Pandemija sukėlė grėsmingesnį notarų darbų nuosmukį nei 2009 m. ekonominė krizė

Koronaviruso pandemija sukėlė grėsmingesnį nei 2009 metų ekonominė krizė notarų darbo apimčių nuosmukį – notarinių veiksmų sumažėjo vidutiniškai perpus.

Nemažėja hipotekos sandorių, o tai – prieš dešimtmetį įvykusios ekonominės krizės bruožas.<br>V.Balkūno nuotr.
Nemažėja hipotekos sandorių, o tai – prieš dešimtmetį įvykusios ekonominės krizės bruožas.<br>V.Balkūno nuotr.
Nemažėja hipotekos sandorių, o tai – prieš dešimtmetį įvykusios ekonominės krizės bruožas.<br>V.Balkūnas
Nemažėja hipotekos sandorių, o tai – prieš dešimtmetį įvykusios ekonominės krizės bruožas.<br>V.Balkūnas
Nemažėja hipotekos sandorių, o tai – prieš dešimtmetį įvykusios ekonominės krizės bruožas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Nemažėja hipotekos sandorių, o tai – prieš dešimtmetį įvykusios ekonominės krizės bruožas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Sniegė Balčiūnaitė, BNS

Apr 24, 2020, 10:06 AM

Tai rodo Lietuvos notarų rūmų užsakymu valstybės įmonės Registrų centro pateikti duomenys už 2020 metų kovo ir balandžio mėnesius, pranešė Lietuvos notarų rūmai.

Notarai, dirbdami įprastu režimu, sulaukia vidutiniškai perpus mažiau klientų, o kai kurių notarinių veiksmų sumažėjo net keleriopai“, – sako Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos miesto notaras Marius Stračkaitis.

Remiantis Registrų centro statistika, per pirmąją balandžio mėnesio dekadą Lietuvoje atlikti 2 122 nekilnojamojo turto (NT) perleidimo sandoriai, o antrąjį balandžio dešimtadienį – tik 1 150 sandoriai.

„Kelias savaites stebėjome „amerikiečių kalnelių“ reiškinį. Prieš pandemiją, kovo 1-10 dienomis, viskas vyko kaip įprasta, notarai patvirtino 2 955 NT perleidimo sandorius. Kovo 10-20 dienomis, įsigaliojus karantinui ir keturias dienas trukusiam notarų veiklos draudimui, NT sandorių skaičius krito iki 859, paskutinį kovo dešimtadienį, kai notarų veikla buvo atnaujinta, NT rinkos dalyviai siekė užbaigti suplanuotus sandorius, ir jų patvirtinta 1 730. Įpusėjus balandžiui, regime jau realų sandorių skaičiaus kritimą, kuris atspindi krizinę padėtį ekonomikoje“, – pranešime cituojamas M.Stračkaitis.

Statistika rodo, kad nemažėja hipotekos sandorių, o tai – prieš dešimtmetį įvykusios ekonominės krizės bruožas.

„Kilus krizei, savo turtą įkeitę asmenys nuolat tardavosi su bankais, dėl sumažėjusio mokumo prašydami pratęsti grąžinimo terminą, padidinti skolos sumą ar kitaip pakeisti hipotekos sąlygas“,– sako M.Stračkaitis.

Balandį neužregistruota nė viena išlaikymo iki gyvos galvos sutartis. Lyginant pirmąsias dvi kovo ir balandžio dekadas, paveldėjimo teisės liudijimų paveldint pagal testamentą ir pagal įstatymą, išduota atitinkamai pusantro ir dukart mažiau. Po du kartus sumažėjo dovanojimo sutarčių ir patvirtinamų įgaliojimų, daugiau kaip du kartus – patvirtinamų testamentų. Palyginti su dviem kovo dekadomis, balandį du kartus sumažėjo ir sudarytų vedybų sutarčių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.