Vilniaus kogeneracinė jėgainė: esame užsitikrinę apie 30 proc. reikiamo biokuro kiekio

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) šiuo metu yra užsitikrinusi apie 30 proc. reikiamo biokuro tvirtina „Ignitis grupės“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas Artūras Ketlerius. Pasak jo, šaltinių diversifikavimui vasarą buvo išbandytas tiekimas geležinkeliu iš Latvijos.

VKJ šiuo metu yra užsitikrinusi apie 30 proc. reikiamo biokuro.<br>V.Skaraičio nuotr.
VKJ šiuo metu yra užsitikrinusi apie 30 proc. reikiamo biokuro.<br>V.Skaraičio nuotr.
VKJ šiuo metu yra užsitikrinusi apie 30 proc. reikiamo biokuro.<br>V.Skaraičio nuotr.
VKJ šiuo metu yra užsitikrinusi apie 30 proc. reikiamo biokuro.<br>V.Skaraičio nuotr.
VKJ šiuo metu yra užsitikrinusi apie 30 proc. reikiamo biokuro.<br>V.Skaraičio nuotr.
VKJ šiuo metu yra užsitikrinusi apie 30 proc. reikiamo biokuro.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Ignas Dobrovolskas

Sep 23, 2023, 10:26 AM

„Biokurą įsigyjame ilgalaikėmis ir trumpalaikėmis sutartimis „Baltpool“ biokuro biržoje. Šiuo metu esame užsitikrinę apie 30 proc. reikiamo biokuro kiekio. Tiekimo šaltinių diversifikavimui išbandėme tiekimą geležinkelio transportu iš Latvijos – vasarą atsivežėme pirmąjį krovinį“, – Eltai teigė A. Ketlerius.

VKJ vėl tieks šilumos energiją miestui nuo šeštadienio

VKJ atstovas taip pat patvirtino, kad nuo šeštadienio miestui jėgainė vėl tieks šilumą bei gamins elektros energiją.

„Vilniaus kogeneracinės jėgainės atliekų blokas šilumos energiją tieks kaip įprasta. Šis blokas rugsėjo mėnesį buvo sustabdytas planiniams profilaktiniams darbams ir vėl tieks šilumos energiją miestui bei gamins elektros energiją nuo rugsėjo 23 dienos“, – tvirtino A. Ketlerius.

Šildymo sezono metu bus atliekami katilų ir turbinos reguliavimo darbai

A. Ketlerius pažymėjo, kad šildymo sezono metu VKJ bus atliekami katilų ir turbinos reguliavimo darbai ir bandymai, kai jie veikia maksimaliu režimu. Tačiau, anot jo, VKJ biokuro blokas vis tiek gamins šilumos energiją.

„VKJ biokuro blokas nuo vasaros pradžios sostinei tiekia šilumos energiją bandomuoju režimu. Blokas šilumos energiją tieks ir šildymo sezono metu. Svarbu paminėti, kad šildymo sezono metu, kai šilumos poreikis didėja, bus atliekami katilų ir turbinos reguliavimo darbai ir bandymai, kai šie veikia maksimaliu režimu, bet ir tuo metu VKJ biokuro blokas gamins šilumos energiją“, – sakė VKJ atstovas.

Šį šildymo sezoną VKJ dar neveiks pilnų pajėgumu, prognozuoja LEA

Šį šildymo sezoną Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro blokas dar neveiks pilnu pajėgumu, prognozuoja Lietuvos energetikos agentūra (LEA).

Pasak agentūros laikinosios vadovės Agnės Bagočiutės, nevertėtų tikėtis, kad pirmaisiais veikimo metais jėgainė dirbs 100 proc.

Kol kas VKJ biokuro blokas veikia bandomuoju režimu, karštieji bandymai jėgainėje pradėti rugpjūčio 31 d.

Bendra jėgainės elektros galia sudarys 93 megavatus (MW), šiluminė galia – 239 MW.

Agentūros analitikai skaičiuoja, kad šį šildymo sezoną pradėjus dirbti VKJ biokuro blokui, iš biokuro bus gaminama 80 proc. visos šalies centralizuotos šilumos poreikio. Šiuo metu iš jo pagaminama 75 proc. šilumos energijos.

Tuo tarpu šios žaliavos poreikis išaugs nuo 4 iki 4,5 mln. kub. metrų.

Dabar Vilniuje 60 proc. šilumos pagaminama iš dujų ir tik 40 proc. būtent iš biokuro. LEA skaičiuoja, kad pradėjus dirbti VKJ biokuras sudarys 90 proc. centralizuotos šilumos gamybos.

LEA taip skaičiuoja, jog ateinantį šildymo sezoną šilumos kainos turėtų laikytis įprastame ilgamečiame lygyje bei prognozuoja vidutinę 6–8 ct/kWh kainą – tai maždaug penktadaliu žemesnis tarifas nei pernai. Šias tendencijas labiausiai lemia stabilizavusios biokuro kainos. Šių metų paskutiniam ketvirčiui, teigia LEA, apsirūpinta 56 proc. reikiamo biokuro.

Agentūros duomenimis, šį rugsėjį šilumos kainos vidurkis 5 Lietuvos didmiesčiuose siekia 6,2 ct/kWh: 6,51 ct/kWh – Vilniuje, 5,3 ct/kWh – Kaune, 5,96 ct/kWh – Klaipėdoje, 5,98 ct/kWh – Šiauliuose, 7 ct/kWh – Panevėžyje.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.