Priemonei „Alternatyva“ skirtas papildomas 41 mln. eurų finansavimas

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pritarus, nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įgyvendinamai populiariai finansinei priemonei „Alternatyva“ skirtas papildomas 41 mln. eurų finansavimas.

Priemonei „Alternatyva“ skirtas papildomas 41 mln. eurų finansavimas.
Priemonei „Alternatyva“ skirtas papildomas 41 mln. eurų finansavimas.
INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.
INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 31, 2021, 11:10 AM, atnaujinta Mar 31, 2021, 4:34 PM

Padidinus priemonės finansavimo sumą, smulkaus ir vidutinio verslo subjektai (SVV) vėl gali skolintis iš alternatyvių finansuotojų ir gauti finansavimą investicijoms ir apyvartiniam kapitalui už paskolas mokant ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų normą.

„Priemonės populiarumas ir gana greitai pasiektas lėšų limitas puikiai atskleidė alternatyvaus finansavimo verslui būtinybę ir teikiamą naudą.

Priemonė suteikė SVV subjektams, kurie neturėjo galimybės ar negalėjo pasiskolinti iš tradicinių finansuotojų būtent tai, ką ir skelbia priemonės pavadinimas – alternatyvą pasirinkti kitą finansavimo šaltinį, nei yra įprasta, ir gauti itin patrauklią ir konkurencingą finansinę pagalbą.

Priėmus sprendimą beveik dvigubai padidinti finansavimo sumą, INVEGA į alternatyviąją rinką vėl įlies taip vadinamų pigių pinigų ir suteiks verslui prieigą prie šiuo metu trūkstamo finansavimo“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Kaip ir anksčiau, dėl paskolos pagal skatinamosios priemonės „Alternatyva“ į alternatyvius finansuotojus gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, kurių veikla finansų tarpininkų vertinimu yra tvari, o planuojami piniginiai srautai yra pakankami įsipareigojimams įvykdyti.

Maksimalus paskolos suteikimo laikotarpis sieks 60 mėnesių, o didžiausia galima valstybės lėšų suma vienoje paskoloje – 500 tūkst. eurų.

Finansavimas ir toliau galės būti teikiamas kaip paskola, faktoringas arba finansinė nuoma (lizingas), o sutartis verslas gali pasirašyti iki 2022 m. gruodžio 31 d.

„Daugeliui įmonių per pandemiją skolintis tapo sunku, net jeigu joms ir sekasi vykdyti veiklą. Todėl valstybės iniciatyva užtikrinti paskolų prieinamumą mažomis palūkanomis per alternatyvius finansuotojus yra labai sveikintina. Pernai verslas atnaujintai „Alternatyvai“ skirtus pinigus išnaudojo per du mėnesius. Todėl ir šį kartą įmonės turėtų suskubti teikti paraiškas, o mes pasirūpinsime, kad paraiškų vertinimo procesas būtų greitas ir sklandus“, – sako Linas Armalys, daugiausiai paskolų per priemonę „Alternatyva“ verslui išdavusio alternatyvaus finansuotojo „Noviti finance“ vadovas.

Padidinus priemonei skirtą sumą, finansų tarpininkai, su kuriais INVEGA yra pasirašiusi sutartis, jau gali teikti mokėjimo prašymus.

Nuo praėjusiu metų balandžio mėnesio finansine pagalba pagal priemonę „Alternatyva“ jau pasinaudojo 1035 įmonės, kurioms suteiktas 58,7 mln. eurų finansavimas užtikrino būtinųjų kasdienių išlaidų padengimą bei sėkmingą veiklos plėtojimą.

Praėjusių metų lapkritį atnaujinus skatinamąją priemonę „Alternatyva“ verslui buvo suteikta galimybė skolintis žemesne nei rinkos kaina su valstybės pagalba, tačiau šiai priemonei skirtos lėšos pasibaigė greičiau nei per kelis mėnesius.

Padidinus finansavimą, iš viso priemonei „Alternatyva“ įgyvendinti yra skirta 91 mln. eurų iš INVEGOS fondo (grįžusių ir (ar) grįšiančių ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto) lėšų.

INVEGA yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigta finansų įstaiga, turinti nacionalinės plėtros įstaigos statusą, kurios tikslas – teikti finansines paslaugas, įgyvendinti ir administruoti finansines ir kitokio pobūdžio paramos verslui priemones. INVEGA yra pavaldi Ekonomikos ir inovacijų ministerijai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.