Laidoje „Sėkmės tandemas“ – gyvenimą koreguojantis karantinas: muzikos sceną pakeitė naujo verslo iššūkiai

Šeštadienį 10 val. LNK televizijos eteryje laida „Sėkmės tandemas“ tęsią pažintį su jaunais ir drąsiais naujo verslo „12 O‘Clock Box“ įkūrėjais Egle Stankevičiūte ir Juliumi Valančausku.

 Muzikantas J.Valančauskas pomėgį gaminti maistą pavertė verslu.
 Muzikantas J.Valančauskas pomėgį gaminti maistą pavertė verslu.
 E.Stankevičiūtė ir G.Galkis.
 E.Stankevičiūtė ir G.Galkis.
 Rizikos kapitalo fondo „70V“ partneris G.Galkis.
 Rizikos kapitalo fondo „70V“ partneris G.Galkis.
 „12 O‘Clock Box“ bendraįkūrėja E. Stankevičiūtė.
 „12 O‘Clock Box“ bendraįkūrėja E. Stankevičiūtė.
 Verslo „12 O‘Clock Box“ steigėjai E. Stankevičiūtė ir J. Valančauskas.
 Verslo „12 O‘Clock Box“ steigėjai E. Stankevičiūtė ir J. Valančauskas.
 Į jauną verslą „12 O‘Clock Box“ investavo akceleravimo fondas „70V“.
 Į jauną verslą „12 O‘Clock Box“ investavo akceleravimo fondas „70V“.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Apr 9, 2021, 12:24 PM

Pirmojoje sezono laidoje pora stojo prieš investuotojų tarybą ir užtikrintai pristatė savo verslo idėją – iš ekologiškų maisto produktų paruoštų pietų prenumeratą, pristatomą tvarioje pakuotėje.

Investuotojai idėją gyrė ir nutarė, kad jos veiksmingumą verta išbandyti realybėje. Vienas investuotojų tarybos narių – rizikos kapitalo fondo „70V“ partneris Gytenis Galkis – tapo jaunųjų verslininkų mentoriumi.

Ir Eglė, ir Julius į savarankišką verslą neria pirmą kartą.

„Jau 15 metų esu muzikantas, mano gyvenimas ėjo muzikos keliu: muzikos mokykla, konservatorija… Gyvenimas klostėsi taip, kad muzika buvo mano pragyvenimo šaltinis, grojau su daug Lietuvos pop atlikėjų ir grupių. Tai buvo mano gyvenimas“, – sako su grupėmis „SEL“, „Saulės kliošas“, „Freaks on Floor“, atlikėja Monique ir daugybe kitų scenos žvaigždžių grojantis bosinės gitaros meistras J.Valančauskas.

Vis dėlto, kaip ir daugelis kultūros ir meno pasaulio atstovų, dėl karantino Julius atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, o jo antroji pusė Eglė, dirbusi viešbučių valdymo įmonėje maitinimo padalinio vadove Europos šalims, liko be darbo.

„Juliui baigėsi koncertai, aš netekau darbo, pusę metų keliavome po Lietuvą, ilsėjomės. Po tų pusės metų, prasidėjus antram karantinui, supratom, kad kažką reikia daryti. Darbų nelabai buvo, tik tie, kurių aš nenoriu dirbti. Grįžti kažin kiek žingsnių atgal nesinori – galbūt metas pradėti kažką savo“, – pasakoja E. Stankevičiūtė.

Pora neslepia, kad nuosavame versle labiausiai įkvepia laisvė įgyvendinti savo idėjas.

„Šalia muzikos buvo hobis ir aistra gaminimui. Tai labiausiai atsiskleidė Azijoje, Tailande. Ten mane sužavėjo maistas, pradėjau eiti į kursus, eidavau žiūrėti, kaip vietos moterys gamina maistą, ką jos daro“, – pasakoja muzikantas.

Susidūrę su darbų sumažėjimu, jiedu su Egle nusprendė atsigręžti būtent į mėgstamas veiklas ir patirtis.

„Susėdome, susidėliojome mintis: ką labiausiai mėgstame, kas svarbiausia, kur mes esame stipriausi. Taip per vieną vakarą sugalvojome, kad darysime tvarias dėžutes“, – teigia jis.

Pirmajame projekto „Sėkmės tandemas“ etape konkurentus įveikę ir rizikos kapitalo fondo „70V“ investiciją pritraukę Eglė ir Julius įtikino investuotojus, kad jų verslo idėja aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Tai nėra tiesiog maisto pristatymas į namus. Esmė – viskas gaminama iš ekologiškų produktų ir tiekiama tvariose daugkartinio naudojimo dėžutėse, kurios iš klientų surenkamos kito pristatymo metu.

Tokią ekologišką tvarių pietų dėžučių prenumeratą į namus jie kol kas siūlo vieninteliai. Tačiau, kad verslas įsisuktų, reikia rasti bent 100 prenumeratorių.

Tokį uždavinį jiems kelia pirmasis investuotojas „70V“. Verslo greitintuvas ateina į pagalbą ne tik lėšomis, bet ir žiniomis bei pagalba įmonei sukurti ir rinkoje išmėginti produktą.

Pagrindinis akceleravimo fondų tikslas – palengvinti galimybę gauti ilgalaikį finansavimą ir padėti pradedantiesiems verslininkams vystyti idėjas.

Būtent tuo užsiima ir Eglės bei Juliaus idėja patikėję „70V“, investuojantys į rizikingas mažas įmones, kurioms pritraukti privačius investuotojus – sudėtinga.

Todėl fondo partneris yra ir valstybė, per INVEGĄ bei Ekonomikos ir inovacijų ministeriją skirianti lėšų investicijoms į besikuriančius verslus iš Europos regioninės plėtros fondo.

„Mūsų investicijos ir akceleravimo programos tikslas – suteikti jiems galimybę paeksperimentuoti su šiuo rinkos segmentu, išmėginti didesnę viziją, savo jėgas versle. O mums, kaip investuotojams, tai proga pasižiūrėti, ar tai įdomus konceptas ir prisidėti su „know how“, – sako rizikos kapitalo fondo „70V“ partneris Gytenis Galkis. – Jei Vilniuje jiems pavyks užsiauginti klientų nuo 40 iki 500, tuomet jie turi įdomų konceptą, kuris yra daugiau nei maistas į namus. Jei galiausiai jie prieis prie pasiūlymo, kurį yra pristatę – kai pietus gaminti įgalinami viešbučių restoranai visame pasaulyje ar Europoje, o pristatymas vyksta per „12 O’Clock Box“, tas konceptas būtų įdomus. Su juo norėtume dirbti ir eksperimentuoti“.

Vizija didžiulė, tačiau link jos teks eiti mažais žingsneliais pradedant savo miestu. Kaip Eglės ir Juliaus porai seksis ieškoti maisto dėžučių prenumeratorių, kokias pirmąsias verslo pamokas teks išmokti ir kokius iššūkius įveikti, pamatysite laidoje „Sėkmės tandemas“, vedamoje Daivos Žeimytės-Bilienės, šeštadienį 10 val. per LNK televiziją.

Laidos pakartojimai rodomi sekmadieniais 9 val. 30 min. ir 16 val. per INFO TV.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.