UAB „Ekonovus“ turės grąžinti Ukmergės rajono savivaldybei 170 tūkst. eurų permoką

Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą, konstatuodamas, kad uždaroji akcinė bendrovė „Ekonovus“ už neįrengtą atliekų rūšiavimo liniją privalo Ukmergės rajono savivaldybės administracijai grąžinti 170 tūkst. eurų permoką.

Už neįrengtą atliekų rūšiavimo liniją privalo Ukmergės rajono savivaldybės administracijai grąžinti 170 tūkst. eurų permoką.<br>D.Umbraso asociatyvi nuotr.
Už neįrengtą atliekų rūšiavimo liniją privalo Ukmergės rajono savivaldybės administracijai grąžinti 170 tūkst. eurų permoką.<br>D.Umbraso asociatyvi nuotr.
Už neįrengtą atliekų rūšiavimo liniją privalo Ukmergės rajono savivaldybės administracijai grąžinti 170 tūkst. eurų permoką.<br>T.Bauro asociatyvi nuotr.
Už neįrengtą atliekų rūšiavimo liniją privalo Ukmergės rajono savivaldybės administracijai grąžinti 170 tūkst. eurų permoką.<br>T.Bauro asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 29, 2021, 3:57 PM, atnaujinta Jun 29, 2021, 3:57 PM

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo pranešimo, ieškovė Ukmergės rajono savivaldybės administracija 2013 m. paskelbė viešąjį pirkimą dėl atliekų tvarkymo savivaldybės teritorijoje 5 metams, kuriame buvo numatytas ne tik atliekų tvarkymo paslaugų teikimas, bet ir tai, kad tiekėjas savo lėšomis turės įrengti atliekų rūšiavimo liniją.

Konkursą laimėjusi atsakovė UAB „Ekonovus“ rūšiavimo linijos neįrengė dėl pakeistų teisės aktų, ir savivaldybės administracija kreipėsi į teismą, prašydama sumažinti numatytą kainą už paslaugas ir priteisti iš atsakovės neįrengtos atliekų rūšiavimo linijos išlaidas (425 tūkst. eurų).

Atsakovė UAB „Ekonovus“ pateikė priešieškinį savivaldybei ir prašė priteisti iš ieškovės beveik 400 tūkst. eurų nuostolių atlyginimo. Tokį prašymą UAB „Ekonovus“ motyvavo tuo, kad savivaldybė netinkamai vykdė ir pažeidė iš sutartinių santykių kylančias pareigas ir pirkimo sąlygose nurodė netikslias prielaidas dėl atliekų kiekio.

2020 m. spalio 6 d. Vilniaus apygardos teismas savivaldybės ieškinį tenkino iš dalies ir priteisė savivaldybei iš atsakovės beveik 100 tūkst. eurų, skirtų atliekų rūšiavimo linijai įrengti, o priešieškinio reikalavimus dėl nuostolių atlyginimo, nenustatęs ieškovės neteisėtų veiksmų, atmetė.

Šį sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui skundė tiek savivaldybė, tiek UAB „Ekonovus“.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad, nors pirmosios instancijos teismas neatliko išsamaus į bylą pateiktų ekonominių skaičiavimų bei ekspertizės akto vertinimo, tačiau padarė pagrįstą išvadą, jog ekspertų nustatyta neįrengtos atliekų rūšiavimo linijos likutinė vertė sutarties pabaigoje – 170 tūkst. eurų – objektyviausiai atspindi tą naudą, kurią ieškovė tikėjosi gauti iš sutarties, todėl ši suma grąžintina ieškovei.

Tačiau, Lietuvos apeliacinio teismo vertinimu, pirmosios instancijos teismas nepagrįstai sumažino šią priteistiną sumą, nes ieškovės pasirinktas elgesio variantas neturėjo įtakos permokos pagal sudarytą sutartį dydžiui, ir priteisė savivaldybei 170 tūkst. eurų.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.