„Maximos“ investicijos į darbuotojų ir klientų saugumą pernai viršijo 4 mln. eurų

Praėjus dar vieniems pandeminiams metams, verslas skaičiuoja, kiek investicijų dėl pasikeitusio gyvenimo jie pareikalavo. Aprūpinti darbuotojus visomis būtinomis saugumo priemonėmis, pasirūpinti pirkėjais, dezinfekuoti patalpas ir suvaldyti pirkėjų srautus pernai atsiėjo daugiau nei 4 mln. eurų, skelbia lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Nuo vasario 5 dienos Galimybių pasas nebebus tikrinamas, bet kitos saugumo priemonės išlieka.

„Maxima“ nuotr.
„Maxima“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 3, 2022, 3:53 PM

„Nuo pat pandemijos pradžios skyrėme ypatingą dėmesį, kad galėtume darbuotojams suteikti būtinas priemones: kaukes, skydelius, pirštines, dezinfekcinį skystį ir kitus dalykus, skirtus kovai su pandemija. Praėjusiais metais investicijos į šias priemones sudarė didžiąją dalį visų lėšų, skirtų saugumui užtikrinti – rūpinomės daugiau nei 12 tūkst. savo darbuotojų. Antroje vietoje pagal dydį – lėšos, kurias skyrėme patalpoms dezinfekuoti“, – sako Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

„Maximos“ parduotuvėse įvesti itin griežti higienos reikalavimai. Po kiekvieno panaudojimo dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai, reguliariai dezinfekuojami ir kiti paviršiai: kasų juostos, prekių susidėjimo zonos, svarstyklės, kortelių skaitytuvai ir pan. Taip pat dezinfekuojami įvairūs paviršiai ir tarnybinėse patalpose. Parduotuvės yra reguliariai valomos šlapiuoju būdu, o jų vėdinimo sistemose padidinta šviežio oro cirkuliacija.

Išlaidas didino ir nauji reikalavimai

Pasak J. Bivainytės, trečioje vietoje pagal investicijų dydį – pirkėjų srautų reguliavimas ir Galimybių paso tikrinimas.

„Kuo praėję metai išsiskyrė – nuo rugsėjo į mūsų parduotuves, kurių plotas viršija 1500 kv. metrų, buvo galima patekti, laikantis visų Vyriausybės nurodymų, tik su Galimybių pasu ar kitu jam prilyginamu dokumentu. Ruošdamiesi šiam pokyčiui, per labai trumpą laiką su partneriais radome kaip automatizuoti patikrą, kad ji vyktų greičiau ir pirkėjai pajustų kuo mažiau nepatogumų“, – pabrėžia J. Bivainytė.

Skaičiuojama, kad prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimo sąnaudos pernai pasiekė beveik 860 tūkst. eurų, iš jų – daugiau nei 400 tūkst. eurų nuo rugsėjo iki gruodžio, kada įsigaliojo privalomas Galimybių pasas. Jo patikrai skirti įrenginiai atsiėjo dar apie 160 tūkst. eurų.

Susirgus COVID-19 – pašalpa

Prekybos tinklas „Maxima“ buvo viena pirmųjų įmonių Lietuvoje dar 2020 metų pavasarį visus savo esamus ir būsimus darbuotojus apdraudusi specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos. Šiuo metu darbuotojams susirgus COVID-19 liga ir gydantis ligoninėje, bendrovė savo lėšomis skiria specialią pašalpą

Taip pat visi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, kuris pernai buvo išplėstas, įtraukus papildomas sveikatos priežiūros paslaugas.

„Išaugus sergamumui visoje šalyje, šią statistiką jaučiame ir savo prekybos tinkle. Daugėja sergančių ar dėl artimo kontakto izoliuotis turinčių darbuotojų. Suprantame, kad tokiu metu svarbi ne tik fizinė, bet ir psichologinė sveikata, todėl nuo 2020 metų pabaigos visiems „Maxima“ darbuotojams ir jų šeimos nariams, kurie patiria stresą, nerimą ar baimę taip pat teikiamos nemokamos anoniminės psichologų konsultacijos. Labai atsakingai žiūrime į pandeminę situaciją ir imamės visų galimų prevencijos priemonių, kad darbuotojams būtų užtikrinta saugi darbo aplinka“, – teigia J. Bivainytė.

Taiko profilaktinį testavimą

Kaip viena iš per pandemiją pasiteisinusių priemonių, „Maximos“ prekybos tinkle taikomas ir profilaktinis testavimas, esant įtarimui dėl didesnės koronaviruso grėsmės kolektyve. Pernai tam buvo skirta daugiau nei 100 tūkst. Eur. Visiems „Maximos“ darbuotojams kasdien po kelis kartus matuojama temperatūra, o jei jie jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, jų prašoma likti namuose.

„Koronaviruso prevencijai užtikrinti yra paskirti atskiri kolegos, kurie kasdien dirba šiuo klausimu. Esame pasitvirtinę vidines tvarkas bei sukūrę procesą, kad prireikus operatyviai įgyvendintume koronaviruso užkardymo veiksmus. Pavyzdžiui, parduotuvėje ar kitame padalinyje nustačius COVID-19 atvejį darbuotojui, atliekama pilna patalpų dezinfekcija. Valdomos ir darbuotojų pamainos, kad skirtingose pamainose dirbantys kolegos neturėtų kontaktų“, – pažymėjo „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Nuo COVID-19 pandemijos pradžios 2020-ųjų pavasarį įvairioms saugumo ir koronaviruso prevencijos priemonės įgyvendinti prekybos tinklas „Maxima“ iš viso jau yra investavęs apie 9 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.