Susiriejo dėl 49 eurų: keturis darbuotojus turinčios įmonės politikai nepagailėjo

Kėdainių rajono savivaldybės taryba vis skeptiškiau žvelgia į paramą verslui, nukentėjusiam nuo koronaviruso. Štai paskutiniame tarybos posėdyje neišvengta politikų rietenų dėl 49 eurų. Įmonei, kuri karantino metu iš savivaldybės nuomojamomis patalpomis naudotis negalėjo, opozicijos dėka jokių lengvatų nebus suteikta.

Jeigu politikai būtų pritarę siūlomam sprendimo projektui, įmonė būtų atleista tik nuo nuomos mokesčio, visi kiti mokesčiai būtų tokie, kaip buvę.<br>M.Patašiaus nuotr.
Jeigu politikai būtų pritarę siūlomam sprendimo projektui, įmonė būtų atleista tik nuo nuomos mokesčio, visi kiti mokesčiai būtų tokie, kaip buvę.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Eglė Kuktienė, www.rinkosaikste.lt

Jun 10, 2021, 10:51 AM, atnaujinta Jun 10, 2021, 10:51 AM

Dirbo nuotoliniu būdu

Visa košė užvirė svarstant klausimą dėl interneto paslaugas teikiančios UAB „Kednetas“.

Ši įmonė nuomojasi savivaldybės patalpas, o nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio, kai šalyje buvo įvestas karantinas, negalėjo tomis patalpomis naudotis ir darbus vykdė iš namų.

Darbo apimtys dėl to taip pat gerokai susitraukė.

UAB „Kednetas“, kurios veikla karantino laikotarpiu apribota ir vykdoma tik nuotoliniu būdu, už 16,42 kv. m nuomojamų patalpų kiekvieną mėnesį moka 49,26 euro bei komunalinius vandens, elektros, šildymo mokesčius, kurie šiuo metu sudaro per 50 eurų.

Jeigu politikai būtų pritarę siūlomam sprendimo projektui, įmonė būtų atleista tik nuo nuomos mokesčio, visi kiti mokesčiai būtų tokie, kaip buvę.

Informacijos apie tai, kiek tiksliai nuostolių buvo patirta, įmonė nepateikė.

Nuostolių buvo

Kilus diskusijai, ar tikrai įmonę galima laikyti nukentėjusia, jei jos veikla galėjo vykti nuotoliniu būdu, buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad tiesioginis kontaktas su klientu tokio tipo paslaugas teikiančiose įmonėse yra nepaprastai svarbus.

Rajono tarybos narė Gitana Kaupienė teigė, kad būtent fizinio kontakto nebuvimas tikrai galėjo lemti nemenkus įmonės nuostolius.

„Buvau anksčiau kelis kartus užėjusi į tas patalpas. Ten klientai konsultuojami gyvai, ypač vyresnio amžiaus, tokie, kuriems tiesiog sunkiau suprasti tam tikrus teikiamų paslaugų niuansus.

Kontaktinis darbas tokioms įmonėms yra reikalingas – manau, kad štai dėl to ir buvo patirti nuostoliai.

Mes turime būti visiems lygūs ir vienodi bei neišskirti įmonių.

Juk įmonė tikrai tose patalpose nedirbo, patalpos buvo užrakintos. Nekontaktiniu būdu dirbti galėjo, bet nuostoliai vis vien buvo patiriami, nes dalis klientų nuotoliniu būdu negali ar nenori sudaryti sutarčių“, – kalbėjo politikė, o tuo tarpu kai kurie kiti abejojo, ar tikrai karantino metu įmonė negalėjo aptarnauti klientų su kaukėmis.

Ir vėl „Daumantai“

Jau tampa įprasta, kad nagrinėjant pagalbos įmonėms klausimus, savo įmonę vis paminėti randa būdų opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius. Toli gražu ne pirmą kartą jis kaip tanku pervažiuoja su klausimu: „Gal ir „Daumantus“ paremkime?“.

„Kur jie čia dabar tą nuostolį patyrė, jei visą tą laikotarpį dirbo? Man jų prašymas atrodo keistokas.

Tai tada gal ir „Daumantai“ turėtų kreiptis, nes šiandien ofise pas mus dirba penktadalis žmonių?

Apšvietimas kainuoja, komunalinės paslaugos kainuoja“, – porino jis ir pridūrė, kad „Kedneto“ problemos nėra rimtos ir prašyti padengti nuostolius yra nei tvarkinga, nei gražu.

Nuleido ant žemės

Čia liberalui pašonėn nikstelėjo tarybos narys Jonas Talmantas, kuris ragino susiprasti, kad verslas, vykdomas privačiose ir nuomojamose patalpose, iš tiesų mažumėlę skiriasi.

Maža to, jis pridūrė, kad panašius prašymus anksčiau tenkinę politikai tądien principingai ėmė ir pakeitė giesmelę.

„Juk žiūrėkite į svarstomą klausimą – jie nori nuomos mokestį sumažinti, juk jie nuomojamomis patalpomis negalėjo naudotis, tik apie jas ir kalbama.

Daugelis be jokių diskusijų sumažindavome kitoms įmonėms tokį mokestį, o čia kažkodėl negalime sumažinti.

Daugumai tokių verslų suteikėte galimybę sumažinti mokestį, – sakė J.Talmantas ir S.Grinkevičiui priminė: – O jūsų įmonės yra privatus pastatas. Gal reikia atskirti, kur yra išnuomotos patalpos, kuriose verslas negalėjo dirbti, ir privatus pastatas, kuris jau, ko gero, seniausiai atsipirkęs?“

Balsuojant po dešimtį politikų buvo „už“ ir susilaikė, o trys balsavo prieš pagalbą šiam smulkiam, vos keturis darbuotojus turinčiam verslui.

Iš esmės opozicijos balsais buvo nutarta, kad įmonė už patalpas, kuriose negalėjo vykdyti veiklos, susimokėti vis tiek turės.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.