Anot tarnybos, iš atleidžiamų 21 darbuotojų didžioji dalis yra drabužių siuvėjai, jų bendrovėje dirbo – 13, lygintojai rankomis – 3 bei siuvėjai ir giminiškų profesijų darbininkai – 3.
„Baltic Sewing Company“ direktorė Ilona Gudinienė naujienų agentūrai „Elta“ teigė, kad bendrovė jau kelis metus susidūrė su sunkumais dėl COVID-19 pandemijos, karo Ukrainoje bei infliacijos.
„Priežastys yra sumažėjęs užsakymų kiekis. Pirmiausia buvo pandemija, paskiau karas Ukrainoje, padidėjusios kainos – kalbame dujų ir elektros kainas. Taip pat išaugusi minimali mėnesio alga, jos augimas numatytas ir kitais metais. Tiesiog neišsilaikome“, – „Eltai“ atsakė I.Gudinienė.
„Vasarį ir kovą išvis neturėjome darbo, nebuvo iš kur gauti užsakymų“, – pridūrė ji.
Registrų centro duomenimis, „Baltic Sewing Company“ grynasis pelnas 2023 m. siekė 3,5 tūkst. eurus, o 2022 m. nuostolis buvo apie 8 tūkst. eurų. Bendrovės skola „Sodrai“ balandžio pabaigoje siekė 16,7 tūkst. eurų.
Įmonė Lietuvoje veikė nuo 2010 m.
Apie tai, kad atleidžia didžiąją dalį darbuotoj – 32 iš 35 – pranešė ir Molėtų siuvimo bendrovė „Gitolita“. Anot Užimtumo tarnybos, daugiausiai atleidžiama siuvimo mašinų operatorių – 18 ir pakuotojų – 7.
Pasak „Gitolitos“ atstovų, bendrovė nutraukia veiklą. Anot jų, kaip ir daugelis kitų siuvyklų, bendrovė susidūrė su paklausos trūkumu ir išaugusiais gamybos kaštais. „Bendrovė tiesiog pagal akcininkų sprendimą baigia veiklą“, – „Eltai“ sakė bendrovės atstovė.
„Visos siuvyklos šiuo metu užsidaro. Tiesiog pasidarė labai aukšta gaminių kaina, užsakovai nebemoka tokių pinigų, o ir užsienio klientams tapome per brangūs“, – aiškino ji.
Registrų centro duomenimis, „Gitolita“ nuostolis 2023 m. siekė 113 eurų, o 2022 m. – apie 25 tūkst. eurų. Skolų „Sodrai“ bendrovė neturi.
Įmonė Lietuvoje veikė nuo 1993 m.