„PortalPRO“ vyresnius žmones grąžina į darbo rinką

Darbų pasiūlymų meistram platforma „PortalPRO“, aktyviais veiksmais kviečianti į darbo rinką sugrįžti vyresnio amžiaus žmones, skaičiuoja pirmuosius rezultatus.

Prie „PortalPRO“ meistrų komandos prisijungę senjorai vidutiniškai gavo apie 600 eurų papildomų pajamų per mėnesį.
Prie „PortalPRO“ meistrų komandos prisijungę senjorai vidutiniškai gavo apie 600 eurų papildomų pajamų per mėnesį.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 2, 2021, 4:54 PM, atnaujinta Feb 8, 2022, 2:06 PM

Su projektu „Susitikim, mieli senjorai“ bendradarbiaujanti platforma nuo gegužės mėnesio į meistrų gretas sugrąžino daugiau kaip 50 vyresnio amžiaus žmonių. Jie vidutiniškai gavo apie 600 eurų papildomų pajamų per mėnesį.

Įsigilina į užduotį

„Meistrų neskirstome pagal amžių. Vykdyti remonto darbus gyventojų namuose kviečiame visus, kurie atitinka „PortalPRO“ kvalifikacinius reikalavimus. O vyresnio amžiaus meistrus ypač vertiname dėl patirties, kuri leidžia greičiau identifikuoti problemą ir ją išspręsti“, – sako „PortalPRO“ atstovas Žilvinas Impulevičius.

Tai – ne vienintelis senjorų, bendradarbiaujančių su pasiūlymų meistrams platforma, pranašumas. Pastebima, kad vyresni meistrai dažnu atveju geba geriau planuoti savo darbus. Senjorai labiau įsigilina į užduotį ir dažniau skambina pasitarti siekdami darbą atlikti geriau.

„Ką tik išplėtėme savo veiklą – meistrų paslaugas pasiūlėme ne tik daugiabučių namų bendrosiose erdvėse, bet ir butuose, ir individualiuose namuose. Tuo pačiu išsiplėtė ir aktualių paslaugų spektras. Taigi, vyresnio amžiaus meistrams atvėrėme dar daugiau darbo galimybių“, – teigia Ž.Impulevičius.

„PortalPRO“ duomenimis, šiuo metu tik 5 procentai su platforma bendradarbiaujančių meistrų yra vyresni nei 65 metų amžiaus. „Turime tikrai dar daug erdvės aktyviems senjorams, kurie pageidauja užsitikrinti papildomas pajamas“, – sako Ž.Impulevičius.

Jo skaičiavimu, prie „PortalPRO“ meistrų komandos prisijungę senjorai vidutiniškai gavo apie 600 eurų papildomų pajamų per mėnesį.

Vyresnio amžiaus meistrams patogu tai, kad „PortalPRO“ platformoje nėra ribojamas darbo laikas ir darbų kiekis skirtingų Lietuvos miestų namuose.

Meistrai patys planuoja savo laiką – pasirenka kada ir kiek nori dirbti: ryte ar vakare, darbo dieną ar savaitgalį, 2 ar 8 valandas.

Moko kompiuterinio raštingumo

Visgi tarp pagrindinių trukdžių, neleidžiančių vyresnio amžiaus darbuotojams grįžti į darbo rinką išlieka nedidelis kompiuterinis raštingumas, dokumentacijos tvarkymo baimė, nesuprantamas darbo pobūdis pagal individualios veiklos modelį.

„Naudotis išmaniaisiais prietaisais, prisijungti prie e. banko mūsų veiklose dalyvaujančius senjorus mokome „Išmanizacijos“ akademijoje. Jau netrukus čia pradėsime mokymus, kurie vyresnio mažiaus žmonėms padės įvaldyti konkrečiai „PortalPRO“ mobiliąją aplikaciją. Mokysime kaip pradėti individualią veiklą, tvarkyti dokumentus“, – sako jau penkerius metus aktyvaus projekto „Susitikim, mieli senjorai“ koordinatorė Greta Šukytė.

Anot jos, tarp didžiausių senjorų baimių, stabdančių nuo grįžimo į darbo rinką – baimė nepritapti, būti atstumtiems jaunesniame kolektyve.

Taip pat – baimė įsidarbinus prarasti kartu su pensija gaunamą subsidiją, pavyzdžiui, šildymo paslaugoms.

„Ar nereikėtų gerinti sąlygų aktyviems senjorams, kurie nori būti naudingi ir dirbti? Diskusija šiuo klausimu labai reikalinga visos valstybės mastu. Gyvenimas juk nesibaigia ties 65 metais, kartais tuomet jis tik prasideda“, – teigia G.Šukytė.

Pasak jos, projekto veiklose senjorai atsiskleidžia: randa naujų pomėgių, naujų bendraminčių, su kuriais bendravimą tęsia ir už projekto ribų.

„Netiesa, kad vyresnio amžiaus žmonės Lietuvoje yra liūdni ir depresuoti. Jie yra įvairūs, kaip ir kitose visuomenės amžiaus grupėse. Ir tai – nuostabu. Džiaugiuosi, jog savo pavyzdžiu galime parodyti, kad viskas yra įmanoma, o bendraminčių kompanijoje viskas visada – lengviau ir drąsiau“, – įsitikinusi G.Šukytė.

Savo bendradarbiavimo patirtį – iššūkius ir pasiekimus – „PortalPRO“ ir „Susitikim, mieli senjorai“ pristatė ką tik Vilniuje įvykusioje konferencijoje „Įsidarbinimo galimybių didinimas vyresnio amžiaus žmonėms“.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.