Siūloma naujai reglamentuoti subsidijas darbo užmokesčiui dėl prastovos

Siūloma suteikti galimybę darbdaviui mokėti subsidiją darbo užmokesčiui ir už darbuotojus, kurie buvo įdarbinti po Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino dienos.

Tikimasi, kad verslą ir jo plėtrą tokie Užimtumo įstatymo pakeitimai veiks teigiamai.
Tikimasi, kad verslą ir jo plėtrą tokie Užimtumo įstatymo pakeitimai veiks teigiamai.
Tikimasi, kad verslą ir jo plėtrą tokie Užimtumo įstatymo pakeitimai veiks teigiamai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Tikimasi, kad verslą ir jo plėtrą tokie Užimtumo įstatymo pakeitimai veiks teigiamai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Nov 5, 2020, 8:15 AM

Tokią Užimtumo įstatymo pataisą ketvirtadienį Seimui parlamentarų grupės vardu ketina pateikti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė.

Įvertinus tai, kad nuo karantino paskelbimo praėjo daugiau nei pusė metų, o darbuotojų kaita įmonėse vyksta nuolat, siūloma Užimtumo įstatyme atsisakyti nuostatos, kad priskaičiuotas darbo užmokestis negali būti didesnis negu užimto asmens darbo sutartyje iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dienos nustatytas darbo užmokestis.

„Atsisakius nuostatos, kuri suponuoja subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimą tik už darbuotojus, kurie buvo įdarbinti iki ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos, subsidija darbo užmokesčiui bus mokama ir už darbuotojus, kuriems pagal Darbo kodeksą paskelbta prastova, ir jie buvo įdarbinti ekstremaliosios situacijos laikotarpiu, po karantino paskelbimo dienos“,- sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Tikimasi, kad verslą ir jo plėtrą tokie Užimtumo įstatymo pakeitimai veiks teigiamai, nes, darbdaviams, nukentėjusiems nuo COVID-19 viruso ekonomikai sukeltų padarinių, bus sudaryta galimybė gauti paramą, t. y. subsidiją darbo užmokesčiui už visus darbuotojus, kuriems paskelbta prastova.

Pasak R. Šalaševičiūtės, projekto įgyvendinimui reikės papildomų biudžeto lėšų, kurių konkreti suma priklausys nuo skaičiaus darbuotojų, priimtų dirbti ekstremaliosios situacijos laikotarpiu, po karantino paskelbimo dienos, kuriems darbdaviai paskelbs prastovas Darbo kodekso nustatytu atveju.

Šiuo metu Užimtumo įstatyme nustatyta, kad priskaičiuotas darbo užmokestis negali būti didesnis, negu užimto asmens darbo sutartyje iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dienos nustatytas darbo užmokestis, t.y. nuostata, suponuojanti, kad subsidija darbo užmokesčiui gali būti mokama tik už tuos užimtus asmenis, kurie pradėję dirbti iki ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos.

Užimtumo įstatymo pakeitimus Seimui teikia parlamentarai Rimantė Šalaševičiūtė, Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė, Jonas Jarutis, Algimantas Dumbrava.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.