A. Anušauskas: norint tiesti pasienio užtvarą greičiau, reikėtų pasitelkti verslą

Lietuvai gavus apie 100 kilometrų aštrios vielos iš Estijos, kariuomenė netrukus turėtų tęsti pasienio užtvaros tiesimą, tačiau norint tai daryti greičiau, reikėtų pasitelkti verslą, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

A.Anušauskas.<br>T.Bauro nuotr.
A.Anušauskas.<br>T.Bauro nuotr.
A.Bilotaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Bilotaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vilniaus pataisos namai, Rasų kolonija, nuteistieji, įkalinimas, laisvės atėmimas, spygliuota viela<br>V.Balkūno nuotr.
Vilniaus pataisos namai, Rasų kolonija, nuteistieji, įkalinimas, laisvės atėmimas, spygliuota viela<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 28, 2021, 12:42 PM, atnaujinta Jul 28, 2021, 1:05 PM

„Kariuomenė teikė ir teiks tuos inžinerinius pajėgumus užtvaros tiesimui. Tačiau norint, kad būtų greičiau, reikėtų tiesiog daugiau tiesėjų, reikėtų paslaugų pirkimo. Nežinau, ar tai būtų kelių tiesimo, ar kita įmonė, turinti žmonių, gebančių daryti tokius dalykus“, – BNS sakė ministras

Anot jo, vien antradienį gautos vielos nepakanka, kadangi užtvarai būtini ir kiti elementai, juos tikimasi įsigyti artimiausiu metu.

„Žmonės dažniausiai nežino tų detalių, jiems greičiausiai ir neturi rūpėti, kad statant užtvarą reikia ir tam tikros įrangos – turiu omenyje, kad viela nenumetama ant žemės, nesukraunama tiesiog viena ant kitos, reikia tvirtinimo detalių, jas reikia pagaminti, įsigyti. Aš manau, kad mes visa tai artimiausiomis dienomis ir turėsime, darbai bus vykdomi“, – tikino jis.

A.Anušauskas taip pat patvirtino, kad iki šiol pasienyje su Baltarusija panaudota 4,5 kilometrų vielos, tačiau koncertinas įrengiant keliais aukštais, iš viso šis barjeras, skirtas pristabdyti neteisėtus migrantus, įrengtas 1,5 kilometrų ruože.

Fizinis barjeras Lietuvos pasienyje su Baltarusija pradėtas tiesti prieš tris savaites, siekiant atgrasyti neteisėtus migrantus. Vidaus reikalų ministerija planuoja įrengti barjerą 550 kilometrų pasienio ruože, vėliau ketinama statyti ir didesnę tvorą.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija, dėl migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Neteisėtų migrantų skaičius jau perkopė 3 tūkstančius, didžioji jų dalis Lietuvoje sulaikyti liepą. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

A. Bilotaitė: darbai bus tęsiami šią savaitę

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė savo ruožtu trečiadienį informavo, kad šiuo metu yra įvykęs mažos vertės viešasis pirkimas, skirtas maždaug 20 kilometrų vielos įsigyti, o šią savaitę bus skelbiamas ir tarptautinis konkursas.

„Kitas etapas – dvišaliai susitarimai su kitomis šalimis. Atkeliavo 100 kilometrų iš Estijos, tai yra dovana mums, už tai nereikės mums mokėti pinigų. Taip pat yra pasiūlyta dar įsigyti ir greitu metu gauti kelių šimtų kilometrų koncertinos kiekį iš Estijos, taip pat ir montavimo galimybes – tai yra svarbus dalykas“, – pabrėžė ji.

Anot A.Bilotaitės, kelis šimtus kilometrų koncertinos yra pasiūliusi Danija, kalbamasi ir su Ukraina.

„Darome pirkimą, kuris turėtų įvykti, tai yra susiję su reikalingomis dalimis, tai yra tam tikros montavimo dalys. kurias įsigijus šią savaitę turėtų prasidėti montavimo darbai. Nes kariuomenė yra pasiruošusi, yra atskiras padalinys, kuris laukia šių detalių įsigijimo ir koncertinos montavimo darbai judės“, – tvirtino ministrė.

Pasak A.Bilotaitės, kartu vykdomi ir montavimo darbų viešieji pirkimai. Ji akcentavo, kad su dabar turima aštria viela Lietuva yra pasirengusi įrengti užtvarą rizikingiausiose pasienio vietose.

Fizinis barjeras Lietuvos pasienyje su Baltarusija pradėtas tiesti prieš tris savaites, siekiant atgrasyti neteisėtus migrantus. Vidaus reikalų ministerija planuoja įrengti barjerą 550 kilometrų pasienio ruože, vėliau ketinama statyti ir didesnę tvorą.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija, dėl migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Neteisėtų migrantų skaičius jau perkopė 3 tūkstančius, didžioji jų dalis Lietuvoje sulaikyti liepą. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.