Įtakingiausi Lietuvos verslininkai ir ekonomistai: skelbia apie pokyčius – 10-tuke neliko dviejų garsių pavardžių

Naujienų portalas „Delfi“ devintus metus iš eilės vykdo projektą „Lietuvos įtakingiausieji“. Šiemet, elito nuomone, įtakingiausiu tarp verslininkų ir ekonomistų išrinktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. Visuomenės nuomone, lyderio pozicija penktus metus iš eilės atiteko verslininkui Arvydui Avuliui.

 Vidmantas Janulevičius, Nerijus Mačiulis, Arvydas Avulis.<br> Lrytas.lt koliažas
 Vidmantas Janulevičius, Nerijus Mačiulis, Arvydas Avulis.<br> Lrytas.lt koliažas
Darius Mockus<br>T.Bauro nuotr.
Darius Mockus<br>T.Bauro nuotr.
Žygimantas Mauricas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Žygimantas Mauricas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
 Ekonomistas Nerijus Mačiulis
 Ekonomistas Nerijus Mačiulis
 Vidmantas Janulevičius.<br>ELTA / Dainius Labutis
 Vidmantas Janulevičius.<br>ELTA / Dainius Labutis
 Arvydas Avulis.<br>Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.
 Arvydas Avulis.<br>Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.
Darius Mockus<br>T.Bauro nuotr.
Darius Mockus<br>T.Bauro nuotr.
Žygimantas Mauricas<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Žygimantas Mauricas<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

2023-08-23 06:53

Pernai pirmą kartą atsidūręs lyderių trejetuke, šiemet tarp verslininkų ir ekonomistų, elito nuomone, įtakingiausias yra V. Janulevičius. Antroji vieta atiteko „Swedbank“ vyriausiajam ekonomistui Nerijui Mačiuliui. Trečioje vietoje jau keletą metų iš eilės yra bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas A. Avulis.

Toliau penketuką užbaigė bendrovės „Eika“ savininkas Robertas Dargis ir ekonomistas, premjerės patarėjas Raimondas Kuodis.

Šeštoje vietoje, elito nuomone, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas, o septintoje, kaip ir pernai – „Northway Biotech“ valdybos pirmininkas Vladas Algirdas Bumelis.

Aštuntoji ir devintoji vietos atiteko Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovui Danui Arlauskui ir dešimtuko naujokui „Ellex Valiunas“ vadovaujančiam partneriui, Investors’ Forum valdybos pirmininkui Rolandui Valiūnui.

Dešimtuką užbaigė taip pat anksčiau jame nematytas „Teltonikos“ akcininkas Arvydas Paukštys.

Lyginant su 2022-aisiais, dešimtuko sąraše nebeliko „MG grupės“ prezidento Dariaus Mockaus ir „Luminor“ banko ekonomisto Žygimanto Maurico.

Visuomenės nuomone, kurią aiškinosi „Spinter tyrimai“, įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašas atrodo kitaip. Pirmoji vieta čia jau penktus metus iš eilės atitenka A. Avuliui. Antroje vietoje, kaip ir pernai, – N. Mačiulis, o trečioje – iš šeštos vietos pernai pakilęs Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

Toliau sąraše Ž. Mauricas bei pagrindinis „Vilniaus prekybos“ akcininkas Nerijus Numa.

Šeštoji vieta atiteko „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkui Gediminui Žiemeliui, septintoji – dešimtuko naujokui „MG Baltic“ prezidentui Dariui Mockui.

Tarp naujokų, aštuntoje vietoje ir bendrovės „Rivona“ direktorius, „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis, o dešimtuką užbaigia ekonomistė, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė ir R. Kuodis.

Lyginant su praėjusių metų visuomenės vertinimu, iš dešimtuko pasitraukė R. Dargis ir Antanas Guoga.

„Lietuvos įtakingiausieji 2023“ – išskirtinis devintus metus „Delfi“ vykdomas projektas, kurio metu renkami įtakingiausi asmenys šalyje. Tai yra tie, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams. Šešių dalių ciklas atskleidžia, kas mūsų šalyje yra įtakingiausi politikai, verslininkai/ekonomistai, tarnautojai/pareigūnai, visuomenininkai, žiniasklaidos bei popkultūros atstovai.

Žurnalas „Reitingai“ naujienų portalo „Delfi“ užsakymu 2023 m. gegužės 17 d. – birželio 19 d. atliko Lietuvos elito nuomonės tyrimą, kurio metu apklausė 999 asmenis. „Spinter“ tyrimo metu apklausė 1015 respondentų, nuo 18 iki 75 metų amžiaus Lietuvos gyventojus, birželio 19–30 dienomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.