„Danske Bank“ peržiūrės finansines operacijas Lietuvoje ir Latvijoje

Paviešinus naujos informacijos apie abejotinos kilmės pinigų pervedimus per Baltijos šalyse veikusius „Danske Bank“ padalinius, viena didžiausių Šiaurės Europoje finansų grupių teigia bendradarbiaujanti su valdžios institucijomis ir peržiūrinti šiose šalyse vykdytas finansines operacijas, tačiau išsamiau jų nekomentuoja.

J.Stacevičiaus nuotr.
J.Stacevičiaus nuotr.
J.Stacevičiaus nuotr.
J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Sep 25, 2020, 10:48 AM, atnaujinta Sep 25, 2020, 2:52 PM

„Negalime šių klausimų komentuoti, nes jie yra šiuo metu institucijų vykdomų tyrimų dalis. Kaip jau esame sakę anksčiau, mes niekada neturėjome turėti nerezidentų klientų portfelio Estijoje. Taip pat pripažįstame, kad mes per vėlai reagavome į šių problemų mastą ir būtinybę jas spręsti. Natūrali Estijos bylos pasekmė yra tai, kad mes taip pat peržiūrime ir kitas mūsų praeities verslo dalis, įskaitant buvusius verslus Latvijoje ir Lietuvoje“, – rašoma BNS perduotame „Danske Bank“ Vyriausiojo atitikties pareigūno Philippe Volloto komentare.

„Mes dalijamės visa reikalinga informacija su valdžios institucijomis ir bendradarbiaujame šiame tyrime“, – pridūrė jis.

Ph. Vollotas taip pat pabrėžė, kad kalbant apie finansinius nusikaltimus ir pinigų plovimą šiuo metu „Danske Bank“ yra visiškai kitoje padėtyje nei 2007-2015 metais.

„Nerezidentų portfelis Estijoje, kaip ir mūsų bankinė veikla Baltijos šalyse, uždarytas. Mes gerokai padidinome išteklius, kuriuos skiriame atitikties kontrolei ir kovai su finansiniais nusikaltimais. Taip pat, reikšmingai investavome į IT sistemas. Ir toliau investuosime į šią sritį, stiprinsime savo atitikties žinias ir kultūrą visame banke“, – tvirtino Ph. Vollotas

Tarptautinio žurnalistinio tyrimo autoriai ketvirtadienį pranešė, kad per „Danske Bank“ Lietuvos padalinį pastarąjį dešimtmetį buvo pervedami dideli kiekiai abejotinos kilmės pinigų. Tyrimas remiasi „BuzzFeed News“ gautais nutekėjusiais duomenimis. Jis koordinuojamas tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro ICIJ, tyrimo rezultatus apie „Danske Bank“ skelbia Danijos leidinys „Berlingske“ ir Lietuvos tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Anot „Sienos“, istorijos centre yra vadinamieji „veidrodiniai sandoriai“, šios įtariamo pinigų plovimo schemos tikslas buvo didelių kiekių pinigų išvedimas iš Rusijos. Schemos esmė – rublių konvertavimas į dolerius ar eurus, pasinaudojant galimai fiktyvia akcijų prekyba.

„JPMorgan Chase“ banko pranešime apie įtartinas operacijas, JAV tarnyboms pateiktame 2017 metų kovą, daug dėmesio skiriama bendrovei „Yellowstone Import“ Pranešimas apie „Yellowstone Import“ veiklą siejamas su „veidrodinių sandorių“ schema.

Anot pranešimo,„Yellowstone Import“ per sąskaitą „Danske Bank“ Lietuvos filiale 2011 metų birželio-rugpjūčio mėnesiais atliko mokėjimų už 63,39 mln. JAV dolerių Kipre registruotai įmonei „Giortalo Investments Limited“. Taip pat nurodoma, kad „Yellowstone Import“ 2011 metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais atliko keturis mokėjimus kompanijai „MDM Investments Limited“, susijusiais su Rusijos banku „MDM“. Šių operacijų suma – 5,5 mln. JAV dolerių, teigia „Siena“.

Naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi Danijos žiniasklaida, nurodo, kad įtartinos operacijos, susijusios su „veidrodiniais sandoriais“, per „Danske Bank“ padalinį Lietuvoje vykdytos ir 2012-2015 metais.

Į viešumą iškilus „Danske Bank“ pinigų plovimo prevencijos spragoms, iki šiol daugiausiai kalbėta apie banko padalinį Estijoje. Po pinigų plovimo skandalo „Danske Bank“ pernai priėmė sprendimą stabdyti bankinę veiklą Baltijos šalyse.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.