais nekilnojamojo turto fondais, prioritetą teikiame ne valdomo turto dydžiui, o investuotojams uždirbamai grąžai, siekdami išnaudoti rinkoje atsirandančias galimybes ir valdomo turto potencialą“, – sakė „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

Jo teigimu, per pastaruosius kelerius metus, nuo 2016 m. pavasarį pasibaigusio viešo akcijų siūlymo iki 2019 m. pabaigos, bendrovė investuotojams uždirbo aukštą 18 proc. vidutinę metinę grąžą.

„Tokį rezultatą lėmė ir mūsų profesionali komanda, ir ilgalaikis įdirbis komercinio nekilnojamo turto srityje. Siekiame kurti ilgalaikę vertę investuotojams ne tik efektyviai valdydami turtą – per šį laikotarpį išvystėme mums priklausančią „Vilniaus vartų“ komplekso dalį, nuosekliai dirbome su kitais objektais, bet ir įgyvendindami tokius originalius bei aktualius projektus kaip „Talent Garden Vilnius“ bendradarbystės erdvės sukūrimas.

Vertinant tolimesnes perspektyvas, esame pasirengę išnaudoti rinkoje atsirandančias galimybes atskiruose objektuose ar sandoriuose ir tokiu būdu plėsti nekilnojamo turto valdymo verslą“, – sakė V. Bakšinskas.

Sostinės A. Juozapavičiaus ir Šeimyniškių gatvėse esančio IBC verslo centro bendras plotas siekia 22,7 tūkst. kv. metrų, verslo centro nuomojamas plotas yra 17,6 tūkst. kv. metrų, o jo užimtumas 2019 m. pabaigoje buvo 97 proc. Sandorio metu taip pat parduotas „INVL Baltic Real Estate“ valdomos bendrovės „Rovelija“ pastatas adresu Kalvarijų g. 11a, kurio bendras plotas yra 276 kv. m.

Sandoris turi įtaką 2019 metų pelnui ir grynųjų aktyvų vertei, ir 2019 m. pabaigoje „INVL Baltic Real Estate“ balanse sandoriu parduoti objektai pagal apskaitos standartų reikalavimus bus įvertinti sandorio kaina.

INVL Baltic Real Estate“ valdomą nekilnojamojo turto portfelį be IBC verslo centro sudaro turtas Vilniuje ir Rygoje: biurų ir komercinės patalpos sostinės „Vilniaus vartų“ komplekse, biurų pastatai Senamiestyje Vilniaus gatvėje, taip pat Šiaurės miestelyje, „Dommo business park“ gamybos, sandėliavimo ir biuro patalpų kompleksas šalia Rygos aplinkkelio.

Bendrovės objektų užimtumas 2019 m. rugsėjo pabaigoje siekė nuo 67 iki 100 proc. 2019 m. rugsėjo 30 d. duomenimis, „INVL Baltic Real Estate“ valdomo turto plotas buvo 56,9 tūkst. kv. m, vertė – 60,5 mln. eurų.

„Nuosekliai dirbame plėtodami alternatyvias investicijas ir siekdami kurti vertę investuotojams. Vasarį užbaigėme didžiausio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ platinimą, kur investuotojai mums patikėjo 165 mln. eurų.

Tuo tarpu kituose produktuose demonstruojame sugebėjimą ne tik pritraukti, bet ir grąžinti kapitalą – pernai gruodį pardavėme kokybiško miško portfelį, sugeneruodami vidutinę metinę 27 proc. grąžą. Šis IBC verslo centro pardavimo sandoris taip pat prisidės prie „INVL Baltic Real Estate“ akcijos vertės didinimo“, – sakė „INVL Asset Management“ Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

Nuo 2016 m. gruodžio 22 dienos „INVL Baltic Real Estate“ veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovės valdymą perėmė viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių šalyje „INVL Asset Management“. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių šimtmečio minėjimas