Ukrainos energetikos sistema į europinę gali būti integruota per kelias savaites

Lietuva remia kuo greitesnį Ukrainos prisijungimą prie Europos elektros energetikos sistemos. Tokią poziciją šalis išsakė pirmadienį Briuselyje vykusioje neeilinėje ES energetikos taryboje, kur aptartas ES pasirengimas krizėms ir pagalbos Ukrainai priemonės pasibaigus karui su Rusija, pranešė Energetikos ministerija.

Esant įtemptai geopolitinei padėčiai regione išlieka tikimybė, jog Rusija gali imtis vienašališkų veiksmų prieš Baltijos šalių energetikos sistemą.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Esant įtemptai geopolitinei padėčiai regione išlieka tikimybė, jog Rusija gali imtis vienašališkų veiksmų prieš Baltijos šalių energetikos sistemą.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 1, 2022, 10:53 AM, atnaujinta Mar 1, 2022, 10:55 AM

Lietuva taip pat akcentavo, jog esant įtemptai geopolitinei padėčiai regione išlieka tikimybė, jog Rusija gali imtis vienašališkų veiksmų prieš Baltijos šalių energetikos sistemą.

„Lietuva paragino Europos Komisiją, Baltijos valstybes ir Lenkiją prisiimti tvirtą politinį įsipareigojimą ir visapusiškai įsitraukti spartinant Baltijos valstybių sinchronizaciją ir pasirengimą Baltijos šalių sistemos avariniam prisijungimui, jei tokia būtinybė iškiltų“, – rašoma pranešime.

Lietuva taip pat išreiškė susirūpinimą dėl išaugusios branduolinės grėsmės – 15 veikiančių branduolinių reaktorių Ukrainoje gali būti užpulti bet kurią akimirką. Lietuva paragino Tarptautinę atominės energijos agentūrą imtis ryžtingų veiksmų ir padėti Ukrainai užtikrinti tinkamą saugą branduoliniuose objektuose, sukuriant specialią darbo grupę.

ES energetikos komisarė Kadri Simson pareiškė, jog Ukrainos energetikos sistemos sinchronizavimas su Europos ENTSO-E gali būti atliktas per kelias savaites.

„Mūsų bendras su Ukraina ilgalaikis prioritetas – Ukrainos energetikos sistemos sinchronizavimas su europine, o ne Rusijos. Ukrainos energetinės nepriklausomybės didinimas yra strateginė iniciatyva. Kalbėjau su Ukrainos energetikos ministru Hermanu Halušenka, ir jis mane informavo, kad dabartinėms sąlygoms jie nebesijungs prie Rusijos energetikos sistemos. Dėl to Ukraina prašo itin skubiai sinchronizuoti su Europos energetikos sistema. Tai techninis iššūkis. Iš ministrų sulaukta didelio palaikymo. Todėl judėsime į priekį, kad Ukrainos sistemą prisijungtume kuo greičiau“, – Briuselyje sakė Europos Komisijos narė.

„Susitikau su ENTSO-E atstovais, jie mano, kad techniškai toks skubus prijungimas yra įmanomas. Nors Ukraina ir toliau dirba izoliuotu režimu, dabar net kaimyninėms šalims sunku suteikti bet kokią pagalbą. Kalbant apie laiką, tai ne valandų, o dienų, greičiausiai kelių savaičių klausimas“, – kalbėjo K.Simson.

Ukrainos energetikos ministras anksčiau kreipėsi į ES šalių energetikos ministrus dėl skubaus Ukrainos energetikos sistemos integravimo į ENTSO-E.

Pirmadienį ES energetikos ministrai buvo susirinkę į neeilinį posėdį Briuselyje aptarti energetinę padėtį Europoje Rusijos invazijos į Ukrainą fone.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.