Smulkieji prekybininkai atsidūrė ties skurdo riba: „Kol valdžia mūsų negirdi, pildome bedarbių gretas“

Penktadienio rytą prekybos miestelio „Urmas“ prekybininkai, dirbantys pagal individualios veiklos pažymas, neapsikentę valdžios ignoravimo, išplatino viešą kreipimąsi į šalies prezidentą, Seimą, Vyriausybę bei Ekonomikos ir inovacijų ministeriją.

Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jul 30, 2021, 7:00 AM, atnaujinta Jul 30, 2021, 8:07 AM

Smulkieji prekybininkai reikalavo konkrečių sprendimų, dėl subsidijos skyrimo nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems verslo subjektams nuolat patiriamiems verslo kaštams iš dalies padengti. Pasak kreipimęsi išdėstytų argumentų, nesąžininga konkrencija su didmenininkais ir nuomos, konulainių patarnavimų mokesčiai kai kuriuos prekeivius privedė prie skurdo ribos.

„Mes, prekybos miestelyje „Urmas“ dirbantys smulkieji prekybininkai, esame priversti viešai kreiptis šiuo atviru laišku į mūsų negirdinčias valdžios instititucijas. Mūsų prašymų nepaisoma daugiau nei pusę metų. Nuo pavasario esame maitinami pažadais išspręsti mūsų – karantino metu nukentėjusių smulkiųjų prekybininkų – problemas, tačiau pokyčių taip ir nesulaukiame, o apie planus nesame informuoti.

Paskutiniojo karantino metu dėl Vyriausybės sprendimo negalėjome dirbti net 4 mėnesius. Šiuo laikotarpiu mes, pagal individualios veiklos pažymą dirbantys prekybininkai, gaudavome vos 260 eurų išmoką ir tai buvo vienintelės mūsų pajamos. Už tokią sumą galėjome vos išgyventi. Nepaisant to, turėjome mokėti mokesčius prekybinį plotą.

Primename ir akcentuojame, kad darbas pagal individualios veiklos pažymą yra teisėta ir reglamentuota verslo forma. Daugelis mūsų šiuo metu skęsta tūkstantinėse skolose, o tai smulkiajam verslui yra labai didelė našta.

Ypač sunkioje padėtyje atsidūrė drabužiais ir avalyne prekiaujantys smulkieji prekybininkai. Jie investavo į naujas žiemos sezono prekes, o jos taip ir liko neparduotos.

Taip pat susidūrėme su nesąžinga konkurencija, nes didžiuosiuose prekybos centruose buvo prekiaujama visomis prekių grupėmis, kurių smulkieji prekybininkai parduoti negalėjo.

Pirmojo karantino metu irgi buvo nelengva, tačiau buvo sukurtas nuomos kompensavimo mechanizmas. Todėl keliame klausima, kodėl šis mechanizmas nebuvo taikomas dabar?

Nors visi ir visada deklaruoja žodinę paramą smulkiajam verslui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki šiol nepateikė jokio aiškaus atsakymo.

Esame bene vieninteliai negavę beveik jokios paramos kaip nukentėję nuo karantino suvaržymų. Esame ant visiško žlugimo slenksčio, o artėjant rudeniui nebežinome ar vėl nesulauksime apribojimų, kurie tikrai taptų paskutine vinimi į smulkiųjų prekybininkų karstą.

Kviečiame išgirsti mus ir priimti aiškius sprendimus, kaip bus kompensuojami smulkiųjų prekybininkų antrojo karantino metu patirti nuostoliai. Priešingu atveju tūkstančiai save ir savo šeimas išlaikiusių veiklių žmonių, vilkdami nepakeliamą įsiskolinimų naštą, papildys bedarbių ir pašalpų gavėjų gretas“, – rašoma kreipimesi.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.