Komercinių elektros vartotojų segmente – pokyčiai: vis daugiau įmonių atsisako garantinio tiekimo

Pradėjus elektros liberalizavimą buitiniams vartotojams, šalies verslo įmonės taip pat ėmė domėtis rinkoje esančiomis galimybėmis bei savo turimomis elektros tiekimo sąlygomis.

Bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.
Bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.
Bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.
Bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.
Šalies verslo įmonės taip pat ėmė domėtis rinkoje esančiomis galimybėmis bei savo turimomis elektros tiekimo sąlygomis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Šalies verslo įmonės taip pat ėmė domėtis rinkoje esančiomis galimybėmis bei savo turimomis elektros tiekimo sąlygomis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Šalies verslo įmonės taip pat ėmė domėtis rinkoje esančiomis galimybėmis bei savo turimomis elektros tiekimo sąlygomis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šalies verslo įmonės taip pat ėmė domėtis rinkoje esančiomis galimybėmis bei savo turimomis elektros tiekimo sąlygomis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jan 26, 2021, 10:00 AM

Didžiausias sujudimas stebimas tarp tų, kuriems vis dar taikomas garantinis elektros energijos tiekimas, o iš nusprendusių pasinaudoti nepriklausomo tiekėjo paslaugomis 40 proc. pasirinko elektros tiekimo bendrovę „Elektrum Lietuva“.

Bendrovės Verslo klientų skyriaus vadovo Artūro Zatulino teigimu, nors elektros rinkos liberalizavimas nebuitiniams vartotojams prasidėjo 2013 m., vis dar yra labai daug įmonių, kurios nėra pasirinkusios nepriklausomo tiekėjo, tad garantinį elektros energijos tiekimą joms užtikrina AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Šiuo metu yra daugiau kaip 14 tūkst. tokių įmonių, kurių bendras elektros suvartojimas siekia 300 mln. kilovatvalandžių per metus.

„Pastebime, kad aktyviausiai perėjimo galimybėmis ir domisi būtent tie komerciniai elektros naudotojai, kuriems vis dar taikomas garantinis tiekimas. To priežastis – garantinio tiekimo paslauga besinaudojantys verslo klientai moka daugiau, nei pasirinkę nepriklausomą tiekėją. Pirmuoju atveju mokėtina elektros energijos kaina yra iš naujo apskaičiuojama kiekvieną mėnesį, remiantis praėjusio mėnesio „NordPool“ elektros biržos kainų vidurkiu, tad ji gali smarkiai svyruoti.

Nepriklausomo tiekėjo atveju kaina paprastai nustatoma atsižvelgiant į konkrečios įmonės suvartojamą elektros energijos kiekį, valandinio vartojimo ypatumus, kliento pasirinktą tiekimo laikotarpį, tad vartotojas gali gerokai sumažinti išlaidas, palyginti su elektros pirkimu garantinio tiekimo sąlygomis“, – aiškina A.Zatulinas.

Jo teigimu, verslo įmones aktyviai sekti savo elektros tiekimo sąlygas ir rinktis nepriklausomus tiekėjus skatina ir valstybė – Valstybinė energetikos reguliavo taryba (VERT) paragino ESO paskelbti informaciją apie nebuitinius (komercinius) vartotojus bendroje duomenų kaupimo ir apsikeitimo platformoje.

„Taip siekiama užtikrinti tinkamą konkurenciją elektros energijos rinkoje ir sklandų liberalizavimo procesą. Dalis šių elektros energijos vartotojų duomenų yra vieši, tad juos paskelbus nepažeidžiant teisės aktų, sudaryta galimybė nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams prieiti prie elektros energijos vartotojų sąrašo“, – aiškina A.Zatulinas.

Pašnekovo teigimu, kiekvienai įmonei rekomenduojama pasitikrinti, ar ji neperka elektros energijos garantinio tiekimo sąlygomis. Kaip taip padaryti, gali pakonsultuoti bendrovės „Elektrum“ specialistai.

A.Zatulinas sako, kad šiuo metu aktyviausiai nepriklausomą tiekėją renkasi mažos verslo įmonės, per metus sunaudojančios iki 100 MWh elektros energijos.

Apskritai komercinių vartotojų apsisprendimą keisti tiekėją labiausiai nulemia siūlomos palankios kainos, tačiau ne mažiau svarbios ir kitos aiškiai išdėstytos naudos, išsamios ir tikslios konsultacijos, paprastas rodmenų deklaravimas, laiku gaunamos sąskaitos už suteiktą paslaugą.

Vis daugiau verslo įmonių ryžtasi rinktis nepriklausomą tiekėją dėl augančio susidomėjimo žaliąja energija ir galimybių savo veikloje naudoti tik elektrą iš atsinaujinančių šaltinių.

Pasak A.Zatulino, daugiausiai tai – didelės ir vidutinės įmonės, o joms „Elektrum“ parduodama žalioji elektra sudaro 25 proc. viso bendrovės klientams tiekiamo elektros energijos kiekio.

„Elektros tiekėjo keitimo procesas yra paprastas ir greitas, visi formalumai, suderinus sąlygas su nepriklausomu tiekėju, dažniausiai sutvarkomi per vieną darbo dieną. Svarbiausia – domėtis esamomis galimybėmis ir pasirinkti patikimą, sėkmingai veikiantį ir patirtį sukaupusį nepriklausomą elektros tiekėją, nes toks žingsnis garantuos ne tik palankiausias finansines sąlygas, bet ir tinkamą sutarties vykdymą“, – pataria bendrovės atstovas.

Tekstas parengtas bendradarbiaujant su „Elektrum Lietuva“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.