INVEGA teiks paskolas nuo karo Ukrainoje nukentėjusiam Lietuvos verslui

Siekdama padėti nuo karo Ukrainoje nukentėjusiam Lietuvos verslui, nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pradeda teikti paskolas apyvartinėms lėšoms ir investiciniams projektams finansuoti, skelbiama pranešime žiniasklaidai. Šiai priemonei numatyta 50 mln. eurų INVEGOS fondo lėšų.

Verslui buvo pažadėta milijardinė parama.<br>T.Bauro nuotr.
Verslui buvo pažadėta milijardinė parama.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 4, 2022, 2:17 PM

„Paskolų priemonės sąlygose numatyta, kad dėl šių paskolų galės kreiptis visų dydžių įmonės, kurios nukentėjo nuo Rusijos vykdomos karinės agresijos Ukrainoje ir kurioms trūksta lėšų apyvartiniam kapitalui arba investiciniams projektams įgyvendinti, o tradiciniais būdais finansavimo rinkoje jos negauna“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Pasak jo, ši priemonė parengta pagal valstybės pagalbos režimą, kurį nustato laikinasis Europos Komisijos komunikatas „Laikinoji valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti krizės sąlygomis reaguojant į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, sistema“, galiojantis iki 2022 m. pabaigos, todėl paraišką gauti paskolą bus galima pateikti iki lapkričio 11 d.

„Tačiau labai tikimės, kad Europos Komisijos komunikato galiojimas bus pratęstas ir turėsime galimybę reikšmingai pratęsti ir paskolų pagal šią priemonę teikimo laikotarpį“, – teigia K. Motiejūnas.

Verslas bus laikomas nukentėjusiu nuo karo sukeltos krizės, jeigu vykdomo eksporto ar importo dalis su Ukraina ir (ar) importo dalis su Rusija ir (ar) Baltarusija sudaro ne mažiau kaip 25 proc. bendros įmonės importo ar eksporto (įskaitant ir su ES šalimis) dalies nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 gruodžio 31 d. arba gamtinių dujų, šilumos ir elektros energijos sąnaudos sudaro ne mažiau kaip 8 proc. metinių įmonės sąnaudų (pagal 2021 m. duomenis).

Verslas taip pat bus laikomas nukentėjusiu, jei, 2022 m. sausio 1 d. duomenimis, viena iš jo vykdomų ekonominių veiklų patenka tarp itin paveiktų sektorių, kurie nurodyti Europos Komisijos komunikato I priede.

Paskolos apyvartinėms lėšoms finansuoti bus teikiamos ne ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui, o investicinių paskolų atveju – ne ilgesniam nei 6 metų laikotarpiui.

Investicinę paskolą galės gauti tie verslo subjektai, kurie norės įsigyti ir (ar) finansuoti nuosavą materialųjį ilgalaikį turtą (pvz., pastatus, įrenginius, įskaitant ir rekonstrukciją), įsigyti žemės (jei investicija bus tiesiogiai susijusi su planuojamų gaminti produktų ar prekių gamyba arba paslaugų teikimu) ar nematerialiajam ilgalaikiam turtui įsigyti (pvz., patentams, licencijoms ar kitai intelektinei nuosavybei).

Suteikiamos paskolos suma negalės viršyti 10 mln. eurų, o suteiktos paskolos suma negalės būti didinama.

Didžiausia galima paskolos suma turi neviršyti 15 proc. vidutinio paskolos gavėjo 3 paskutinių finansinių metų pardavimo pajamų dydžio arba paskolos suma turi neviršyti 50 proc. paskolos gavėjo energijos sąnaudų, patirtų per paskutinius 12 mėnesių iki paraiškos suteikti paskolą pateikimo mėnesio, sumos.

Paskolų lėšos negalės būti naudojamos atsiskaitymams su Rusijoje, Baltarusijoje ir Kinijoje registruotais verslais. Suteiktų apyvartinių paskolų lėšos negalės būti naudojamos turimiems finansiniams įsipareigojimas finansų įstaigose finansuoti ar refinansuoti, taip pat dividendams išsimokėti, įstatiniam kapitalui mažinti.

INVEGA pažymi, kad paskolos bus teikiamos taikant fiksuotą metinę palūkanų normą, kuri priklausys nuo įmonės rizikos lygio, tačiau bet kuriuo atveju taikomos metinės palūkanų normos dydis negalės būti mažesnis nei 5 procentai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.