LAT: HISK įpareigota buvusiam vadovui sumokėti 232 tūkst. eurų išeitinę išmoką

Lietuvos Aukščiausiasis teismas atsisakė priimti įmonės HISK (buvę „Panevėžio keliai“) kasacinį skundą, palikdamas galioti buvusiam įmonės vadovui Virmantui Puidokui palankius teismų sprendimus, ketvirtadienį pranešė jo atstovai.

HISK įpareigota buvusiam vadovui sumokėti 232 tūkst. eurų išeitinę išmoką.<br>R.Jurgaičio nuotr.
HISK įpareigota buvusiam vadovui sumokėti 232 tūkst. eurų išeitinę išmoką.<br>R.Jurgaičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 6, 2023, 1:38 PM, atnaujinta Apr 6, 2023, 4:50 PM

Kaip nurodoma pranešime, teismo sprendimais HISK buvo įpareigota sumokėti 232 tūkst. eurų išeitinę išmoką vadovui, taip pat buvo nuspręsta netenkinti 626 tūkst. eurų priešieškinio V. Puidoko atžvilgiu.

Išeitinę išmoką buvusiam vadovui bendrovė HISK jau sumokėjo bei padengė teismo priteistas bylinėjimosi išlaidas.

„Džiaugiuosi, kad prieš Velykas galiu švęsti dar vieną trumpą pergalę, nes pirmoji teismų maratono dalis pagaliau baigėsi. Esu dėkingas Lietuvos teismų sistemai, kuri parodė, kad teisingumo galima pasiekti visose grandyse, turime veikiančią teisinę valstybę, o pasirašytos sutartys ir įsipareigojimai jose galioja visiems vienodai“, – pranešime cituojamas V. Puidokas.

Vis tik, pasak jo, kova dar nėra baigta, nes reikia pasiekti pergalę ir šiuo metu nagrinėjamoje antroje byloje, kurioje bendrovė HISK yra iškėlusi V. Puidokui 21 mln. eurų ieškinį.

„Visus absurdiškus kaltinimus jau ne kartą paneigiau viešai, esu pasirengęs toliau gintis teismuose, o ne paklūsti man bandomiems primesti bauginimams“, – sakė V. Puidokas.

Jis yra įsitikinęs, kad šiuo metu Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama byla neturi perspektyvų, nes ji buvo keliama su vieninteliu tikslu – priversti atsisakyti išeitinės kompensacijos ir pigiau nei rinkos kaina parduoti turimas akcijas.

„Teisingumui įrodyti kartais prireikia daugiau laiko nei norėtųsi, tačiau užversta pirmoji byla parodė, kad jis yra pasiekiamas. Antrosios bylos apimtis milžiniška – 21 mln. eurų ieškinys, įvyko jau 11 teismo posėdžių, yra daug susijusių šalių ir liudytojų. Abu procesai prieš mano klientą inicijuoti to paties asmens – Gvido Drobužo.

Deja, bet panašu, kad šį teisinės kovos ginantis nuo nepagrįstų kaltinimų kelią teks nueiti iki galo, nors jo baigtis ir akivaizdi“, – komentavo advokatas Tomas Narkus, kuris atstovauja V. Puidoko interesus teisme.

Šiuo metu V. Puidokas tebėra smulkusis bendrovės HISK akcininkas.

„Deja, bet LAT nusprendė nepriimti HISK kasacinio skundo, kuriuo ginčijami žemesnių instancijų teismų sprendimai, kuriais buvusiam bendrovės vadovui V.Puidokui priteista 11-os mėnesių išeitinė išmoka.

Skundu siekėme, kad būtų suformuota verslo bendruomenei svarbi vieninga teismų praktika panašiose situacijose, kai, siekiant motyvuoti vadovą įdėti daugiau pastangų ir pasiekti geresnių įmonės veiklos rezultatų, yra nustatomos didesnės nei įstatyme numatytos išeitinės išmokos ar suteikiamos kitos privilegijos. Tačiau tokie susitarimai neturėtų būti aiškinami priešingai įmonių pagrindiniam tikslui – siekti pelno. Mūsų vertinimu, bendrovės vadovas turėtų prarasti teises į papildomas nei įstatymas numato privilegijas, nes buvo atšauktas iš pareigų praradus pasitikėjimą jo gebėjimais tinkamai valdyti bendrovę ir veikti bendrovės interesais.

Gerbdama teismų sprendimus ir vadovaudamasi įstatymais, HISK jau yra įvykdžiusi teismų sprendimus ir priteistą kompensaciją atsakovui sumokėjusi. Šiuo metu kitoje civilinėje byloje yra toliau nagrinėjamas bendrovės ieškinys buvusiam vadovui V.Puidokui dėl daugiau kaip 21 mln. eurų žalos priteisimo“, – komentavo judumo infrastruktūros bendrovės HISK valdybos narė Jurgita Jurkšaitytė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.