Šįmet beveik 60 proc. statutinių pareigūnų padidėjo darbo užmokestis: atlyginimams numatyta per 500 mln. eurų

Bene 60 proc. statutinių pareigūnų nuo šių metų sausio 1 d. padidėjo atlyginimai. Iš viso jų apmokėjimui šiais metais skiriama daugiau kaip 500 mln. eurų. Tai sudarys beveik pusę vidaus reikalų sistemos biudžeto, sako ministrė Agnė Bilotaitė.

A. Bilotaitė.<br>T.Bauro nuotr.
A. Bilotaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Viktorija Smirnovaitė

Feb 8, 2024, 11:47 AM, atnaujinta Feb 8, 2024, 3:34 PM

„Šių metų biudžete pareigūnams skirta beveik pusė milijardo eurų. Tai yra beveik pusė viso vidaus reikalų sistemos biudžeto. Šį pokytį lėmė nuo Naujųjų įsigaliojęs naujos redakcijos Vidaus tarnybos statutas“, – žurnalistams spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė vidaus reikalų ministrė.

„Skirtas didesnis finansavimas iš valstybės biudžeto dar nėra viskas. Svarbu, kad jis būtų tinkamai paskirstomas ir panaudojamas. Ši atsakomybė gula ant įstaigų vadovų pečių“, – sakė A.Bilotaitė.

Kaip skelbia VRM, atlygio didėjimą pareigūnams lėmė Vidaus tarnybos statuto pakeitimai ir patvirtintos naujos statutinių įstaigų darbo apmokėjimo sistemos.

 

Policijos biudžete Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui skirta 14 mln. eurų

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pastebėjo, kad šiais metais tarnybos biudžetas buvo padidintas 22 mln. eurų, kurių 14 mln. skirti Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui ir pareigūnų algų kėlimui.

Kiek vidutiniškai augs policininkų atlygis, dar kol kas sunku atsakyti, pastebėjo komisaras. Jo teigimu, konkrečius duomenis bus galima pateikti kitą savaitę, kai pareigūnus pasieks pirmieji atlyginimai už 2024 m. sausį.

Visgi, R.Požėla įvardijo eilę dedamųjų, kuriomis keliami atlyginimai.

„Nuo sausio 1 d. dėl padidėjusios skaičiavimo bazės ir nuo jos kitų priedų, priemokų ir apmokėjimo skaičiavimo bei dėl pareiginės algos koeficiento apvalinimo, visiems pareigūnams darbo užmokestis didėja vidutiniškai 29 eurais „į rankas“, – spaudos konferencijos metu sakė R.Požėla.

„Dėl padidėjusios minimalios algos, darbo užmokestis didėja 1159 pareigūnams – tai yra 16 proc. mūsų pareigūnų. Vidutiniškai – 47 eurai“, – tęsė jis.

Algos augs ir dėl naujo darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo – maždaug 3 tūkst. pareigūnų atlyginimai ūgtelės vidutiniškai 49 eurais.

Be to, sostinėje dirbantiems policininkams numatyti ir išskirtiniai priedai.

„Nuo sausio 1 d., Vilniuje tarnaujantiems specializuotų policijos įstaigų ir Policijos departamento pareigūnams – tai 620 pareigūnų – pradėta mokėti sostinės priemoka. „Į rankas“ – 50 eurų kas mėnesį“, – detalizavo jis.

Galiausiai, pranešė R.Požėla, dar maždaug 750 pareigūnų algos kils ir nuo balandžio – atsižvelgiant į kasmetinį vertinimą, vidutiniškai numatomas 85 eurų į rankas atlyginimo augimas.

„Gali būti tokia situacija, kad vienas pareigūnas gali pereiti per visas pozicijas ir iš tų pozicijų susirinkti papildomą darbo užmokestį“, – apibendrino R.Požėla.

VST pareigūnams atlyginimas kils vidutiniškai 100 eurų „į rankas“

Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado Arūno Paulausko teigimu, VST pareigūnams atlyginimai vidutiniškai kils 100 eurų „į rankas“.

„Atlyginimai vidutiniškai kils 100 eurų „į rankas“. Yra vienetinis atvejis, kai vienam pareigūnui atlyginimas kilo tik 10 eurų, tačiau yra pareigūnų, kuriems kils ir 300 eurų „į rankas“. Labai priklauso nuo to, kokį atlyginimą pareigūnas gavo prieš tai. Pagal darbo užmokesčio politiką (priklauso – ELTA) ir kokį darbą dirba, kokią specializaciją jis yra pasirinkęs“, – kalbėjo tarnybos vadas.

Didžiausią finansinį augimą pajus tie pareigūnai, kurie dirba daug įgūdžių ir atsakomybės reikalaujantį darbą, nurodo A.Paulauskas.

Visose vidaus tarnybos sistemos statutinėse įstaigose dirba per 18 tūkst. pareigūnų. Bendras neužimtų pareigūnų pareigybių skaičius sudaro apie 16 proc. nuo įsteigtų pareigybių.

ELTA primena, jog Vidaus tarnybos statutas, nepaisant pareigūnų prieštaravimų ir protestų, buvo priimtas pernai gruodį.

Priėmus įstatymo pataisas keitėsi pareiginės algos apskaičiavimas – taikomas naujas bazinis dydis, siekiantis 1785,4 euro. Taip pat pareigūnams įstatymu suteikta galimybė derėtis dėl apmokėjimo sistemos kolektyvinėmis sutartimis. Jeigu tokios sutarties nėra, apmokėjimo sistemas tvirtins centrinių statutinių įstaigų vadovai.

Įstatymo pakeitimais taip pat sumažinti priedai už stažą valstybės tarnyboje – nuo maksimalios 30 proc. iki 20 proc. pareiginės algos. Didesnius priedus už stažą šiuo metu gaunantiems pareigūnams jie nebus mažinami. Stažas taip pat tapo vienu iš esminių kriterijų, nustatant pareiginės algos dydžius.

Be to, įtvirtinti pokyčiai, susiję su pareigūnų perkėlimo tvarka – esant būtinybei pareigūnas gali būti perkeliamas darbui į kitą vietovę 3 mėnesių laikotarpiui. Visgi numatyta, jog bendras pareigūno perkėlimo į kitas pareigas laikotarpis per 3 jo tarnybos metus negalės viršyti pusmečio.

Įstatymo projektu taip pat sumažintas pareigybių grupių skaičius – nuo 15 iki 10, dėl ko, iniciatorių teigimu, bus nustatyta aiškesnė pareigybių sistema bei hierarchija.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.