„Barboros“ darbuotojai sukilo: darbo užmokestis drastiškai susitraukė, keblu rasti laiko nueiti į tualetą

Gegužės 1-osios profesinė sąjunga (G1PS) praneša, kad praėjusią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų darbdavio veiksmų, siekiant sutrukdyti profesinės sąjungos veiklą.

Pasak įmonės „Barbora“ darbuotojų, pasikeitusi darbo apmokėjimo sistema drastiškai sumažino darbo užmokestį.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pasak įmonės „Barbora“ darbuotojų, pasikeitusi darbo apmokėjimo sistema drastiškai sumažino darbo užmokestį.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 22, 2024, 11:19 AM, atnaujinta Jan 23, 2024, 8:00 AM

Pasak įmonės „Barbora“ darbuotojų, pasikeitusi darbo apmokėjimo sistema drastiškai sumažino darbo užmokestį, tuo metu darbo grafikai įmonėje sudaromi taip, kad „praktiškai nelieka laiko pavalgyti“.

„Kartais tenka ieškoti ir būdų, kaip nueiti į tualetą, kol dar vairuoji, tiesiog čia, automobilyje. Būna, kad neužtenka laiko sustoti, turi skubiai pristatyti prekes“, – pranešime cituojamas „Barboros“ kurjeris.

Kartu su G1PS, darbuotojai ėmė ieškoti būdų, kaip organizuotis ir kolektyvai spręsti darbuotojų problemas. Tačiau, kaip teigia G1PS pirmininkė Emilija Švobaitė, darbuotojai susidūrė su įmonės „Barbora“ pasipriešinimu.

„Deja, tai ne pirmas kartas, kuomet darbuotojams nusprendus įsteigti profesinę sąjungą jie susiduria su įmonių pasipriešinimu. Šie žmonės staiga tampa nepageidaujamais: jie susiduria su persekiojimu, jiems pradedamas rodyti išskirtinis dėmesys, atliekami vidiniai tyrimai dėl šių darbuotojų elgesio, siūlomi net pinigai, kad tik toks žmogus išeitų iš darbo“, – komentavo E.Švobaitė.

Pasak E.Švobaitės, įmonė „Barbora“ galimai imasi spaudimo priemonių prieš darbuotojus.

„Tiesioginiai grasinimai, susiję su profesinės sąjungos veikla, dažniausiai išsakomi tiesiogiai žodžiu ar su užuolankomis. Darbuotojai pasitiki savo darbdaviais, todėl šių pokalbių, kaip galimų įrodymų teisme, neįrašinėja. Apmaudu, tačiau tada trukdymą profesinės sąjungos veiklai yra labai sunku įrodyti. Tikimės, kad šis atvejis bus kitoks ir teisėti darbuotojų interesai bus apginti“, – sakė E.Švobaitė.

G1PS primena, kad vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu, trukdymas profesinių sąjungų veiklai baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu. „Sodros“ duomenimis, sausio 19 d. „Barboroje“ dirbo 896 darbuotojai, kuriems lapkritį mokėtų atlyginimų vidurkis siekė 1369,35 euro (apie 909 eurus atskaičius mokesčius).

Juridinių asmenų registro duomenimis, „Barborą“ valdo „Vilniaus prekyba“.

„Nesame gavę jokios informacijos apie pradėtus teisinius patikrinimus mūsų atžvilgiu. Tai, kad trukdome profesinės sąjungos veiklai, ir kad šios profesinės sąjungos buvo kreiptasi dėl mūsų kaip darbdavio veiksmų, perskaitėme žiniasklaidoje.

Įmonė nėra ėmusis jokių veiksmų, kurie galėtų trukdyti profesinių sąjungų, darbo tarybų ar kitų darbuotojams atstovaujančių institucijų bei jų narių veiklai. Kaip reglamentuota įstatymuose, šiuo metu įmonėje darbuotojams atstovauja išrinkta Darbo taryba, o vadovaujantis Lietuvos Respublikos Pranešėjų apsaugos įstatymu, konfidencialumą garantuojančioms užklausoms veikia specialus el. paštas pranesk@barbora.lt. Į darbuotojų klausimus, užduodamus asmeniškai, per Darbo tarybą ar anonimiškai, reaguojame ir atsakome visuomet“, – perduotame komentare teigė UAB „Barbora“ Rinkodaros ir pardavimų vadovė Julija Sosunova.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.