Braška D. Trumpo komanda – prezidento patarėją E. Muskas išvadino „kvailesniu už plytų maišą“

2025 m. balandžio 9 d. 10:15
Lrytas.lt
„Būna dešimtmečiai, kai nieko nevyksta ir būna savaitės, kai įvyksta dešimtmečiai“. Tokiais žodžiais ekonomistas Nerijus Mačiulis apibūdino Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) besitęsiančią dramą, kai Donaldo Trumpo bendražygis Elonas Muskas JAV Baltųjų rūmų vyriausiąjį strategą ir vyresnįjį prezidento patarėją pavadino „kvailesniu už plytų maišą“.
Daugiau nuotraukų (1)
N.Mačiulis savo „Facebook“ paskyroje rašo, jog retai pasitaiko, kad tiek daug įvykių būtų vienu metu. „Būna dešimtmečiai, kai nieko nevyksta ir būna savaitės, kai įvyksta dešimtmečiai. Aš neatsimenu dešimtmečių kuomet niekas nevyko, bet tai kas vyksta šią savaitę pasaulinės prekybos fronte nevyko niekada. Per savaitę JAV importo tarifai pakilo iki aukščiausio lygio nuo praėjusio amžiaus pradžios“, – teigia N.Mačiulis.
Per pastariąsias 12 valandų didžiausias JAV prezidento rėmėjas ir dešinioji jo ranka viešai išvadina pagrindinį importo tarifų architektą „durnesniu už plytų maišą“.
Pasak N.Mačiulio, D.Trumpas neatsitraukia ir dar padidina importo tarifus Kinijai (dabar jau 104 proc.), pažada „labai“ apmokestinti ir importuojamos vaistus. Iki šiol jie buvo išimčių sąraše, nes vaistai JAV buvo itin svarbi prekė.
„Investuotojai parduoda ne tik akcijas, pradeda svyruoti pasitikėjimas ir JAV obligacijomis. JAV skolinimosi kaina šauna aukštyn – tai dar labiau didins valstybės skolos aptarnavimo kaštus, apsunkinamos įmonių ir gyventojų galimybės skolintis“, – tikina N.Mačiulis.
Jo manymu, D.Trumpo administracija sprendžia netiksliai suformuluotą problemą, remiasi klaidingomis prielaidomis ir tam pasirinko labai atšipusius instrumentus. Ir nemoka pripažinti klaidų.
„Todėl ši jo revoliucija yra pasmerkta žlugti. Bet pakeliui bus padaryta daug žalos, pirmiausia – JAV ekonomikai, jos gyventojams ir šalies reputacijai“, neabejoja N.Mačiulis.
MuitasNerijus Mačiulisobligacijos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.