Piktinasi nebesuprantantys, kas vyksta jų kaimynystėje: tai privati statyba ar sandėliavimo aikštelė?

Putinų gatvės neužstatytoje pusėje, tarp geležinkelio ir gyvenamųjų namų, supiltos galingos krūvos statybinių medžiagų – žvyro, skaldos. Šios medžiagos suvežtos į privataus asmens, kuris tikino pradėsiantis individualią statybą, sklypą Nr. 15. Tačiau kaimynus piktina, jų žodžiais, nuolat važinėjantys sunkvežimiai – jie įtaria čia vykstant prekybą statybinėmis medžiagomis.

Putinų gatvės neužstatytoje pusėje, tarp geležinkelio ir gyvenamųjų namų, supiltos galingos krūvos statybinių medžiagų – žvyro, skaldos.<br>Pajurionaujienos.com nuotr.
Putinų gatvės neužstatytoje pusėje, tarp geležinkelio ir gyvenamųjų namų, supiltos galingos krūvos statybinių medžiagų – žvyro, skaldos.<br>Pajurionaujienos.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Irena Šeškevičienė, pajurionaujienos.com

Jun 11, 2023, 10:09 PM

Kenčia nuo triukšmo ir dulkių

Putinų g. Nr. 22 ir 26 gyventojos Genutė Markuvienė ir Zita Zajančauskienė, prieš kurių sklypus supiltas žvyras, tikino, kad per vieną dieną buvo suvežtos 7 milžiniškos krūvos: „Veža, kai esame darbuose. Žiemą sandėliavo skaldytus akmenis, po to kažkur išvežė. Įtariame, kad čia laikomos medžiagos, reikalingos gatvių remontui: tvarkė Vilniaus gatvę, dabar Tikėjų – matėm zujant panašius sunkvežimius, kokie atvažiuoja ir į mūsų gatvę.“

Moterys tvirtino, kad dėl tokios kaimynystės vargstantys trejus metus. Jų žiniomis, sklypo savininkas Arvydas Ansunas turi leidimą statybai, tačiau jis ne statosi, o sandėliuoja ir prekiauja statybinėmis medžiagomis, o jie kenčia nuo dulkių ir triukšmo.

„Juk jei vyksta didelė statyba, šeimininkas privalo aptverti statybvietę. O čia viskas atvira todėl, kad reikia privažiuoti sunkvežimiams“, – tvirtino abi.

Anksčiau, G. Markuvienės žodžiais, gyventojai kentę ir nuo žemyn iš A. Ansuno sklypo gatve į jų sodybas atitekančio lietaus vandens. Apie šią problemą, tikino, pranešę Savivaldybei – buvo atvykęs Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ir tuometinis administracijos direktorius Egidijus Viskontas, jie liepę A. Ansunui sutvarkyti gatvę: šis iškėlė sklypo bortus, o gatvę užpylė skalda.

Moterų žiniomis, A. Ansunas įsigijęs dar vieną sklypą netoli savo gyvenamosios vietos Šventosios gatvėje, netoli geležinkelio pervažos, jame taip pat sandėliuoja statybines medžiagas.

Statys du galingus garažus

„Pajūrio naujienų“ kalbintas A. Ansunas sakė nesuprantąs, kodėl kaimynai mano, kad jis veža ir parduoda statybines medžiagas, nors taip nėra. Valstybinės žemės sklypą, kurio plotas – 40 arų, jo tėvui amžinatilsį Jonui Ansunui sugrąžinę pavedėjimo teise. Jis yra gavęs leidimą statybai ir ketinąs statyti 2 ūkinės paskirties statinius, tai būsią garažai po 700 kv. m.

Paklaustas, kam ketinąs juos naudoti, atsakė, kad pirmiausia reikia pastatyti, o paskui galvoti apie veiklas. Banko palūkanos dabar nepalankios pradėti statybą, o žvyrą tikino vežąs savo reikmėms.

„Kodėl žmonės pyksta? Juk gavome leidimą statyti, Savivaldybėje statyba buvo viešinama ir suderinta su gyventojais. Kaip galima pastatyti be technikos ir be medžiagų – reikės išlyginti sklypą. Kai sako, kad atveža ir išveža žvyrą, kaimynai meluoja, kaip įrodymą tegul nufilmuoja veiksmą. Suprantu, kad kaimynams nepatogu, bet ką jie sakys, kai prasidės statybos? Kai gera padariau – sutvarkiau gatvę, kaimynai kažkodėl pamiršo“, – stebėjosi A. Ansunas.

Šventosios gatvėje prie pervažos, jis tikino, įsigijęs sklypą išvien su pusbroliu, bet šis pardavęs savąją dalį. Ir kas dabar joje sandėliuoja žvyrą, jis nežinąs.

Verslui – daugiau pakantumo

Mero A. Kalniaus paklausus nuomonės apie jam žinomą situaciją Putinų g., šis atsakė: „Privačiame sklype leidžiama vystyti verslą, ką ir ketina daryti sklypo savininkas.

Kažkam patinka ar nepatinka, bet to negalima uždrausti pagal Lietuvos Konstituciją. Reikėtų įjungti protingumo kriterijų: visada, kai vyksta statybos, aplinkiniams gyventojams reikia pasitelkti daugiau pakantumo ir tolerancijos.

Suprantu, kad nepatogu: pro mano namus kasdien taip pat važiuoja sunkiasvorė technika, tai aš irgi turėčiau piktintis dėl žmonių vykdomos veiklos? Juk verslo žmonės sukuria pridėtinę vertę, moka valstybei mokesčius.“

Tačiau, jeigu šioje situacijoje būtų nesilaikoma įstatymų ir gyventojai kreiptųsi į Savivaldybę, ją, patikino meras, atitinkamai ir spręstų.

Redakcija Aplinkos ministerijai išsiuntė paklausimą, ar yra normos, kiek ir kokių statybinių medžiagų galima laikyti privačiame sklype, turint leidimą statyti. Atsakymą publikuosime.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.