Sovietmečio elitui statytos pajūrio vilos atgimimas: vertė – per 100 milijonų eurų

2026 m. sausio 27 d. 12:55
Valdas Pryšmantas
Šią savaitę bus pasirašyta vilos „Auska“ komplekso Palangoje ilgalaikės koncesijos sutartis, pagal kurią bus rekonstruotas senasis pastatas bei pastatyti nauji senjorų globos namai.
Daugiau nuotraukų (1)
Kad rastas koncesininkas, pranešė Palangos savivaldybė – ji sutartį dėl „Auskos“ ilgalaikės koncesijos pasirašys ir konkurso laimėtoją žada atskleisti sausio 29-ąją.
Pagal anksčiau skelbtas koncesijos sąlygas, su partneriu bus pasirašyta 23 metų sutartis, kurios vertė – 123,1 mln. eurų.
Per ketverius metus bus reikalaujama rekonstruoti pastatą ir sukurti reikiamą infrastruktūrą, o likę 19 metų numatyti partnerio paslaugų teikimui.
„Auskos“ kompleksą sudaro 4,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto pagrindinis pastatas, teniso aikštynai, sargo namelis, pavėsinės – jį norima pritaikyti sveikatinimo paslaugų teikimui.
Koncesininkas taip pat įsipareigos statyti naujus 40 vietų senjorų globos namus, kurie bus skirti Palangos savivaldybės poreikiams.
1977 metais statytas kompleksas tuomet išsiskyrė ne tik įspūdinga architektūra, prabangiu interjeru, bet ir sudėtingais sprendimais – pavyzdžiui, Lietuvos kontūro šildomu baseinu, į kurį vanduo buvo tiekiamas per pusantro kilometro ilgio vamzdį tiesiai iš Baltijos jūros.
Tiesiog kopose išaugusi vila su 22 hektarų teritorija buvo skirta aukščiausio rango sovietinės nomenklatūros elitui ir iki pat 1991-ųjų saugota KGB. Nuo 1994 metų vila kurį laiką veikė kaip svarbiausių Lietuvos ir užsienio politinių veikėjų poilsio ir susitikimų centras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.