VŠT galės įsigyti Klaipėdos bendroves

Konkurencijos taryba leido Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) įsigyti po 100 proc. Klaipėdos bendrovių „Pramonės energija“ ir „Miesto energija“ akcijų ir perimti vienvaldę jų kontrolę.

Konkurencijos taryba leido VŠT įsigyti po 100 proc. Klaipėdos bendrovių „Pramonės energija“ ir „Miesto energija“ akcijų.<br>T.Bauro nuotr.
Konkurencijos taryba leido VŠT įsigyti po 100 proc. Klaipėdos bendrovių „Pramonės energija“ ir „Miesto energija“ akcijų.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 5, 2024, 3:41 PM

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. gruodžio 8 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Minėtu sandoriu VŠT planuoja įsigyti ir 4,34 proc. „Klaipėdos energijos“ akcijų, neperimdami jos kontrolės, todėl pastaroji bendrovė nėra laikoma įgyjamu ūkio subjektu.

VŠT sostinėje tiekia šilumą ir karštą vandenį, vykdo elektros gamybą bei didmeninę prekybą Lietuvoje, dalyvauja balansavimo rinkoje ir teikia karšto vandens skaitiklių aptarnavimo paslaugas.

Klaipėdos nepriklausoma šilumos gamintoja „Pramonės energija“ taip pat užsiima elektros gamyba ir didmenine prekyba Lietuvoje. „Miesto energija“ parduoda šilumą uostamiestyje ir ją tiekia pramonės įmonėms Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.

2023 m. kovą Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją bendrovei „Gren Lietuva“ įsigyjant 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją perimant dar 5 bendrovių kontrolę. Leidimas duotas „Gren Lietuvai“ įsipareigojus įmonei „E energy invest“ grąžinti „Pramonės energijos“ ir „Miesto energijos“ akcijas, kad būtų išsaugota veiksminga konkurencija šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje.

2023 m. lapkritį institucija pripažino, kad „Gren Lietuva“ tinkamai įvykdė prisiimtus įsipareigojimus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.