Jauniems verslams suteikta 1,8 mln. eurų paskata kurti aukštos pridėtinės vertės produktus

Jauniems ar mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) patirties neturintiems verslams skiriama finansinė pagalba ir suteikiama galimybė įgyti konkurencinį pranašumą rinkoje. Į paskelbto 1,8 mln. eurų vertės kvietimo lėšas gali pretenduoti Lietuvos Vidurio ir Vakarų regione veikiantys jauni ar MTEP anksčiau nevykdę verslai, rašoma Inovacijų agentūros pranešime žiniasklaidai.

Jauniems ar mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) patirties neturintiems verslams skiriama finansinė pagalba.<br>V.Skaraičio nuotr.
Jauniems ar mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) patirties neturintiems verslams skiriama finansinė pagalba.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 30, 2022, 10:41 AM

Kaip nurodo agentūra, pareiškėjai gali sulaukti iki 200 tūkst. eurų finansavimo savo MTEP projektams įgyvendinti.

„Šiuo kvietimu siekiame padrąsinti ne sostinės regione veikiančius verslus imtis MTEP projektų, kurie gali gąsdinti tiek savo sudėtingumu, tiek įgyvendinimo kaštais. Pasinaudoti šia priemone gali pradedantys arba MTEP veiklų iki šiol nebandę verslininkai.

Juos skatiname kurti naujus aukštos pridėtinės vertės produktus, sudaryti sąlygas tyrėjams dalyvauti įmonių MTEP veiklose, skatinti intelektinę nuosavybę ir bandomųjų produktų gamybą bei parengimą rinkai“, – teigia Gintarė Kuncaitytė, Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento direktorės pavaduotoja.

Pradedantys inovatoriai – tai ne ilgiau kaip metus veikiančios bendrovės, tačiau turinčios ne mažesnes kaip 3 tūkst. eurų veiklos pajamas. Taip pat tai bendrovės, kurios neturi ankstesnės patirties MTEP srityje, bet veikia ilgiau nei metus bei turi ne mažesnes kaip 3 tūkst. eurų veiklos pajamas.

„Kvietime „InoStartas“ nebelieka galimybės statytis pastatus ir pirktis įrangą, reikalingą MTEP veikloms atlikti. Vietoje to galima finansuoti turimų ar įmonės savomis lėšomis naujai įsigytų įrengimų nusidėvėjimą ar nuomą. Taip pat atsirado papildoma veikla, kurios nebuvo ankstesniuose kvietimuose – sukurto produkto parengimas rinkai.

Nors ši veikla nebėra priskiriama MTEP, ji yra ne mažiau svarbi ir reikalinga prieš pradedant naujo produkto gamybą. Parengimas rinkai apima papildomus produkto bandymus, standartizavimą, instrukcijų parengimą ar kitas svarbias priemones“, – teigia Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vadovė Inga Lukošiūnaitė.

Paraiškų teikėjai kartu su projekto įgyvendinimo planu turi pateikti ir MTEP verslo planą, o projekto veiklas įgyvendinti ne vėliau kaip per 18 mėnesių.

Priemonę administruoja Inovacijų agentūra. Paraiškas finansavimui gauti galima teikti iki 2023 m. kovo 31 d.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.