FNTT pranešė, kiek Lietuvoje yra įšaldytų milijonų dėl ES finansinių sankcijų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) praneša, kad dėl Lietuvoje taikomų Europos Sąjungos (ES) finansinių sankcijų, susijusių su Rusija ir Baltarusija, bendra iš viso įšaldytų piniginių lėšų suma sudaro daugiau nei 20,037 mln. eurų, 2,681 mln. JAV dolerių ir 645 tūkst. Rusijos rublių.

Bendra iš viso įšaldytų piniginių lėšų suma sudaro daugiau nei 20,037 mln. eurų.<br>V.Balkūno nuotr.
Bendra iš viso įšaldytų piniginių lėšų suma sudaro daugiau nei 20,037 mln. eurų.<br>V.Balkūno nuotr.
Bendra iš viso įšaldytų piniginių lėšų suma sudaro daugiau nei 20,037 mln. eurų.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Bendra iš viso įšaldytų piniginių lėšų suma sudaro daugiau nei 20,037 mln. eurų.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 3, 2022, 2:05 PM, atnaujinta May 3, 2022, 2:06 PM

Su Rusijos Federacija susijusios sankcijos

Atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais kenkiama Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei arba į juos kėsinamasi, Lietuvoje finansinės sankcijos yra taikomos 7 juridiniams asmenims, remiantis sąsajomis per nuosavybės teisę ar kontrolę. Šiems asmenims priklausančių įšaldytų lėšų sąskaitose bendra suma yra daugiau nei 19,541 mln. eurų, beveik 1,333 mln. JAV dolerių.

Šiuo metu Lietuvoje taip pat apribotos piniginės lėšos, kurias į Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų klientų sąskaitas pervedė ES sankcionuojami asmenys, daugiausiai iš užsienio šalių. Bendra tokių įšaldytų piniginių lėšų suma siekia per 442 tūkst. eurų, 1,348 mln. JAV dolerių ir daugiau nei 645 tūkst. Rusijos rublių.

Apribotas turtas

Asmenims, kuriems taikomos ES ribojamosios priemonės, susijusios su Rusija, apribota galimybė naudotis Lietuvoje esančiais ir nuosavybės teise priklausančiais 3 nekilnojamojo turto objektais – butais ir 1 žemės sklypu pagal nuomos sutartį.

Su Baltarusija susijusios sankcijos

Lietuvoje taip pat taikomos finansinės sankcijos, susijusios su Baltarusija. Sankcijos yra taikomos 3 juridiniams asmenims ir 1 fiziniam asmeniui. Bendra įšaldytų piniginių lėšų suma – per 54 tūkst. eurų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.