Seimo Antikorupcijos komisija nagrinės su „BaltCap“ istorija susijusius klausimus

Trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijoje vyks diskusija dėl iš bendrovės „BaltCap“ valdomo fondo pasisavintų lėšų bei su šiuo įvykiu susijusių klausimų. Numatoma nagrinėti problemas dėl finansinių institucijų ir lošimų veiklos kontrolės, teisinio reglamentavimo šiose srityse tobulinimo bei atsakingų institucijų vykdytos priežiūros ir kontrolės.

„BaltCap“.<br>Ž. Gedvilos (ELTA) nuotr.
„BaltCap“.<br>Ž. Gedvilos (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Ignas Dobrovolskas

2024-03-06 08:30

Komisijos posėdyje turėtų dalyvauti Finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Lošimų priežiūros tarnybos, Lietuvos banko atstovai. Taip pat Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Teisingumo ministerijos, Valstybės kontrolės atstovai bei bendrovės „BaltCap“ vadovas Simonas Gustainis.​​

ELTA primena, buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis vasarį buvo sulaikytas Vilniuje. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų kapitalo fondo lėšų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.

Tyrimą dėl Š.Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT). Europos prokuroras Darius Karčinskas ketvirtadienį kreipėsi į teismą, prašydamas pratęsti Š.Stepukonio suėmimą dar mėnesiui.

Dėl Š.Stepukonio atliekami du ikiteisminiai tyrimai. Pirmajame jis įtariamas dėl maždaug 27 mln. eurų „BaltCap“ fondų lėšų pasisavinimo. Prokuratūros teigimu, daugiau nei 20 mln. eurų Š. Stepukonis galėjo pralošti. Tuo metu kita dalis pinigų galėjo būti prarasta rizikingose investicijose per platformą „Interactive Brokers“.

Antrasis ikiteisminis tyrimas atnaujintas pradėjus pirmąjį. Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š.Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas.

Š.Stepukonis įvairiais laikotarpiais vadovavo infrastruktūros fondo bendrovėms Lietuvoje ir buvo projektų bendrovių Lenkijoje valdybos pirmininkas. Juridinių asmenų registro duomenimis, Lietuvoje jis yra buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovių „Investicijų uostas“, „Knowledge investment“, „Moelta“, „Nullus“, „Safe community“, „Urban Revitalisation“, „Vėjo sesės 1“, „Venetus capital“, „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ir „Žvirgždaičių energija“ vadovu.

Tuo metu Lenkijos registre Š.Stepukonis nurodomas kaip buvęs bendrovių „Izim SP“, „Deuteros Izim Edu“, „EN Efficiency PL“, „Protos Izim Edu“ ir „Tritos Izim Edu“ valdybos pirmininkas. Kaip nurodoma „BaltCap“ tinklapyje, „Izim“ yra speciali portfelio įmonė, kurios tikslas – kelti pragyvenimo lygį Lenkijos miestuose atnaujinant viešąją infrastruktūrą.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.