Žaliosios inovacijos – gamybos procesų užtikrinimui

Tvarumas bei aplinkosaugos klausimai tampa vis svarbesni šiuolaikinėje visuomenėje. Žaliosios inovacijos bei sprendimai Lietuvoje įgauna vis didesnę svarbą, todėl lietuviškos įmonės žvalgosi galimybių tokius sprendimus diegti ir savo bendrovėse.

UAB „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius.
UAB „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius.
UAB „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius.
UAB „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 23, 2021, 12:08 PM, atnaujinta Jun 23, 2021, 12:08 PM

Lietuvos verslai, panaudodami Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamas Europos Sąjungos investicijas, kelia ekologinę kartelę savo konkurentams, o kartu ir ima siūlyti dar ekologiškesnę produkciją savo klientams.

Jau trečią dešimtį skaičiuojanti viena moderniausių ir didžiausių pagardų gamybos įmonių Baltijos regione UAB „Daumantai LT“ sėkmingai pasinaudojo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamos priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ finansavimu ir savo gamyklos teritorijoje įrengė saulės elektrinę.

Žalioji energija gamybos procesams

Aukštus aplinkosaugos standartus atitinkanti įmonė šiandien įgyja vis daugiau konkurencinio pranašumo.

Dabar įmonės UAB „Daumantai LT“ gamybos procesus užtikrina žalioji energija – iš atsinaujinančių išteklių, todėl visa produkcija, pasiekianti pirkėjų namus yra dar ekologiškesnė ir draugiškesnė aplinkai.

„Mūsų įmonė visada siekė būti inovatyvi, už tai esame laimėję inovatyviausios įmonės apdovanojimą. Visada stengiamas investuoti į naujausias gamybos technologijas ir novatoriškus sprendimus. Ši mūsų filosofija atsispindi tiek gamybos procesuose, tiek ir gaminamuose produktuose – esame pirmieji Lietuvoje, pradėję gaminti ekologiškus pagardų produktus. Tad sprendimas statyti saulės elektrinę buvo priimtas dėl ekonominio efekto ir, žinoma, dėl to, kad galėtume maksimaliai prisidėti prie aplinkos tausojimo ir išsaugojimo“, – pasakojo UAB „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius.

Pasak įmonės direktoriaus S.Grinkevičiaus, saulės elektrinės įrengimas turėtų atsipirkti per 5 metus, o viso projekto įgyvendinimas užtruko 2 metus.

Ateityje įmonė turi tikslą visą reikiamą energiją pasigaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių, todėl planuoja ir toliau naudotis galimybe gauti ES finansavimą tam įgyvendinti. S. Grinkevičius teigia, jog tai labai aiškus ir teisingas kelias, kuriuo turėtų pasekti kiekviena Lietuvos įmonė.

Tvaresnės ateities link

Panašiais projektais gali pasididžiuoti ir eilė kitų Lietuvos įmonių. 2014-2020 m. laikotarpiu energijos efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių gamybos ir naudojimo skatinimui pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamas priemones verslui suplanuota skirti 36,2 mln. eurų ES investicijų.

Sprendimas investuoti į energijos efektyvumo priemones priimtas dėl 252 projektų už daugiau nei 35 mln. eurų , iš jų jau pasirašytos 244 sutartys už 32,5 mln. Eurų ES investicijų.

Daugiausia priemonių, skirtų energijos efektyvumui didinti įmonėse, buvo panaudota siekiant įsirengti saulės elektrines, kurių pagaminta energija naudojama įmonės reikmėms.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama Lietuvos įmones mažinti energijos vartojimo intensyvumą, kviečia didinti atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas bendrai finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.