Kanados ministras pirmininkas Markas Carney ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas susitarė atnaujinti derybas ir tikisi susitarti iki liepos 21 d., sakoma pranešime. Kanada nusprendė atšaukti DST „tikėdamasi abipusiai naudingo visapusiško prekybos susitarimo su Jungtinėmis Valstijomis“, priduriama jame.
Penktadienį D.Trumpas nutraukė prekybos derybas su Kanada, griežtai sukritikavęs mokestį ir pareiškęs, jog tai tiesioginis Kanados išpuolis prieš JAV. Jis apkaltino Otavą kopijuojant Europos Sąjungą, kuri ėmėsi panašios priemonės. D. Trumpas pabrėžė, kad diskusijos su ES šiuo klausimu tęsiasi.
JAV yra svarbiausia Kanados prekybos partnerė. Kanados finansų ministras François Philippe‘as Champagne‘is sakė, kad planuojamo DST sustabdymas leistų pasiekti reikšmingos pažangos derybose dėl naujų ekonominių ir saugumo santykių su JAV.
