Darbo inspekcija įvardijo, kokias baudas išrašo už nelegalų darbą

„Nelegalus darbas yra žala visai visuomenei. Nelegalus ir nedeklaruotas darbas yra ta piktžaizdė, kuri ne tik kenkia patiems darbuotojams, nes mažėja jų socialinės garantijos, ne tik mažina viešojo sektoriaus paslaugų kokybę, bet ir naikina visuomenės solidarumą. Sąžiningai dirbantys darbdaviai nukenčia dėl iškreiptos konkurencijos ir mažėja jų pasitikėjimas valstybe. Norint išeiti iš šio uždaro rato ir kurti visiems mums tarnaujančią valstybę, negalime būti atlaidūs nelegalaus darbo apraiškoms“, – sako Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

seimas, renovacija, renovuojami, rekonstrukcija, rekonstruojami kabinetai, kabinetas, statybininkai, darbas, šešėlis, nelegalus<br>J.Stacevičiaus nuotr.
seimas, renovacija, renovuojami, rekonstrukcija, rekonstruojami kabinetai, kabinetas, statybininkai, darbas, šešėlis, nelegalus<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Pinigai, piniginė, eurai<br>G.Bitvinsko nuotr.
Pinigai, piniginė, eurai<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2022-04-01 16:21

Nelegalus darbas užtraukia 1–5 tūkst. eurų baudą atsakingiems fiziniams asmenims (darbdaviams ar jų atstovams). Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia 5–6 tūkst. eurų baudą.

Darbdaviui juridiniam asmeniui skiriama bauda nuo 868 iki 2 896 eurų už kiekvieną nelegaliai dirbusį asmenį. Pažeidimas padarytas pakartotinai užtraukia baudą nuo 2 896 iki 5 792 eurų už kiekvieną nelegaliai dirbusį asmenį.

Nedeklaruotas darbas

Darbo laiko apskaitos pažeidimas užtraukia baudą atsakingiems fiziniams asmenims (darbdaviams ar jų atstovams) nuo 300 iki 1450 eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia 1,4–3 tūkst. eurų baudą.

Bauda darbdaviui juridiniam asmeniui nuo 200 iki 600 eurų. Pažeidimas padarytas pakartotinai užtraukia baudą nuo 600 iki 1,2 tūkst. eurų.

Be tiesioginės įstatymą pažeidusių subjektų atsakomybės, taikomos ir papildomos priemonės kovai su darbo šešėliu:

  • neįtraukiama į patvirtintų įmonių sąrašą,
  • neišduodami leidimai gyventi,
  • neišduodami leidimai dirbti ir nepriimami sprendimai dėl darbo atitikties,
  • suteikiamas nepatikimo mokesčio mokėtojo statusas, dėl ko įmonei neleidžiama dalyvauti viešuosiuose pirkimuose,
  • nesuteikiamas paramos gavėjo statusas.
EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.