Kaip nurodo naujienų portalas „delfi.lt“, I.Trinkūnaitė turi ir kito nekilnojamojo turto, kuris nėra areštuotas.
Portalo žiniomis, kaip nurodo naujienų agentūra „Elta“, be prabangaus namo Rūtų gatvėje, šįkart areštuotas toje pačioje gatvėje esantis 129,07 kv. metrų ploto butas. Skelbiama, kad šį keturių kambarių butą I.Trinkūnaitė įsigijo 2023 metų vasarą. Vidutinė šio buto rinkos vertė siekia 425 tūkst. eurų.
„Delfi.lt“ Registrų centre rado duomenų, kad I.Trinkūnaitė valdo du nemažus sklypus Utenos raj., Alaušų kaime, ant Alaušo ežero kranto. Abiejų plotas – po beveik 2 ha, paskirtis – žemės ūkio.
I.Trinkūnaitė ir jos sugyventinis Vilhelmas Germanas figūruoja tyrime, kuriame minimas ir buvusios Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vyras Mindaugas Navickas. V.Germanas iki šiol sulaikytas, nors už teisę išeiti į laisvę jis siūlė sumokėti milijoną.
Beje, naujienų portalas „lrt.lt“ pranešė, kad „Foxpay“ skandale išgarsėjęs V.Germanas per tarpininkus gali valdyti tris butus „Eglės apartamentuose“ Palangoje ir vilą ant Viduržemio jūros kranto Pietų Prancūzijoje.
Kaip skelbė naujienų agentūra ELTA, teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei I.Trinkūnaitei, jos sugyventiniui V.Germanui ir eksministrės M.Navickienės vyrui M.Navickui.
Vilniaus miesto apylinkės teismas V.Germaną leido suimti dviem mėnesiams. Tuo tarpu I.Trinkūnaitė ir M.Navickas paleisti už atitinkamai 50 ir 100 tūkst. eurų siekiančius užstatus, jiems pritaikytas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių. Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.
Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.
Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.
Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui. Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.
STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas. „Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I.Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M.Navickienės sutuoktinis M.Navickas.
M.Navickienė yra teigusi, jog I.Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau portalas „15min.lt“ pranešė, kad pernai ministrė kartu su I.Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V.Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I.Trinkūnaite bei V.Germanu, M.Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.