G. Skaistė susitiko su TVF direktoriumi – paaiškino, kodėl tai svarbu

Finansų ministrė Gintarė Skaistė penktadienį dalyvavo virtualiame susitikime su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vykdomuoju direktoriumi, atstovaujančiu Šiaurės ir Baltijos šalių grupę, Mika Poso. Pastarasis susitikimas yra šią savaitę vykstančių TVF ir Pasaulio banko (PB) pavasario susitikimų sesijos dalis.

G. Skaistė TVF vykdomajam direktoriui M. Poso pristatė ekonominę situaciją Lietuvoje ir esminius Vyriausybės prioritetus.<br> V.Skaraičio nuotr.
G. Skaistė TVF vykdomajam direktoriui M. Poso pristatė ekonominę situaciją Lietuvoje ir esminius Vyriausybės prioritetus.<br> V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 9, 2021, 4:28 PM

Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas TVF darbotvarkei ir bendram darbui Šiaurės-Baltijos šalių grupėje.

Taip pat diskutuota apie COVID-19 pandemiją ir TVF vaidmenį padedant šalims atsigauti po šio šoko. Nuo pandemijos pradžios, TVF suteikė finansavimą 86 šalims, kuris siekia 110,3 mlrd. JAV dolerių.

„Šiuo metu svarbiausias TVF prioritetas – padėti šalims narėms įveikti pandemiją. TVF turi pajėgumus būti kelrodžiu formuojant pasaulinį atsigavimą po pandemijos – teikiant nukentėjusioms šalims finansavimą, skatinant tvariam atsigavimui būtinas pertvarkas ir teikiant tikslingą bei efektyvią ekspertinę pagalbą.

TVF, kaip ir visas pasaulis, šį pandeminį sukrėtimą gali išnaudoti pozityviai – užtikrinant, kad po COVID-19 bus atkuriamos atsparesnės, tvaresnės ir klimatui palankesnės ekonomikos“, – teigė G.Skaistė.

Susitikimo metu taip pat kalbėtasi apie naujausias TVF ekonomines prognozes. 2021 metams globalios ekonomikos augimo prognozės peržiūrėtos aukštyn – pasaulio ūkio augimas šiemet turėtų siekti 6 proc. 

Tačiau vis dar išliekantis didelis neapibrėžtumas dėl ateities, ryškėjantys skirtumai tarp šalių ekonominio atsigavimo perspektyvų ir nevienodas vakcinacijos spartumas, išlieka rizikos veiksniais.

Finansų ministrė G. Skaistė TVF vykdomajam direktoriui M. Poso taip pat pristatė ekonominę situaciją Lietuvoje ir esminius Vyriausybės prioritetus.

„Šio pandeminio sukrėtimo metu Lietuvos ekonomika, vertinant europiniame kontekste, patyrė vieną mažiausių susitraukimų ir pasirodė esanti gana atspari. Prognozuojame, jog po 0,8 proc. susitraukimo praėjusiais metais, šiemet šalies ekonomika galėtų augti 2,6 proc.

Vėlesniais metais ūkio augimas turėtų spartėti iki 3,2 proc. per metus, o tai iš esmės sutampa su TVF vertinimu“, – pažymėjo G. Skaistė.

Susitikimo metu taip pat aptarta, jog šiuo metu didžiausias dėmesys ir toliau turi būti skiriamas pandemijai suvaldyti ir neigiamiems sukrėtimo padariniams visuomenei ir verslui amortizuoti, o tai neišvengiamai neigiamai veikia šalių skolos ir deficito rodiklius.

Ekonomikoms grįžus į augimo kelią, viešųjų finansų tvarumo užtikrinimas vidutiniu-ilgesniuoju laikotarpiu bus vienas kertinių uždavinių.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.