Išskyrė pavojingiausius darbus: čia fiksuojama daugiausiai darbuotojų mirčių

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) skelbia, kad praėjusiais metais mažėjo nelaimingų atsitikimų darbe skaičius. 2023 m., neįskaičiuojant žuvusiųjų per eismo įvykius, darbo metu įvyko 17 mirtinų nelaimingų atsitikimų, o sunkius sužalojimus patyrė 106 darbuotojai.

Praėjusiais metais mažėjo nelaimingų atsitikimų darbe skaičius<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Praėjusiais metais mažėjo nelaimingų atsitikimų darbe skaičius<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 7, 2024, 12:16 PM

Skelbiama, kad atitinkamai per 2022 m. buvo gautas 21 pranešimas apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 130 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.

Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius 2023 m., palyginti su 2022 m., sumažėjo 4 atvejais (arba 19 proc.), o sunkių – 24 atvejais (arba 18 proc.).

Pavojingiausi darbai, kuriuos vykdant nelaimingų atsitikimų įvyko daugiausia, – statybos ir remonto (juos atliekant įvyko 6 mirtini ir 19 sunkių nelaimingų atsitikimų darbe), sandėliavimo, transportavimo, pakrovimo, iškrovimo darbai (juos atliekant įvyko 3 mirtini ir 21 sunkių nelaimingų atsitikimų), žemės ūkio darbai (1 mirtinas ir 3 sunkūs), miško kirtimo darbai (1 mirtinas ir 2 sunkūs), elektros įrenginių ir tinklų aptarnavimo ir remonto darbai (1 mirtinas ir 4 sunkūs) ir techninių priemonių, mechanizmų ir darbo įrenginių aptarnavimo darbai (9 sunkūs).

Palyginti su 2022 m., mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius sumažėjo statybos (nuo 6 iki 5 atvejų), miškininkystės (nuo 3 iki 2), transporto ir saugojimo (nuo 3 iki 2), vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo veiklos įmonėse (nuo 1 iki 0).

Apdirbamosios gamybos įmonėse mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius išliko nepakitęs (4 mirtini atvejai), o žemės ūkio įmonėse padidėjo – nuo 1 iki 4 atvejų.

VDI duomenimis, nelaimių priežastys kasmet kartojasi ir išlieka labai panašios – 9 darbuotojai žuvo ir net 34 patyrė sunkias traumas nukritę iš aukščio (nukrito nuo stogo, pastolių, įkrito į šulinį, lifto šachtą ir kt.), 4 darbuotojai žuvo ir 7 darbuotojai buvo sunkiai traumuoti krintančių daiktų, 1 darbuotojas žuvo užgriuvus žemės sluoksniui, 1 darbuotoją subadė bulius, 8 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe įvyko darbuotojams paslydus ir nugriuvus. Dar kitos nelaimingų atsitikimų aplinkybės nebaigtos tirti.

Aptariamuoju laikotarpiu per įvykius darbe tarp sunkiai nukentėjusiųjų nustatyti 2, tarp žuvusiųjų – 4 neblaivūs darbuotojai.

Per pirmąjį šių metų mėnesį (sausio 1–vasario 5 d. duomenimis) užregistruoti 8 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe, tai beveik trečdaliu mažiau nei 2023 m. tuo pačiu laikotarpiu (11 įvykių).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.