Kitų metų Klaipėdos SGD terminalo pajėgumai paskirstyti keturiems klientams

Energijos terminalų operatorei AB „Klaipėdos nafta“ (KN) baigus metinę suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo pajėgumų skirstymo procedūrą, 6 teravatvalandžių (TWh) dydžio išdujinimo pajėgumai 2024 metams paskirstyti keturiems klientams iš Lietuvos ir Estijos.

Planuojama, jog 2024 metais iš viso bus išdujinta apie 34 TWh dujų, kurios bus pristatytos 34 konvencinio dydžio SGD dujovežiais.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Planuojama, jog 2024 metais iš viso bus išdujinta apie 34 TWh dujų, kurios bus pristatytos 34 konvencinio dydžio SGD dujovežiais.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-07-25 12:02

Planuojama, jog 2024 metais iš viso bus išdujinta apie 34 TWh dujų, kurios bus pristatytos 34 konvencinio dydžio SGD dujovežiais.

Didžioji dalis dujų (24 TWh) bus pristatoma ilgalaikius SGD terminalo pajėgumus pernai užsisakiusiems klientams iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Dar 4 TWh pajėgumų iš neatidėliotinos („spot“) rinkos bus paskirstomos per ateinančius metus atsižvelgiant į poreikį dujų importui prireikus užtikrinti izoliuotą elektros energetikos sistemos darbą, o nesant tokios būtinybės – dujų paklausai patenkinti pavieniais atvejais.

„Pasaulinė gamtinių dujų rinka vis dar kupina neapibrėžtumo, todėl itin svarbu, kad tokiais neramiais laikais Klaipėdos SGD terminalas dirba sklandžiai ir beveik maksimaliu pajėgumu, o KN pilnavertiškai užtikrina regioninės rinkos poreikius atitinkantį išdujinimo paslaugų teikimą.

Iš viso kitąmet SGD terminalo paslaugomis naudosis 6 klientai“, – sakė KN komercijos direktorius Mindaugas Navikas.

Nuo šių metų pradžios iki liepos 23 d. SGD terminale priimta 20 didžiųjų SGD dujovežių, iki šių metų pabaigos jų laukiama dar antra tiek. Per šį laikotarpį atgabenta 2,9 mln. kub. metrų SGD, daugiausiai (47 proc.) – iš Norvegijos. Dujos Lietuvą 2023-aisiais taip pat pasiekė iš JAV, Nigerijos, Alžyro.

Planuojama, kad per šiuos metus Klaipėdos SGD terminale bus išdujinta apie 37 TWh dujų.

Palyginti, per 2022-uosius 46 dujovežiais atgabenta beveik 5 mln. kub. m SGD, daugiausiai (65 proc.) – iš JAV. Pernai SGD terminale iš viso buvo išdujinta 32,1 TWh dujų.

Pažymėtina, jog nuo 2022 m. gegužės 1 d. už SGD terminalo paslaugas vienodą nustatytą kainą moka kiekvienas SGD terminalo naudotojas, tai yra, įmonės, importuojančios dujas per šią infrastruktūrą į Lietuvą ar kitas šalis. Tuo metu saugumo dedamojoje, kurią moka gamtinių dujų vartotojai Lietuvoje, SGD terminalo išlaikymo kaštai šiuo metu nėra įtraukti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.