„Bitė“ teismui apskundė „Telia“: tai nesąžininga konkurencija

Šiandien „Bitė Lietuva“ kreipėsi į teismą dėl neteisėto jos prekės ženklų naudojimo „Telia Lietuva“ reklamoje bei nesąžiningos šios bendrovės konkurencijos. Nesąžininga konkurencija laikytinos „Telia“ reklamos, kuriose naudojami „Bitės“ prekės ženklai ir pavadinimas, taip pat galimai klaidinančiai pristatomas kokybiškas „Bitės“ 5G tinklas. Ieškiniu Vilniaus apygardos teismui bendrovė siekia apginti savo, kaip prekių ženklo savininko, interesus nuo neteisėtų „Telia“ veiksmų.

„Bitė Lietuva“ kreipėsi į teismą dėl neteisėto jos prekės ženklų naudojimo „Telia Lietuva“ reklamoje bei nesąžiningos šios bendrovės konkurencijos.<br>„Bitės“ nuotr.
„Bitė Lietuva“ kreipėsi į teismą dėl neteisėto jos prekės ženklų naudojimo „Telia Lietuva“ reklamoje bei nesąžiningos šios bendrovės konkurencijos.<br>„Bitės“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 21, 2024, 11:50 AM, atnaujinta Feb 21, 2024, 11:52 AM

„Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ ne juokais įpykdė „Telia“ kolegas. Mūsų nuostabą sukėlė pradėta vieša vendeta, „Telia“ vadovams pareiškus – „su „Bite“ kovosime iki galo“. Apmaudu, kad tokia gerbiama bendrovė kaip „Telia“, užuot kalbėjusi apie savo paslaugų privalumus, mūsų vertinimu, skleidžia klaidinančią informaciją ir diskredituoja „Bitę“ kaip konkurentę. Dėl to šiandien ir kreipėmės į teismą bei paprašėme taikyti laikinąsias apsaugos priemones“, – pranešime žiniasklaidai sako Aurimas Kapočius, „Bitė Lietuva“ marketingo direktorius.

A. Kapočiaus teigimu, „toks „Telia“ elgesys nedera su sąžininga konkurencija ir daro didelę žalą geram mūsų bendrovės vardui.“

Šiandien teismui pateiktame ieškinyje siekiama uždrausti komercinėje „Telia“ veikloje bei reklamoje naudoti žymenis „Bitė“ ir „taip lengviau“. Remiantis Lietuvoje galiojančiais įstatymais, „Bitė“ turi teisę uždrausti be jos sutikimo vykdyti bet kokią komercinę veiklą su jos ženklu net ir tada, kai jis yra tik panašus į įregistruotą, nes kyla tikimybė suklaidinti visuomenę.

„Trijuose iš 15 šiuo metu registruotų ar pareikštų registruoti prekių ženklų naudojamas elementas „taip lengviau“, kuris yra atpažįstamas „Bitės“ reklaminis šūkis. Lyginamojoje „Telia“ reklamoje pasitelkta ir žalia spalva, leidžianti lengvai identifikuoti būtent „Bitę“. Visa tai leidžia „Bitei“ reikalauti bendrovę „Telia Lietuva“ atlyginti turtinę žalą, įskaitant negautas pajamas ir kitas turėtas išlaidas, taip pat reikalauti atlyginti ir neturtinę žalą“, – ieškinyje teigia advokatas Gediminas Pranevičius iš advokatų profesinės bendrijos „IP forma“.

Teismui pateiktame ieškinyje advokatai taip pat prašo teismo įpareigoti „Telia“ paskelbti viešą paneigimą reklamos, kurioje lyginamas „Telia“ ir „Bitės“ 5G tinklų padengimas.

Konkurentus 5G interneto greičiu aplenkusi „Bitė“, sulaukė agresyvaus „Telia“ atsako: konkurentė pradėjo lyginamosios reklamos kampaniją, kurioje gausu klaidinančios, galimai net šmeižikiškos informacijos apie „Bitės“ paslaugas, taip pat kokybišką naujos kartos 5G tinklą, į kurį bendrovė per kelerius metus investuoja rekordinius 100 mln. eurų.

Šiandien „Bitės“ 5G pasiekiamas 1,75 mln. žmonių – net 60,6 proc. visų Lietuvos gyventojų. Šiuo metu visas „Bitės“ ryšio padengimas siekia 99 proc. Lietuvos teritorijos.

Remiantis Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, duomenų gavimas „Bitės“ 5G tinkle, matuojant keliuose ir miestuose, siekia net 275,6 Mb/s greitį ir yra didžiausias šalyje.

Dėl galimo Lietuvos žmonių klaidinimo „Bitė“ dar praėjusią savaitę kreipėsi ir į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Tarnyba paraleliai vykdo tyrimą, kurio metu vertina „Telia“ reklamų teisėtumą.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.