Pieno gamintojams pradės dalinti paramą – ministerija aiškina, kaip gauti pinigus

Kitą savaitę pieno gamintojai galės teikti paraiškas gauti pagalbai, kuriai valstybė skyrė 8 mln. eurų. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paaiškina, kur reikia kreiptis pieno gamintojams, norintiems gauti paramą.

Paramos lėšas pieno gamintojams planuojama išmokėti nuo birželio 1 dienos.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Paramos lėšas pieno gamintojams planuojama išmokėti nuo birželio 1 dienos.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-04-12 17:09

Pranešama, kad pagalba bus teikiama pieno gamintojams, nuo balandžio 17 d. iki gegužės 5 d. savivaldybės administracijai arba seniūnijai pateikusiems paraiškas ir atitinkantiems visus šiuos reikalavimus:

Žemės ūkio ir kaimo verslo registre yra užregistruoti kaip valdos valdytojai arba partneriai ne vėliau kaip iki 2023 m. sausio 31 d.;

jeigu vidutinė 2023 m. vasario–kovo mėnesių natūralaus žalio pieno supirkimo kaina bus ne didesnė kaip 35 ct už kilogramą (šių duomenų pačiam pareiškėjui pateikti nereikės);

kurių vardu Ūkinių gyvūnų registre 2023 m. kovo 1 d. buvo registruotų pieninių karvių;

kurie ir kurių sutuoktiniai nėra ir nebuvo patvirtinti paramos gavėjai pagal Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ ir Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.

Pavėluotai paraišką galima pateikti ne vėliau kaip iki birželio 5 d., tačiau tik dėl išskirtinių aplinkybių, nepriklausančių nuo pareiškėjo valios. Būtina pridėti vėlavimo priežasties pagrindimo dokumentus. Pavėluotai pateiktos paraiškos nebus priimamos.

Pagalbos dydžiai bus nustatyti atskiru žemės ūkio ministro įsakymu ne vėliau kaip iki gegužės 12 d. Pagalba bus apskaičiuojama už Ūkinių gyvūnų registre 2023 m. kovo 1 d. registruotas pienines karves.

Galinčių pretenduoti gauti pagalbą pieno gamintojų sąrašą sudarys ir pagalbos dydį apskaičiuos VĮ Žemės ūkio duomenų centras. Jeigu apskaičiuota pagalbos suma viršys skirtą lėšų sumą, pagalbos suma visiems pareiškėjams bus mažinama proporcingai trūkstamų lėšų kiekiu.

Paramos lėšas planuojama išmokėti nuo birželio 1 dienos. Pinigus į pareiškėjų sąskaitas perves Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).

Pripažintas žemės ūkio kooperatyvas savo narių, esančių jais šių metų kovo 1 dieną, sąrašą turės pateikti VĮ Žemės ūkio duomenų centrui iki balandžio 28 d. Šių kooperatyvų nariai paraiškas turės pateikti įprasta tvarka, kaip ir visi kiti pieno gamintojai. Savivaldybių darbuotojai papildomų duomenų apie priklausymą minėtiems kooperatyvams rinkti neturės. Centras, įvertinęs gautus duomenis, apskaičiuos priklausančią paramą.

Jeigu skirtingų pareiškėjų paraiškose nurodyti duomenys nesutaps, VĮ Žemės ūkio duomenų centras paprašys pareiškėjų pateikti papildomą informaciją raštu. Pareiškėjai tokią informaciją turės patikslinti per 5 darbo dienas.

Mirus pieno gamintojui, kuriam parama buvo skirta, tačiau dar neišmokėta, jo įpėdinis, gavęs paveldėjimo teisės liudijimą ir įregistruotas valdos valdytoju ar partneriu, iki šių metų spalio 31 d. gali pateikti NMA laisvos formos prašymą dėl pagalbos priskyrimo ir paveldėjimo fakto patvirtinimo dokumento kopiją. Prašyme nurodomas banko pavadinimas, kodas ir sąskaitos bei valdos numeris.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.