Štai kaip pasielgė teismas su išskirtiniu skundu dėl karantino padarytos žalos

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė „Aukštaitijos implantologijos klinikos“ skundą Lietuvos valstybei dėl galimai patirtos žalos, atsiradusios pernai pavasarį įvedus karantiną, atlyginimo.

Klinika teigė, kad Vyriausybė neturėjo įgaliojimų nustatyti ūkinės veiklos ribojimų, nustatyti apribojimai buvo neproporcingi.<br>Klinikos interneto svetainės nuotr.
Klinika teigė, kad Vyriausybė neturėjo įgaliojimų nustatyti ūkinės veiklos ribojimų, nustatyti apribojimai buvo neproporcingi.<br>Klinikos interneto svetainės nuotr.
Pasak klinikų advokato, apygardos teismas nepagrįstai neišnagrinėjo prašymo kreiptis į Konstitucinį Teismą.<br> D.Umbraso nuotr.
Pasak klinikų advokato, apygardos teismas nepagrįstai neišnagrinėjo prašymo kreiptis į Konstitucinį Teismą.<br> D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2021-02-04 17:26

Tai pirmoji žinoma byla dėl pernai pavasarį įvesto karantino sąlygų.

Teismo nuomone, Sauliaus Skvernelio Vyriausybė, šalyje paskelbdama ekstremalią situaciją, savo įgaliojimų neviršijo, todėl Ministrų kabineto sprendimas neprieštaravo Konstitucijai.

Klinikos atstovas sprendimą žada skųsti.

Klinika teigė, kad Vyriausybė neturėjo įgaliojimų nustatyti ūkinės veiklos ribojimų, nustatyti apribojimai buvo neproporcingi. Ji prašė iš valstybės priteisti apie 34 tūkst. eurų patirtos žalos dėl negautų pajamų, taip pat prašė kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jis išaiškintų Vyriausybės nutarimo konstitucingumą.

Teismas konstatavo, kad įstatyme buvo numatyti įgaliojimai Vyriausybei dėl karantino įvedimo nustatyti ūkinės veiklos apribojimus.

„Vyriausybė taikė proporcingas priemones – šiuo atveju visuomenė susidūrė su precedento neturinčiu ligos, keliančios mirtiną pavojų, plitimu ir dėl to susidariusia ekstremalia situacija“, – rašoma teismo pranešime spaudai.

Anot teismo, Vyriausybė taikė tuo metu žinomas ir pasauliniu mastu taikomas priemones – izoliaciją ir kontaktų ribojimą, ypač uždarose patalpose.

Klinikoms taikytas beveik dviejų mėnesių veiklos sustabdymas, įvertinus ir kartu taikytas paramos priemones, teismo vertinimu, atitiko proporcingumo kriterijų.

Klinikos advokatas Nerijus Zaleckas BNS sakė, kad skųs šį sprendimą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Jo teigimu, apygardos teismas nepagrįstai neišnagrinėjo prašymo kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Skųsim šimtu procentų. Mes dar rugpjūtį pateikėme prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą ir teismas to prašymo taip ir neišsprendė“, – teigė advokatas.

Jis taip pat sakė nesutinkantis su teismo vertinimu dėl Vyriausybės įvestų apribojimų traktavimo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.