„Bitė“ užbaigė „Mezon“ įsigijimo sandorį, bet konkurentai nenuleidžia rankų

„Bitė Lietuva“ užbaigė „Mezon“ įsigijimo sandorį. Dar šių metų gegužę Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) su „Bite“ pasirašė sutartį, pagal kurią bendrovė nusprendė parduoti interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.

Sandoriui dėl „Mezon“ pardavimo kilo rimtas pavojus, o tokiu atveju gali nukentėti besinaudojantys šia paslauga.<br>Nuotr. iš LR archyvo
Sandoriui dėl „Mezon“ pardavimo kilo rimtas pavojus, o tokiu atveju gali nukentėti besinaudojantys šia paslauga.<br>Nuotr. iš LR archyvo
Ryšių reguliavimo tarnyba jau prieš kurį laiką suteikė leidimą „Bitei“ vykdyti „Mezon“ įsigijimo sandorį.<br> Organizatorių nuotr.
Ryšių reguliavimo tarnyba jau prieš kurį laiką suteikė leidimą „Bitei“ vykdyti „Mezon“ įsigijimo sandorį.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 30, 2020, 5:47 PM, atnaujinta Dec 30, 2020, 5:52 PM

Sandoris svarbus, nes iš rinkos, kurioje daugybę metų sėkmingai konkuruoja privatūs dalyviai, pasitraukia valstybinis žaidėjas, o už parduodamą verslą šalies biudžetas gauna maksimaliai aukštą kainą.

Naudos iš sandorio turėtų gauti ir fiksuoto interneto paslaugų pirkėjai Lietuvoje, kadangi rinkoje, kur iki šiol dominavo vos vienas žaidėjas, turėtų atsirasti stiprus konkurentas.

Konkurencijos Taryba ir Ryšių reguliavimo tarnyba jau prieš kurį laiką suteikė leidimą „Bitei“ vykdyti įsigijimo sandorį.

Tačiau pagrindinė sandorio priešininkė „Telia“, nesutinkanti su Telencentro dažnių perleidimu „Bitei“, ginklų nesudeda ir žada tęsti teisinę kovą.

Užbaigus sandorį, į „Bitės“ rankas perėjo ne tik 100 tūkst. Telecentro klientų, „Mezon“ prekės ženklas, bet ir šiai paslaugai naudojami Telecentro dažniai.

Konkurencijos taryba įsigijimui pritarė su tam tikromis išlygomis – „Bitė“ neperleis prieigos prie „Mezon“ 2,3 GHz ir 2,6 GHz dažnių bendrai jos ir „Tele2“ įmonei „Centuria“, kuri įsteigta 5G ryšiui diegti.

Anot „Bitės“, sandoris bus naudingas fiksuoto interneto paslaugų naudotojams, nes įsigijusi „Mezon“, „Bitė“ žada konkuruoti su šioje rinkoje dominuojančia „Telia“.

Tačiau „Telia“ sandorį apskundė teismui. Gruodžio viduryje Vilniaus apygardos administracinis teismas ieškinį atsisakė nagrinėti, bet sprendimas apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Telia“ pabrėžia, kad dvi iš 16 perduodamų radijo dažnių juostų, kurios patenka į „Mezon“ sandorį, prieš šešerius metus Telecentrui buvo atiduotos be konkurencijos.

„Kodėl valstybė pusvelčiui Telecentrui skirtus dažnius parduoda ne aukciono būdu, ne rinkos kaina, ir ne pagal iki šiol galiojusią proporcingumo tvarką? Tai klausimai, į kuriuos nėra atsakymų“, – BNS sakė „Telia“ atstovas Audrius Stasiulaitis.

Anot jo, „Telia“ nedalyvavo „Mezon“ privatizavime, nors tokią galimybę irgi svarstė.

„Telia“ tvirtina, kad šie dažniai turėtų būti atiduoti aukcionui, jog dėl jų galėtų varžytis visi operatoriai, arba „Bitė“ užleistų dalį savo dažnių.

Be to, A. Stasiulaitis pažymi, kad „Telia Company“ vertinimu, vien trijų iš 16-os Telecentro valdytų dažnių rinkos vertė siekia apie 60 mln. eurų.

Tuo metu „Bitės“ vadovas P. Kuisys gruodžio viduryje teigė, kad „Telia“ piktnaudžiauja teise, nesąžiningai trukdo „Mezon“ verslo pardavimo sandoriui ir konkurentų veiksmus vadino „nesąžiningais ir neetiškais“.

Anksčiau jis BNS yra sakęs, kad „Bitė“ į „Mezon“ tinklo atnaujinimą žada investuoti apie 20 mln. eurų, o į „Mezon“ įmonė žiūri kaip į fiksuoto interneto rinkos žaidėją, kurio įsigijimu siekiama su „Telia“ konkuruoti būtent šioje rinkoje.

Mobiliojo 4G ryšio interneto „Mezon“ paslaugą Telecentras teikė nuo 2009-ųjų, tačiau niekada šio verslo neatskyrė nuo pagrindinės Telecentro veiklos.

Registrų centrui pateiktose ataskaitose nurodoma, kad Telecentras pernai uždirbo 659 tūkst. eurų grynojo pelno ir gavo 20,719 mln. eurų pajamų.

Daugiau nei pusę pajamų (11,3 mln. eurų) Telecentras gavo iš „Mezon“ prekės ženklu vystomų paslaugų, tačiau ataskaitose nenurodoma, ar šis verslas veikia pelningai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.